Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha egy női hosszú szövetkabáto...

Ha egy női hosszú szövetkabátot akarok elkészíteni szabásminta alapján az hány méter anyagból jön ki?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülne megvenni a szövetanyagot egy hosszú kabáthoz?

2012. nov. 18. 18:36
 1/5 anonim válasza:
ha szabásminta alapján csinálod, akkor arra rá lesz írva, hogy mennyi anyag kell. általában amúgy kb annyi, amilyen hosszúra akarod, de ez persze függ attól is, hogy milyen bő, stb. a jó minőségű kabátszövet amúgy elég drága, én két éve varrtam egy térdig érőt, és ahhoz olyan 10 000 volt az anyag.
2012. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyire kell hosszú?

A barátom akart csináltatni, majdnem térdig érőt, ahhoz 3,2 méter anyag kellett volna, de könnyű kiszámolni: egyszer kell a kabát hossza, egyszer pedig az ujja hossza (az anyag általában 1,4 vagy 1,5 m széles). Bélésből valamivel kevesebb kell.

2012. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem majdnem annyiba kerül (varratási költséggel/időráfordítással) mintha megveszed. Igaz, ha te készíted, akkor egyedi lesz.


Vedd egyszer a hosszát duplán. Az anyagoknál figyelj oda, hogy ne szimpla legyen, hanem dupla (140-160 cm)

Ha darabokból van az alja, hogy bővülő legyen, azt külön kalkuláld bele.

A bélésből pedig több kell, mert bővebbnek kell lennie.

Szerintem 3 méter alatt nem jössz ki.

2012. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló, miért kell duplán a hossza és miért kell nagyobb bélés? Nem támadásból, tényleg kíváncsi vagyok, mert én így tanultam (és így készítették pl a tesómnak).
2012. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát már jó nagy hülyeségeket írt ide a sok dilettáns okoskodó már bocsánat.

Modellező ruhaipari technikus vagyok szóval van "néminemű" rálátásom a témára.

Függ attól hogy hány részből szabott a kabát,de általánosságban kétszer a hossza plusz ujja hossza plusz fél méter (gallér,kézelő+kisalkatrészeknek. Bélésből elég a hossza + ujja hossza. Még véletlen sem kell több bélés kedves okoskodó korábbi válaszoló,a bővebb azt jelenti hogy szabásnál hagyunk a háta közepében 2-3 cm kényelmi bőséget.

Remélem tudtam segiteni.

2015. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!