Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Amelyik munkahelyen előírás a...

Amelyik munkahelyen előírás a kosztüm, ott a magassarkút is elvárják?

Figyelt kérdés
Ha kötelező kosztümben dolgozni (pl. iroda, hivatal, bank), akkor a magassarkú is a "dress code" része szokott lenni? Ha igen, akkor mennyire magasat várnak el, és kell-e, hogy tűsarkú legyen? Jó lenne, ha minél többen írnátok olyanok, akiket érint ez a kérdés.

2013. ápr. 16. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A magassarkú nem a szó szoros értelmében elvárás. Inkább úgy fogalmaznék, alkalmi cipő!

Ha van egy pár centi sarka (kb.5cm) az nem megterhelő a lábadnak sem, viszont csinosabban mutat vele a kosztüm nadrág és szoknyával egyesen teli találat. Sőt, kosztüm szoknyához szerintem lapos talpú cipő nem is megfelelő.

2013. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még annyit, ha szigorú dress code van, akkor a lényegesebb szempont, hogy sötét és zárt felső részű legyen. Tehát, hogy ne lógjon ki a lábujjad vagy a sarkad belőle!


[link]

2013. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A sarokmagasságra (nálunk) nincs előírás.

A színre sincs külön, de azért egy neon cipőt nem díjaznának.

Zártnak kell lennie viszont a cipőnek. Jól írja az előző.

Peep-toe, szandál, flip-flop teljességgel kizárt.

Harisnya kötelező. Még nyáron is.


egy multi

2013. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hordható méretű sarokkal is vannak nagyon csinosak. Nem a centit nézik, hanem az összhatást.
2013. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy sötét cipő mert több helyen nem engedik a fehér vagy piros cipő hordását. Leegyszerűsítettem azzal, hogy sötét színű. De nyilván ha csak szürkéd van otthon, azért nem fogják leszedni a fejed! :)
2013. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!