Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Leírnátok hogyan öltözködnek...

Leírnátok hogyan öltözködnek a hippik?

Figyelt kérdés
Angolból projektet kell csinálnom egy stílusról, mert most vesszük a "ruhákat és öltözködést" részletesebben. Én pedig a hippi stílust választottam. Nem kell rögtön angolul, majd én átfordítom, csak írjatok néhány vagy több mondatot a hippik öltözködéséről. Előre is nagyon köszönöm :) 13/L

2013. okt. 5. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Nem működik a Google?
2013. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is vannak hippik?

Nézd meg a Hair című filmet, abban jó sokat látsz. Az ötvenes évek vége, hatvanas évek volt a korszakuk.


Jellegzetes darabok. Trapézvonalú farmer (lefelé bővülű szárú), póló, virágmintás blúz, vastag, teli talpú cipő, fonott hajpánt, fiúknál homlokra kötött kendő, hosszú haj. Nyakban lógó kereszt és/vagy béke szimbólumos medál.


[link]

[link]

2013. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. és 2. válaszoló nem egy személy!

2. vagyok, még képek:

[link]

[link]


Ez egy stilizált jelmez: [link]


[link]



Egyébként a társadalmi szemlélet és a hatalom szerint deviáns, rendbontó, züllött alakok voltak, s ebben volt is valami. A drug, a partnerek váltogatása, csoportokban verődve linkeskedés mindennapos volt körükben.

De ők meg azt mondták (egyszerűsítem), hogy azok a deviánsak és zülöttek, akik öltönyben és nyakkendőben szépen háborúba küldik honfitársaikat, hogy öljenek meg olyanokat, akik őket nem bántották (Vietnámi háború).

Hogy azok szégyenkezzenek, akik templomba járnak, látszólag rendes családban élnek, belül romlottak, kicsinyesek, önzők, képmutatók).

A hippik öltözködése csak a felszín, s csak annyiban érdekes, amennyiben megkülönbözteti őket a vasalt ruhás álszenteskedőktől.

2013. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!