Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A bevásárlóközpontokban miért...

A bevásárlóközpontokban miért csak a gazdagok pénztárcáját veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam, hogy nem sűrűn járok plázákba, amikor meg igen, akkor sem vásárolni csak szétnézni, bár legtöbbször megbánom mert csak a szívem fájdítom vele.

Hihetetlennek tartom, hogy egy rövidnadrág (még csak nem is hosszú!) 5 ezernél kezdődik, és ez tényleg a legolcsóbb. Ha igazán beakar valaki vásárolni minimum 50ezer kell, hogy legyen nála. Van aki egy hónapban nem keres ennyit... Persze erre lehet azt mondani, hogy aki nem bírja kifizetni, vásároljon kínaiban meg turikban, de komolyan ennyire nem veszik figyelembe az embereket? Egy átlagos családból származó ember (direkt nem szegényt írtam) már nem is vehet fel olyan ruhát, ami esetleg tetszik neki, ami a stílusa lenne, mert olyan sokba kerül. A kínaikban meg ugyan sok a hasonló áru, de azok nem olyan esztétikusak, a szabása is némelyiknek olyan borzasztó. És még csak azt sem lehet mondani, hogy a minőség kerül ennyibe, mert pl egyetlen egy felsőm van a stradivarius-ból, de első használat után kibolyhosodott.



2013. jún. 24. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
mert csak a pénzt akarják elszedni az emberektől,tényleg lehet kínaiban is vásárolni de nem mindegy a varrás,az hogy meddig bírja és ott is nagyon csúnyán néznek rád ha nem költesz sokat
2013. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg irreálisan drága némelyik üzlet. De leértékeléskor ki lehet fogni olcsó darabokat. Én se keresek több százezret,de havonta 1-2 ruhadarabot megengedek magamnak. Persze nem 10 ezerért.
2013. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én nagyon ritkán veszek magamnak ruhát, kb 2-3 havonta egy darabot, akkor is 90%-ban kínai vagy turis, és ritkán márkás. Persze akad 1-2 márkás cuccom, aminek amikor megvettem egyrészt nagyon örültem, hogy végre az enyém lehet, amire már régóta vágytam, másrészről viszont sokszor még a vásárlás után is bánt, hogy mennyi pénzt hagytam ott értem.
2013. jún. 24. 17:44
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Tanulj egy kis közgazdaságtant, piacelméletet, marketinget, és rögtön megérted.

Persze bosszantó a dolog, én is szeretnék szép cuccokat venni, de nem futja rá. Üdv a kapitalizmusban...

2013. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Valóban drágák, de én inkább leértékelésekkor vásárolok. Hülyeségnek tartok kiadni egy rövidnadrágra 7-8 ezer forintot (amúgy észrevettétek, hogy sokszor a rövidgatyák drágábbak, mint a hosszúak?), viszont most kifogtam egy magasderekú fekete rövidnadrágot 3 ezerért, amit jó árnak gondolok.
2013. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem teljesen értek veled egyet, vannak olcsóbb boltok és drágábbak és a drágábbakban is vannak olcsóbb ruhák, lásd

H&M, persze meg kell nézni, hogy milyen minőségűek, mert sok a gagyi, de én télen fekete vastagabb farmert 2900-ért vettem, nem leárazáskor, olcsóbb volt, mint pl egy kínaiban.

Az is sokat segít, ha leárazáskor vásárolsz, ami meg 2 havonta van, június 2. hetében már 50%-os leárazás volt a legtöbb helyen, Mangóban vettem nagyon szép dolgokat, volt hogy 60-70% akcióval.

2013. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Ismerős.. Én tavaly ősszel bementem a kínaiba, hogy veszek egy nacit meg egy pulóvert, mert ugye jött a rossz idő, és nem akartam mindig ugyanabban lenni. Sétálok a nadrágok között, megtetszik egy, majd megnéztem az árát és azt hittem, hogy lehidalok. 7000ft volt.. Mi abban 7000? A szar minőség? Már nem egy kínai nacim kezdett szabályosan bomlani..

Visszaraktam és kisétáltam, és azok a tekintetek..

Azóta kerülöm a kínaikat. Szerencsémre találtam a közelben egy Terranova nevű üzletet, aránylag jó minőségű, a választék szép nagy, rettentő jó ruhákat találtam, és nem hittem a szememnek, mikor megláttam egy pólón a cédulát, hogy 500ft. És újak!!

Szóval szerintem csak ki kell fogni egy olyan üzletet, ami körül nagy a konkurencia, és nagyon jó ruháik vannak. Nem muszáj plázába járni, én például be sem merek menni, mert tényleg félek már szinte az ilyen áraktól. Ha sétálsz a városban (nem tudom merre laksz), akkor nézz be pár üzletbe és lehet hogy hatalmasat csalódsz kellemesen:)

2013. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!

Kissé naiv vagy. Valóban drágák magyar viszonylatban a ruhák, de ne felejtsd el, hogy ezek mind külföldi márkák, amik mindenhol kb. annyiba kerülnek. 50 ezret elkölteni külföldön semmi. Én Németországban szoktam vásárolni, outletekben is néha és a minőség nagyon fontos számomra. Egy pár normális cipő már ott van a 30 ezer körül és az egy jó árnak számít. Plázákban én sem vásárolok, mert szerintem azok a ruhák nem kifejezetten minőségesek. A HM az, de a többi elég sz*r pl. egy Hugo Boss, Tommy Hillfiger és Ralph Laurenhez képest. És a legjobb, hogy ezeknél néha még olcsóbb cuccokat is talál az ember, mint a plázákban. Én a minőségre nem sajnálom a több pénzt. Évekig kitartanak és nem is fakulnak ezek a ruhák.

2013. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem sokan vagyunk úgy, hogy nem sajnálnánk a minőségre a pénzt, de ettől függetlenül van, aki olyan aki mégse teheti meg, mert nincs rá kerete. Ő kénytelen nem minőségi ruhákat vásárolni...
2013. jún. 25. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!