Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha saját magam készíteném a...

Ha saját magam készíteném a ruháimat az olcsóbb lenne vagy drágább?

Figyelt kérdés

Nem a legeslegalapoktól gondoltam, hogy még én is kötök meg egy pulóvert, hanem megveszem az anyagot és varrok kedvemre.

Lehet furcsán hangzik de mivel sosem találok olyan ruhákat amik pont kellenének gondoltam saját magam is megcsinálhatnám. Tudok varrni és van varró gépünk is, tudok praktikákat felső és alsó készítésére is szóval azzal nem lenne probléma. De pénzileg drágább lenne vagy olcsóbb?



2013. jún. 27. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. Van varrt ruhám is, de nekem mindig drágábbra jön ki. Pl egy A vonalú térdig érő ruhát már kapni 4-5ezer forintért kapni és kb ugyanennyi vagy még több, ha otthon varrom.

Persze ez anyagtól is függ, de végül mindig úgy vagyok vele, hogy egyszerűbb megvenni boltban.

2013. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha Artz modell vagy hasonlo v. Meg dragabb ruhat akarsz lemásolni az olcsóbb. De pl. Egy c&a meg az összes többi átlag pláza üzlettől drágább ha magadnak csinálod.

Én a westendben vásárolok és amiket ott veszek nem éri meg megvarrni . Főleg felsöket amiket 1290 ert utánaddobnak.meg ruha 3-4 ezerért. Viszont pár üzlet meg irreálisan drága hogy egy alap ruha 20 ezer na azt inkább megvarrom maga,nak és még jobban is szokott sikerülni mint ami a boltban van mert vegyítem az ötleteket. Milyen rucik tetszenek?

2013. jún. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ milyen árkategóriájú ruhákhoz képest érted a kérdést :) Egy 10 ezres ruha neked olcsóbb persze ha te varrod :)

Azt nézd hogy egy szép minőségi anyag (mert nyilván csak ezzel érdemes foglalkozni) 2000 Ft- tól kezdődik.

2013. jún. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha a praktikákkal képben vagy, teszel 1 kört a méteráruban, egyet a rövidáruban, és kikalkulálod.

Erősen függ attól, hogy milyen helyen, mennyiért vásárolsz általában, mert ahhoz kell viszonyítani. Utána meg kell nézni, mennyiből jön ki, amit varrni akarsz. Gondolom nem béna anyagból akarod csinálni, az eleve nem olcsó, de elég szépen meg tudja dobni a költségeket egy különlegesebb díszítés, gombok, szalagok, egyéb kiegészítő dolgok. Na meg a munkaóra is ott van vele, rezsiköltség, stb, ha már szigorúan értékeljük.

Én úgy gondolom, ha találsz egy ruhát, ami tetszik, jó rád, belefér az ára is, akkor hülye leszel nem megvenni és otthon vacakolni vele. Ha pedig fejedbe ugrik egy csodás ötlet, vagy meglátsz egy klassz darabot a burdában, akkor megcsinálod. Ne bonyolítsd túl. :D

2013. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a nagymamás ősrégi ruháit nézegettem át, és egy csomó ötlet eszembe jutott, miből mit lehetne csinálni. Így nem kell költenem anyagra, és gondolatban már meg is szültem 7-8 ruhát. :)

Neked nincs olyan ruhád, amit át tudnád alakítani. Ilyenekre gondolok, minthogy én majd egy hosszú zsákruhát oldalt beveszek, az alját levágom, és csinos, hosszúujjú miniruha lesz belőle, az anyaga is csodaszép. :)

2013. jún. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Példaként(!) ilyenre gondoltam:

[link]

3. ruha, csak egyedül a szoknya része lenne virágos, a teteje fehér, teljesen ugyan ilyen pánt nélküli : )

2013. jún. 28. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt könnyü meg arrni de ilyesmit 2990 ért tudaz venni sok helyen
2013. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hol? :O Én még csak képeken láttam, boltokban nem sajnos, pedig nagyon szét néztem.
2013. jún. 29. 00:28
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem próbáld meg megvarrni azt a ruhát!Azt írtad,tudsz varrni,és ismersz praktikákat,így biztosan nem barmolnád szét az anyagot.Sokkal jobban a magad ízlésére tudnád formázni a ruhát. +lesz elfoglaltságod,és büszke leszel arra,hogy te varrtad. Nem arról beszélek,hogy minden egyes ruhádat neked kell megvarrnod,mert van,ami olcsóbban jön ki,ha boltban veszed meg.Egyébként az anyagot olcsóbban beszerezheted méteráruban,meg még a derekába kell gumi és kész:) Boltban ezt a ruhát kb. 7999Ft-ért vehetnéd meg,úgyhogy ezt mindenképpen megéri elkészítened;)
2013. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! : )
2013. szept. 5. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!