Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A műanyag merevítős fűzők...

A műanyag merevítős fűzők elég tartást biztosítanak a nagy melleknek is?

Figyelt kérdés

Vállpánt nélküli ruha alá szeretném a fűzőt; pántot sajnos nem varrhatok rá, melltartó nélkül viszont nem vehetem fel.

Az acélmerevítős fűzők nagyon drágák, ezért gondoltam a műanyag merevítős változatra.

Elég tartást adnak ezek is?



2013. márc. 19. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.


Mindent kipróbáltam, igazi fűzőrajongó vagyok.


Sajnálom, de a műanyagmerevítős nem hogy a nagy, de semmilyen melleket vagy derekat nem tart meg. A műanyag sajátossága, hogy visszahajlik, az alkatodra simul. SOsem lesz elég ahhoz, hogy tartson, szorítson.


Egyébként már 15.000 ft között vannak acélmerevítősök, és hidd el, megéri. Legfőképp azért, mert soha - de tényleg soha - nem fog tönkremenni, míg egy műanyagmerevítős élettartalma csupán pár hónap.

2013. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem van műanyag, ez semmire nem jó, egyszer jobban összehúztam akkor egy el is tört benne rögtön. Tartani nem tart még kis melleket sem, nekem az van.
2013. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Bár sajnálattal hallom, hogy nem igazán jók semmire... a képen olyan masszívnak tűntek ezek a fajták is, de akkor azt hiszem inkább tovább spórolok... :)

2013. márc. 19. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne dőlj be, én is így voltam. Rendeltem is 1-2-t mert "csak" 5-6 ezer forintok...hát ahhozképest egy acélmerevítősért ma már megadnám a tízszeresét is, ezekért meg 5 forintot se.


A képek sajnos manipuláltak, és gyakran eredeti, acélmerevítős fűzőgyártók képeit lopják el és gyártanak utána a mintáról műanyagosat. Tehát szokszor nem is a műanyagot látod a képen...

2013. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

SZia!

Azért picit vitatkoznék az előttem szólókkal.

Én fűzőkkel foglalkozom több éve, több száz lányt öltöztettem be fűzőbe, szóval van tapasztalatom e téren.

1. Való igaz, hogy sok aukciós oldalon a műanyagos fűzőket acélosnak írják, mert elől fém kapcsaik vannak, ettől az nem acélos és nem tart úgy mint egy igazi acélos. Erre figyelni kell, ami olcsó az biztos műanyag, írjanak bármit. Egy igazi acélos nincs 15-16.000 Ft alatt, de inkább több.

2. Az acélosak örök életűek, ha betartod az egyetlen fontos dolgot, hogy fel és levételkor mindig jól kiengeded hátul, hogy ne kelljen feszegetni elől a kapcsokat. A divatfűzők viszont használattól függően de előbb utóbb tönkre mennek.

3. Egy divatfűző is tart és a melledet is megtartja, neked megfelelő fazont kell választani. Írta valaki, hogy meghúzta és szétment, hát igen egy műanyagost közel sem lehet úgy húzni, mint az acélost, mert szétmegy a varrásnál, vagy megtörik a merevítő.

4. Ruha alá azonban az acélos már sok általában.

Most a hétvégén is menyasszony próbált nálam és belátta a próba során, h egy acélos és egy menyasszonyi ruha már sok. Elég a divatfűző, 3XL méret volt és teljesen jól tartotta a melleit, ugrált is benne :-)

Sok Hölgy egyébként már túl soknak, erősnek találja az acélost, nekik a divatfűző a jó.

5. Ruha alá egy műanyagos divatfűzőt könnyebb észrevétlenül eldugni.


Tehát befektetés és tartósság szempontjából mindenképp az acélos a jobb, de ruha alá kényelmesebb a műanyagos, viszont számolj vele, hogy lehet hogy egy áttáncolt éjszaka után már deformálódik.

Egyébként nekünk vannak hátpaneles divatfűzőink, azok azért jóval erősebbek, mint a hátpanel nélküliek, illetve pl. válassz brokát anyagut, mert az is erősebb, mint a szatén.

Ha gondolod és próbálni szeretnél nálunk fűzőt acélost vagy műanyagost, írj és megbeszéljük.

Budapesten és Pécsen tudsz próbálni.

SZia:

2013. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Utolsó válaszoló, tudnál küldeni privátban linket vagy elérhetőséget? Előre is köszönöm. :)


Táncolni mondjuk nem szeretnék benne, szerencsére; cosplayer vagyok, tehát jelmez alá kellene majd, főleg csak mászkálni fogok benne meg ücsörögni. Talán a személyes próba lenne a legjobb, ha már ennyi pénzt kiadok biztosra szeretnék menni. :)

2013. márc. 20. 09:50
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem szeretnék veled vitatkozni utolsó; gondolom te is egyike vagy azoknak az újonnan-termett fűzőárusítóknak, akik az ebay vagy a corsets-uk.com kínálatát megrendelve adják azt tovább Magyarországon, ugyanis rendes fűzőkkel foglalkozó üzletember vagy netán tervező az életben nem árusítana műanyagosokat (lásd, extil, akik Magyarország szinte egyetlen hazai fűzőgyártói - a lecorsetet leszámítva, de az ő kreációik elég förtelmesek - valamint corset4you, akik világmárkák szinte egyedüli forgalmazói Magyarországon).


Viszont néhány kijelentésedet kénytelen leszek megcáfolni, lévén magam is ruhatervezéssel foglalkozom.


"Ruha alá azonban az acélos már sok általában."


Ne is haragudj már, de ilyet kijelenteni nem több, mint tájékozatlanság, elvakultság. Évszázadokon keresztül a fűző funkciója változatlanul a ruha alatti, láthatatlan alakformálás volt, erre találták ki. Az acélos IS ruha alá való, csak kérdés, hogy milyen alá - mert az egyértelmű, hogy egy egyébként is merevített, kosaras, többrétegű menyasszonyi ruhát igen nehezen fogsz rátuszkolni olyanra acélmerevítős alávételével, aki egyébként nem hord fűzőt és életében nem volt még rajta, így igazán meghúzni sem lehet. Rendszeres fűzőviselőknél viszont sima ügy. Valamint minden egyéb ruhánál is, ami nem eleve merevített kialakítású (mint a legtöbb menyasszonyi ruha...)


"Elég a divatfűző, 3XL méret volt és teljesen jól tartotta a melleit, ugrált is benne :-)"

Ne nevettess kérlek. Példának belinkelem neked a fairygothmother.com fűzőgyártó szemléltetését, melyben mindenki láthatja hogy különbözik az acél-és a műanyag-merevítős fűző. Műanyag-merevítős nem tart meg semmilyen mellet, ez egy vicc.

[link]


Azt hiszem, itt egyértelműen látható, hogy még a kis melleket sem tartja meg szépen, hanem egyszerűen lelapítja, hát még a nagyokat...


"5. Ruha alá egy műanyagos divatfűzőt könnyebb észrevétlenül eldugni. "


Nem értek egyet. Míg az acélmerevítős követi az alakot, valamint formálja is azt, a műanyagos maximum arra vehető rá, hogy rásimuljon az ember formájára, de karcsúsítani egy centit sem fog optikailag sem. Ráadásul a fűzővászon, derékszalag hiánya valamint a műanyag eltérő természete és a merevítés hiányossága (24 helyett általában max. 12 műanyag-merevítő) miatt a műanyagos ráncolódik, nem simul rá szépen az anyagra, és ez a felső ruhán is meg fog látszani.


Ha már valaki műanyag-merevítős dolgokat szeretne a ruhája alá húzni, akkor a sztreccs anyagú "alakformáló" fehérneműk sokkal alkalmasabbak erre, mint a felsőruházatnak készült műanyag merevítéses fűzőutánzatok. Lévén, hogy ezeknek normális kosárkialakításuk is van, mely általában alkalmas a melyek megtartására, ellentétben a fűző-utánzatokkal, melyek az acélmerevítős formáját követik, azonban az anyag mássága, gyengesége miatt képtelenek push-up vagy megtartó hatás kialakítására, nem úgy, mint az eredeti.

2013. márc. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

U.i.:


Elnézést a felhábordott hangvételért, de az ilyen dilettáns kijelentések felháborítanak. A divatvilágban a szeméttel egyenértékű a műanyag-merevítős fűzőutánzat, gyártásának egyetlen célközönsége az olyan fiatalok, akik nem engedhetik meg maguknak a valódi fűzőket, és az életben nem készültek arra, hogy menyasszonyi vagy bármilyen ruha alá húzza őket az ember, sem pedig alakformálásra.

2013. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes módon az én alakomat formálja a műanyag merevítéses fűző, és a melleimet is megtartja, pedig nem mondanám őket kicsinek. Persze nyilván jobb ez acélmerevítéses, ez nem is vita tárgya, de azért nem kéne ennyi butaságot összehordani.


Az az oldal meg egyszerűen nevetséges, amelyet az előttem szóló belinkelt. Egyetlen egy olyan lánnyal sem találkoztam, akin így álltak volna a műanyag merevítéses fűzők. Ha direkt nagyobbat adnak rá a méreténél, akkor persze, hogy rosszul fog állni rajta. El sem hiszem ezt az egészet, komolyan mondom.

2013. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!