Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok magyarázzátok már el...

Lányok magyarázzátok már el nekem hogy a harisnyánál mit jelent az hogy 8 den-es 20 den-es?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Den: szálvastagság, vagyis minél nagyobb ez a szám, annál vastagabb, vagyis melegebb a harisnya. Minél nagyobb a den értéke, annál kevésbé áttetsző a harisnya.


10 den alatt: szinte alig látni, meztelen láb hatását kelti, nagyon divatos viselet, főleg nyáron, illetve munkaruhák alá


10-20 den: az előzőnél némileg vastagabb, áttetsző, a legnépszerűbb, leggyakoribb viselet


30 den: közepesen áttetsző, mely még engedi látszani a bőrt


40 den fölött: strapabíró, mindennapos viseletre ajánlott, hidegebb napokra. Teljesen elfedi a lábat, tehát nem átlátszó.

2013. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első teljesen jól írja! Minél nagyobb a szám, annál vastagabb a harisnya.
2013. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ömm köszönöm szépen
2013. márc. 2. 12:08
 4/5 winR ***** válasza:

Az #1 válaszolóval azért vitába szállnék. Részben igaza van, de az, hogy valami átlátszó vagy nem, az nem elsősorban a denektől függ. Van 100 denes is, ami átlátszó. Illetve 40 denesben is van, ami mikroszállal kevert, sokkal vastagabbnak tűnik, mint egy sima 40-es lycrás.

A den pedig pontosan azt jelenti, hogy az adott fonalból egy adott hosszúságú darab hány gramm.

2013. márc. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 8 denes az nyári harisnya. Gyakorlatilag csak csillogóvá teszi a lábadat. Csak július - augusztusban érdemes felvenni.


A 20 denes a "normál", de még ez is eléggé vékony. Ősszel én már 40 denest hordok, ebből is van átlátszó és olyan is, ami nem látszik át. A 40 denes már eléggé tartós. Aztán ahogy jön a hideg, úgy megy az ember feljebb: 60 - 80 - 100 den. Van aki úgy oldja meg, hogy kettő 60 denest vesz fel egymásra télen, én is próbáltam. A legvastagabb harisnyanadrágom 200 denes, nagyon kényelmes! Márciusban persze már túlzás, de attól függ, hogy mennyire vagy fázós!


Remélem segítettem!

2013. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!