Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 100. 000 Ft-ból milyen ruhákat...

The IT Guy kérdése:

100. 000 Ft-ból milyen ruhákat vegyek és mennyit? Elegánsak akarok öltözni (business casual)

Figyelt kérdés

Az egyetemre és a munkahelyemre kéne felújítani a ruhatáramat. 100-120 ezer Ft-om van rá. A munkahelyemen a business casual a "dress kód", és szerintem az egyetemen se baj, ha elegánsan öltözök.


Miket vegyek?

Én ezekre gondoltam:

- ingek

- öltönynadrágok

- mellény

- zakók

- alkalmi cipő


Ezeken kívül miket vegyek még? És szerintetek miből hány darabot kéne vennem, és hol? (Tudtok üzleteket ajánlani?)



2013. szept. 15. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nulláról indulsz, akkor 100 ezerből épp egy outfit jön ki ilyen kategóriában igényes, minőségi és aktuális cuccokból. Magyarul, ha nem az első semmilyen "öltöny mindössze 30 ezerért" üzletbe esel be, ahol ilyen ballagási öltöny szintű cuccok kaphatók. Cipő is bőr kéne, az se 10 ezer.. Szóval, ha egyáltalán kijön. Én amúgy a Mango férfi részlegét ajánlanám. Menj be, egyáltalán nézz szét, hogy mire elég a pénzed, mi mennyi és utána kezdj el listát írni, hogy akkor mi az ami kell és mi az amire van.
2013. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2013. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom átnézed az egész oldalt, na ezek kifejezetten jó példák.


[link]


Nem bántásból, de vagy így vagy sehogy. Ha más nem akkor apránként szerezd be a ruhatáradat, de ne legyen az, hogy olyan vagy, mint aki most jött szalagavatóról. Lehet, hogy 10-20 éve még mindegy volt, csak öltöny legyen, de ma már akkor kb. porszívó ügynöknek nézel ki.

2013. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

A business casual-hoz teljesen felesleges a mellény és a komplett öltöny. (Legalábbis első körben.)


Vegyél egyszerű vászonnadrágokat (szolid színekben), ingeket, pár zakót.

"Alkalmi" helyett, utcai bőrcipőt.


Nem kell a Mango-ig szaladni. Egyáltalán nem jobb annyival a minősége, mint amennyit elkérnek érte. A H&M férfi részlegén feleannyiért is bevásárolhatsz egy kezdő ruhatárat, amit később igazán minőségi ruhadarabokkal kiegészíthetsz (rendes bőr öv, rendes táska...).


1-2 heti ruhát érdemes betárazni.

2013. szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
H&M-ben sem öltözik fel egy egész hétre ennyiből, ha még cipője sincs. Tök mindegy hova megy.
2013. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerencsés akire jó a konfekcióméret.


Egy alap cipő 20-30.

2013. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak ha nem akar, akkor nem tud.


Deichmannban is kapni 10-ért tiszta bőr, teljesen korrekt külsejű cipőt. Egy szezont röhögve kibír benne, s flancolni ráér később is, amikor már rendesen keres.


(szigorú dresscode-os multinál dolgozom)

2013. szept. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Na megnézném én azt a tiszta bőr cipőt 10-ért. Amúgy meg ne vegyetek már gagyi szarokat.
2013. szept. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Ki tart vissza? ;)


Egyébként tudod, kik azok, akik a legkevésbé se rugóznak azon, hogy márkás és drága legyen valami, ne pedig "olcsó" gagyi? Azok, akik bőven megengedhetnék maguknak a drágábbat is.


300-400e nettó fizetés mellett simán bejönnek az 1000 Forintért túrt kosztümben, zakóban, ingben (nemtől függően) és úgy tudják viselni, hogy meg nem mondod, hogy honnan van. Nem derogál nekik sem a tesco-ból, sem kínaiból öltözködni.


De akinek nincs elég, az márkásban parádézik. :D

2013. szept. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
H&m nagyobb üzleteiben van ilyen osztály. Többféle árkategória van, szerintem onnan szerezd be ezeket. Árban,minőségben jó...nyilván nem a legjobb de gondolom nem a divatolás a cél. Cipő Humanic, ott kb. 20e egy bőr alkalmi cipő. Mellényt hagyd, ingből minél többet - akár kérd ki eladó segítségét, hogy biztos jól álljon.
2013. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!