Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rengeteg használt ruhám van,...

Rengeteg használt ruhám van, hol érdemes eladni őket? Vatera vagy Facebook?

Figyelt kérdés

Összegyűjtöttem pár pro és kontra érvet.


Vatera - a pénzpocsékoló


Mellette:

Naponta több százezer látogató, híres az oldal.

Nem kell bizalmatlankodnia a vevőknek, csak megnézik az értékelésem és máris tudhatják, hogy nem vagyok egy csaló.

Mindenki rendelkezik bankkártyával, így sokkal könnyebb az átutalás, mert végül is minden felhasználó potenciális vásárló.


Ellene:

Felszámítanak 6%- az árból a saját zsebükre. Ez hosszú távon nem éri meg annyira szerintem. Sok kicsi sokra megy.

Olvastam sok negatív tapasztalatot, hogy a Vatera nem szokta mindig pontosan körülvizsgálni az eseteket és sok ártatlan felhasználót zárnak ki meg hogy indokolatlanul kiküldtek több ezer forintos számlát, mondván, hogy elmaradt a jutalékpénz.

Kicsit körülményes a dolog, szigorú szabályok vannak, amire oda kell figyelnem, ha nem akarok kizárást.



Facebook - az időpocsékoló


Mellette:

Az én részemre sokkal kisebb rizikófaktor.

Sokkal egyszerűbb a kezelése, nem kell szigorú szabályokat figyelembe vennem, a Facebookon üzenetben mindent egyeztetni lehet a vevőkkel(úgy tudom a Vateránál e-mailezni kell). A felülete is jobban bejön. Szimpla és ennyi.

Olcsóbban tudom árulni a ruháimat ugyebár, nem kell tartanom plusz költségektől.

Facebookon akár nyereményjátékokat is indíthatok, megoszthatják a ruhákat és így lehetne növelni az érdeklődők számát.


Ellene:

Sajnos nem mindenkinek van bankkártyája és sokan csak nézelődni járnának fel, ami nem baj, csak legyenek igazi vásárlók is :)

Rengeteg időmbe és energiába telik, mire sikerül valami kis hírnevet és lájkokat összeszedni az oldalnak, viszont utána sínen vagyok.

A vevők nem tudatják pontosan ki van a gép másik végén,(mert oldalt hoznék létre, az eredeti nevem nélkül) úgyhogy bizalmatlanok lehetnek.



Te melyiket választanád a helyemben? Vegyük figyelembe hogy ruhákról van szó és nem nagy összegeket kell perkálni értük. :D Előre is köszönöm!



2012. nov. 25. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Vöröskereszt átveszi.
2012. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos szükségem van a pénzre, a tanulmányaimra gyűjtök.
2012. nov. 25. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:

én mind a kettőre felraknám. Csak facebookon sokkal kevesebben nézik.


Üdv,egy rendszeres vaterás eladó-vevő

2012. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egyéb oldalakon is körbenézhetsz, pl. jófogás.hu
2012. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szervezz "garázsvásárt", vagy csatlakozz olyanhoz, aki ilyet szervez. Ez tulajdonképpen ingyen van, csak az idődet, meg a szervezést "fekteted be".
2012. nov. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!