Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Öltönyhöz milyen márkájú...

Tyler913 kérdése:

Öltönyhöz milyen márkájú inget, cipőt és nyakkendőt ajánlotok? Mit kell ezeken megnézni vásárláskor?

Figyelt kérdés

Feltettem már korábban egy kérdést az öltönyökkel kapcsolatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes__..


Itt a kedves válaszoló azt tanácsolta,külön tegyem fel a kérdés a többi ruhadarabbal kapcsolatban, hátha több választ kapok. Tehát ha varratok egy szép öltönyt, és szeretnék mellé valóban jó minőségű,ízléses inget,nyakkendőt,cipőt és órát, mit ajánlotok?



2012. okt. 14. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
orsay
2012. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Férjemnek Alain Delon inge van, elegáns, már nem emlékszem, mennyibe került, de drága volt. Cipőt 20ezer alatt ne is keress, elegáns, strapabíró a Bugatti márka. Nyakkendőhöz nem értek, óra mindenképpen bőrszíjas legyen, az az elegáns, itt is érdemes beruházni a jóra, mert évtizedekig hordhatod. Sajnos 30ezer körül kezdődnek.
2012. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még!

Persze,tudom,hogy nem olcsó mulatság ilyesmi,de úgy vagyok vele,hogy inkább összegyűjtöm a pénzem, és minőségi darabokat veszek, amelyeket akár évek múltán is felvehetek. Úgyhogy mondhattok nyugodtan drágább holmikat is.

Kb. ilyen összegeket szánnék a dologra:

- ing: 2O e Ft-ig

- nyakkendő: 15 e Ft-ig

- cipő: 5O e Ft-ig

- óra: 13O e Ft-ig

2012. okt. 15. 13:54
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Ing:

Diegel, Pierre Carden,Gin Tonic,Camel Active

Öltöny Diegel,Pierre Carden, Camel Active..80 ezer alatt megúszod

2012. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Egy ilyesmi órához mit szólsz?:

[link]

Ez egy Sector karóra. A páromnak is ilyen van, élőben nagyon szép és elegáns. Amúgy ha be mész egy üzletbe, ők is segíteni fognak, számodra megfelelőt ajánlani. Meg akkor válogathatsz neked tetsző modellt.

2012. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A Sector nekem is nagyon tetszik, a linkelt óra is (bár inkább sötét számlapban gondolkodnék).
2012. okt. 16. 13:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak öltözetében a leglátványosabb elem a nyakkendő, ezért én ennek a megválasztására helyezem a fő hangsúlyt.


Első és legfontosabb az anyaga. Én eddig a következő anyagokkal találkoztam:

1. Selyem: elegáns kinézetű, de kényes, házilag nem tisztítható, és vasalni sem érdemes. Ha vigyáznak rá, akkor tartós.

2. Műszál (jellemzően poliészter): házilag is mosható, új korában még gyakran jól néz ki, és könnyen kezelhető, pl. a gyűrődések után jól kiegyenesedik, de egyes darabok idővel szöszösödnek. Igazán elegáns, jól bélelt nyakkendőt ritkán készítenek műszálból. (Nem azt mondom, hogy soha, csak ritkán!)

3. Gyapjú: nem néz ki igazán elegánsan már új korában sem, ez a hatás idővel némileg romlik, mert könnyen szöszösödik. Szerencsére ma már kevesen „vetemednek” arra, hogy gyapjúból készítsenek nyakkendőt.


Ha valaki biztosan elegáns akar lenni, akkor csakis a „100% selyem” nyakkendőket javaslom neki. (Ami persze hazugság, mert ezeknek sem selyem a bélése, csak a külső része, tehát a 100% sehogyan sem jön ki.)


A poliésztert jobb elkerülni. Azért ezt nem kell kőbe vésett szabálynak venni, nekem is van néhány olyan műszálasom, amik szerintem megkülönböztethetetlenek a jó minőségű selyemtől, hordom is őket kevésbé fényes alkalmakra, de ezek csak kivételek.


Két fő típusa a nyomtatott és a szőtt. A nyomtatottak általában könnyebb selyemből készülnek és finomabb mintákat engednek meg, a szőtt nyakkendők durvább mintásak és nehezebbek. Nálunk szinte csak a nyomtatott terjedt el, a világ egyes más részein (pl. angol nyelvterület) vita folyik arról, lehet-e egyáltalán egy nyomtatott nyakkendő elegáns viselet. Szerintem lehet.


Szélesség: koronként változik, mi az elfogadott, ma a 9-12 cm tekinthető divatosnak (a legszélesebb részén mérve).


Tömöttség: A rendesen bélelt nyakkendőnek az esése, tartása jobb, a kicsomózás után pedig könnyebben „kirúgja” magát. (Jobb nyakkendőt természetesen tilos megkötve tárolni!) Minél magasabb vagy, annál fontosabb, hogy a nyakkendő rendesen ki legyen bélelve; miután úgy illik, hogy a nyakkendő a nadrágig érjen és a nyakkendők felfelé keskenyednek, a magas embereknek vékonyabb részből kell jól kinéző csomót kötniük. Ezt vastagon bélelt nyakkendőből könnyebb elérni. (Vagy meg kell tanulni néhány trükkösebb csomót.) Elvileg néhány gyártó készít hosszított nyakkendőt is, de ezekből a választék szánalmas.


Minta: ez ízlés dolga, és helyzettől függ, hogy mennyire lehet hivalkodó. Az angolszász „ízlés” világuralmának „hála”, ma már szinte csak egyszínű vagy ferdén csíkos nyakkendőben garantált, hogy nem néznek ki sehonnan. (Mondjuk én mikiegereset soha nem kötnék, de szoktam pl. Kenzo-ban virítani, kaptam is beszólást miatta, de én megtehetem, hogy le…m, ha valakinek nem tetszik. )

2012. okt. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyakkendők (Folytatás)


A nyakkendő márkáknak három fő típusát különböztetem meg:


1. Gyártói márkák: jellemzően kis- és középvállalatok a saját gyártású árujukat saját néven forgalmazzák. Egyenletes, megbízható minőség jellemzi őket. Kevés helyen forgalmaznak, keveset reklámoznak, ezért a nevüket általában csak a beavatottak és a fanatikus gyűjtők ismerik. (Kiton, Hermes, Marinella, Sam Hober stb.)


2. Divatházak márkái: a vásárló főleg azt kap a pénzéért, amihez ezek a cégek értenek – jól csengő nevet. A gyártást, sokszor még a tervezést is külső cégek végzik. Előfordul, hogy szinte bárki gyártathat és árusíthat az adott divatház címkéjével, aki fizet a névhasználatért. Ezért a minőség időben is és adott márka különböző termékvonalai között is jelentősen ingadozó lehet. Még ha „Made in Italy” címke virít is a nyakkendőn, lehet, hogy nagyrészt egy vietnami sufniban tákolták össze. Ezeket a márkákat sok helyen terítik, az áruházak és plazák velük vannak tele. (Armani, Pierre Cardin, Versace, Dior, Ralph Lauren, Boss stb.)


3. Kereskedők saját márkái: a kereskedők más cégekkel gyártatott, saját címkével ellátott árui, melyeket saját bolthálózatban terítenek. Jellemzően ugyanolyan egyenetlen minőséget „garantálnak”, mint a divatházak, ugyanakkor jellemző rájuk az ötlettelen szín- és mintavilág is. (ilyen a Marks & Spencer, Canda, Angelo Litrico, Westbury – mindegyik C&A, Biaggini – Vögele, F&F – Tesco, vagy a magyarok közül a Saxoo „London”)


Természetesen vannak más üzleti modellek is, de ezt most nem akarom ragozni.


Igazán jó minőségű nyakkendőket általában az 1. kategóriába eső márkák között találni, ezeket viszont Magyarországon nem lehet kapni, legalábbis én nem találkoztam velük.

Ha Olaszországban vagy Németországban jársz, ott érdemes bevásárolni. (Ausztriában nem néztem, lehet, hogy elég Bécsig elmenni.)


Néhány márkanév a 2. kategóriából, amelyek általában jó minőségűek, ezért kis kockázattal vásárolhatók: Bvlgari, Ralph Lauren lila címkés (a Polo nem!), Zegna (csak az új kiadások, régebben nagyon gagyikat is árultak).


A többi „menő” márkából is kifoghatsz jót, de meg kell nézni, mit veszel. Például megbízhatónak tűnő fórumtag írt olyat, hogy létezik jó minőségű Pierre Cardin nyakkendő, de nekem még az életben nem sikerült mással összeakadnom, csak gyatrán bélelt, gagyi darabokkal. Ettől még van PC nyakkendőm, sőt hordom is őket, mert egyes mintáik tetszenek, de komoly „trágyalásra” fel nem venném egyiket sem.


A 3. csoportból én csak a Marks & Spencer-t említeném meg. A selyemnyakkendőik jellemzően jó minőségűek, a mintáik pedig kellően jellegtelenek ahhoz, hogy bárhová bátran felvehetők legyenek. Ódát azért nem fog senki írni egy M&S nyakkendőről. Poliésztert tőlük sem javaslok venni.

A többi kereskedői márkát inkább nem emlegetném. De lehet, hogy lesz, aki rám cáfol – az egyenetlen minőségbe az is belefér, hogy esetleg néha jót árulnak.


Márkás nyakkendőt szaküzletben vegyél, interneten, sufniboltban vagy piacon ne, feltéve, hogy nem vagy szakértő, mert sok a hamisítvány. (Kivétel persze a márkatulajdonos hivatalos honlapja, abban megbízhatsz.) A hamisaknak általában sem az anyaga, sem a kinézete, sem a tartóssága nem olyan, mint az eredetieké, például lehet, hogy műszálast kapsz „selyem” címkével.

Ez alól is vannak kivételek (kiváló, kevéssé ismert márkák, amelyekre nem szálltak rá a hamisítók, pont az ismeretlenségük miatt), de ebbe most nem akarok belemenni, meg garanciát amúgy sem tudnék vállalni, hogy adott márkából biztosan nincs hamis darab.


Nem akarom leszólni a „piacos” nyakkendőmárkákat sem, mert azok között is van egész jó minőség (némelyikük ugyanazokban a gyárakban készül, mint a „világmárkák”), tehát ha meg tudsz különböztetni egy jó és ízléses nyakkendőt egy bóvlitól, akkor válogass közülük bátran, csak ez sok idődet elviheti, mert azért a kínai piacon nem a csúcsminőség a jellemző.


Használt nyakkendőt Magyarországon nem javaslok venni, mert a tipikus magyar nyakkendőtulajdonos nem tudja, hogyan kell vigyázni egy selyemnyakkendőre. De a német Ebay-en kevéssé használtak kaphatók olcsón, sajnos a postaköltség eléggé megdobja az árat. (És, mint korábban írtam, sok a hamisítvány.)

2012. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmaztam, pontosítok. A Marks & Spencer persze nem C&A márka, hanem külön kereskedő cég.

Helyesen: Ilyen a Marks & Spencer, vagy a Canda, az Angelo Litrico és a Westbury – mindhárom C&A, ...

2012. okt. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ingből javasolhatom: Olymp
2012. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!