Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nagyon vonz a szabás-varrás...

Nagyon vonz a szabás-varrás világa, hogyan vágjak bele a ruhavarrásba?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne, ha el tudnám készíteni azokat a ruhákat, melyeket én álmodtam meg. Már régóta gondolkozom ezen és most elhatároztam magam, hogy meg akarom tanulni. De hogy induljak neki? Hogy tanuljam meg?
2012. dec. 19. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten varrótanfolyamokra. Szerintem ez szükséges.

Meg böngészd át ezt az oldalt:

[link]

Nagyon szépeket kreál a csajszi és vannak egészen egyszerűen elkészíthetők is :)

2012. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell hozzá semmiféle varrótanfolyam, csak egy kis sütnivaló és értelem.


1.: netes oldalakat felejtsd el először. Majd ha már érted, hogy működnek a szabásminták, esetleg magad is tudsz szerkeszteni, akkor lehet.


2. Végy 1-2 burdát, és varrd meg abból a neked tetsző ruhákat. Elsőnek ne a saját ötleteid próbáld elkészíteni, hanem ragaszkodj a mintához. Minden szóról-szóra, lépésről-lépésre le lesz írva. Elsőre valószínűleg többször át kell olvasnod, hogy megértsd, de menni fog.


3. Egy idő után elkezdhetsz kisebb-nagyobb változtatásokat végrehajtani a varrandó ruhákon, ahogy már nagyobb rutinnal rendelkezel.


4. Később, ha már csuklóból megy minden, AKKOR kezdj el szabásminta-szerkesztéssel foglalkozni és a saját álmaid megvalósítani - szabásminta szerkesztéshez egyébként nagy szükség van tér-és síklátásra, a kettő összeegyeztetésére, és jó geometriai képességekre.


Magát a varrást megtanulni nem nehéz, fél év után bármit el tudsz majd készíteni - viszont a saját dolgok megvalósítása évekbe fog telni.

2012. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még valami: az ilyen kontárblogoknak, mint amit az első linkelt meg semmi szín alatt ne higgy!


Ha netről tájékozódsz, csak olyan videókat/oldalakat nézz, ahol maguk is varrónők/divattervezők a feltöltők, és magyarázatot is szolgáltatnak ahhoz, amit csinálnak. A fentebb említett blogos lány csak úgy ímmel-ámmal szab a nagyvilágba, ami nagyon rossz példa egy kezdőnek. Ha már tapasztaltabb vagy, te is megengedheted az effajta hanyagságot - bár nem feltétlen kellene - de kezdőként az egész ruhát el lehet rontani vele.

2012. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!