Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan tudnám kihozni magamból...

Hogyan tudnám kihozni magamból a maximumot, és csinosnak érezni magamat?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Mint sokan a korosztályomban, én is önértékelési problémákkal küszködök.

Régen, kiskoromban elfogadtam olyannak, amilyen vagyok, és így, visszanézve a képeket nagyon szép kislány voltam.

Mivel nem problémáztam sosem, hogy mit veszek fel, hogy nézek ki, így sose voltak gondjaim.

Aztán ahogy mindenki nőiesedett, csinosodott a lányok közül, én egyre csúnyábbnak éreztem magamat, míg végül semennyi önbizalmam nem lett. Nem éreztem magam olyannak, mint ők. Mindenki sminkelt, alapozót használt, esetleg magassarkú; én ezeket nem éreztem az én világomnak, viszont így, hogy nem voltam olyan, mint ők, csúnyának is éreztem magam, míg végül "az lettem". Az akkori legjobb barátnőm is közölte, hogy szerinte nem vagyok szép. Piszkáltak a hajam miatt, hogy száraz, a szemöldököm miatt, hogy vastag. Gimibe elhatároztam, hogy más leszek; annyira nem jött össze. Azóta lett egy barátom, mellette NAGYON jól érzem magam, rengeteget csinosodtam, nőiesedtem. VISZONT. Ténylegesen még nem fogadtam el magam, ígyis rengeteg önértékelési problémám van, és még mindig nem érzem magamat olyan értékűnek, mint mások.

Hiába öltözködöm csinosan, az, hogy szépnek érzem magam egy-két napig tart. A kritikus pont a hajam; agyonra vasaltam, és csak úgy látom magam szépnek.

Hogyan fogadhatnám el magam? Hiába mondogatom, hogy szép vagyok, hiába öltözök csinosan, külsőre nem lehetek oylan, mint amit elképzeltem, és mindig másnak képzelem el magamat. Mi erre a megoldás? Pszichológus? Vagy van kiút?


2013. máj. 16. 14:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!