Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ebay rendeléssel kapcsolatban...

Ebay rendeléssel kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés
Egy ruhát szeretnék rendelni, és az érdekelne, hogy postázzák vagy kihozza valaki? És ha kihozzák akkor magyar vagy angol ember hozza ki?
2014. márc. 24. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon? Miért hozná ki angol ember? Azért, mert angol nyelven nézed az oldalt? :S

Nekem eddig postán jött, amit ott rendeltem, nem csomagküldővel. De persze attól függ, hogy mit választasz (ahol lehet választani).

2014. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:) Csak először rendelek és nem értek hozzá.
2014. márc. 24. 09:26
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Sima postával jön, sokszor belegyömöszölik a postaládába, még ha nem is akar belemenni.

Nem kell átvenni, nem kell aláírni, szóval a postás nem fog azzal szórakozni, hogy bárkinek a kezébe adja.

Én pici dolgokat rendeltem, fülbevalót, hajgumit, ilyesmiket, simán beletette a postaládába.

Buborékos borítékban küldik amúgy.

Nem árt vigyázni, mert hidd el, bele fogja tömni, még ha csak a fele megy is bele, aztán bárki kiszedheti.

És nem lehet reklamálni, mert ezek a cuccok többnyire Hongkongból jönnek, értékmegjelölés nélkül, a posta nem vállal felelősséget.

2014. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem tömték bele sose a postaládába. A postára kellett érte elmenni és átvenni.
2014. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint postástól függ.

Én nem mertem nagy értékű dolgokat rendelni onnan, mert mikor elkezdtem ebayezni, rengeteget fórumoztam ebben a témában, és sokan írták, hogy meg sem jött a cucc, elveszett (a magyar postát senkinek nem kell bemutatni), vagy aki kisebb műszaki cikket rendelt, azt is összetörték, vagy pl. telefonra előlap-matricát úgy gyűrték be a postaládába, hogy utána teljesen használhatatlan volt.

A postán meg hiába reklamált az illető, hiszen a leszállítás megtörtént, és nem volt megjelölve, hogy törékeny a cucc.

Ajánlom inkább a fórumokat, ott minden kérdéssedre választ kapsz.

2014. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem árt jóban lenni a postással, de minimum ismerni őt, és akkor nincs ilyen probléma.

Majdnem kétszáz rendelésen vagyok túl (évek alatt) és eddig egyetlen egy csomagom tűnt el végleg. Persze olyan volt többször is, hogy rémesen hosszú idő alatt ért ide (ünnepek alatt - és nem csak a mi ünnepeink lassítják be a csomagküldést).

Sérülés ritkán fordult elő. Amikor volt, az a rossz csomagolásnak volt köszönhető. Pl.: sérülékeny táskát simán zacskóban adott fel az illető, és mire ideért tele lett karcolással és kisimíthatatlan gyűrődéssel.

De legutóbb jót nevettem: úgy ért ide sértetlenül, hiánytalanul a csomag, hogy a japán feladó elfelejtette leragasztani a dobozt. Csak be volt hajtva. :D


Egyébként értékesebb csomagot NEM ezért nem szabadna rendelni, hanem azért, mert ha az áru 22 eurón felül van, akkor ha fennakad a szúrópróbán, akkor 27 % importáfa és még némi kezelési díj is terheli, 150 euró fölött pedig vám is, és így már nem biztos hogy megéri.

2014. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a legtöbb csomag úgy jött eddig hogy hozta a postás és alá is kellett írni. De persze van hogy csak simán adják fel, akkor nem kell aláírni, bedobhatják postaládába is simán. Vagy ha nem vagy otthon és akkor viszik kapsz értesítőt, és postán átveheted.
2014. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Így már nem biztos hogy rendelni akarok. Csak egy fűzős ruháról lenne szó, 4ezer Ft értékben, ingyenes kiszállítással. De nem örülnék ha eltűnne, szóval meggondolom. Először interneten a rockpincéről rendeltem egy 13 ezres ruhát, és mondanom sem kell, hogy nem érte meg. Ezért örülök most ennek az olcsó és jó minőségnek.
2014. márc. 24. 20:30
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodtan rendelj, ha nem jön meg a cucc, 45 napig tudsz reklamálni és visszakapod a pénzed. Az ebay teljesen megbízható.
2014. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már rég nem 45!

Hanem az estimated delivery végdátumától 30 nap!

Ez attól függően, hogy hogy adja meg az eladó a várható szállítást, lehet több és kevesebb is 45 napnál.

Kínai eladók általában hosszabb időszakra állítják be, gyorsabb postával rendelkezők (EU, USA, D-Korea...) pedig rövidebbre.

2014. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!