Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van-e olyan fajta öltöny...

Van-e olyan fajta öltöny (nadrág) amit nem esz meg a ruhamoly?

Figyelt kérdés
Mondjuk rossz ízű és nem szereti? A nadrágom, pamut ritkán hordtam, ilyen fehér vattaszálak lettek rajta, lyukat rágott rá, és nem volt miben elmennem az esküvőre??

2012. nov. 1. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

betonöltöny, esetleg saválló acél nadrág.

Amúgy dörzsölj hozzá fokhagymát,azt ki sem állhatja az a dög.

2012. nov. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fokhagyma? De hát az büdös nem, azt meg én nem szeretem...?
2012. nov. 1. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát szerinted a moly miért nem szereti? Mert büdös!

Neked meg mi a fontosabb a szag, vagy, hogy ne legyen tiszta lyuk a ruhád. Na látod, hogy nem is olyan büdös az a fokhagyma.


Amúgy fogsz néhány gerizdet, és beteszed a ruhásszekrénybe, az tuti elijeszti mindet. tehetsz levendulát is de az túl lányos. Nálam a fokhagyma a nyerő, szívbetegségre is jó!!! Sok sikert hozzá!

2012. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A műszálas ruhákat nem szereti a moly. Ennek ellenére a műszálas öltönyt nem javaslom, ha olyan helyre mész, ahol megnézik, mi van rajtad. (Esküvőre még elmegy, ha nem te vagy a vőlegény.)


Szerintem jobb megoldás a gyapjú öltöny és a molyok távol tartása.

Bevált módszerek: levendula vagy egyéb molyriasztó (a fokhagymát persze felejtsd el), molycsapda (drága, de szagtalan és hatásos), rendszeres szekrény átrendezés és szellőztetés (olcsó, de macerás; a ruhamoly utálja a huzatot és a háborgatást; jelzem tapasztalatom szerint az ételmolyt ugyanez nem zavarja - de ez már nem ide tartozik).


Én a fentiek kombinációját alkalmazom.

2012. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!