Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Érdemes a fogyasztó védelemhez...

Érdemes a fogyasztó védelemhez fordulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még nincs egy éve, hogy vettem az Offica Shoes-ban egy Lacoste cipőt ainek az ára 29ezer forint volt. Természetesen eltettem a blokkot mindent. A cipőt használtam a nyáron és októberben a rossz idő miatt el is tettem, mert vékony cipőről van szó. Most, hogy bejött a jó idő elő akartam venni, de a cipő talpa hátul elég rendesen elkezdett leválni. A cipőt durván fél évig használtam ezért felháborítónak tartottam a dolgot. Felhívtam a boltot, azt mondták, hogy nem az ő dolguk fél év után, de van másfél évem el kell vinnem hozzájuk jegyzőkönyvet írnak és aztán vigyem el a fogyasztóvédelemhez és ott majd eldöntik, hogy a cipő hibája vagy az enyém. Nekem ezzel az a bajom, hogy ez egy 6ezer forintos procedúra és ha esélyem sincsen arra, hogy az én javamra szóljon akkor inkább meg se próbálkozok vele. És mielőtt még arra próbálnák fogni, hogy biztos a sarkamon járok csináltam képet arról is, amin látszik h nem csak a sarkánál engedi el a ragasztás.Szerintetek érdemes megpróbálni? Képet csatolok, amiken látszik a cipő hibája. Köszönöm a segítséget.

[link]

[link]

[link]



2014. márc. 27. 19:20
 1/5 A kérdező kommentje:
2014. márc. 27. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom annak a sarka teljesen félre van taposva, mert csámpásan mentél benne. Szerintem ez a te hibád, nem a cipőé.

Ha nem jól látom, akkor simán mennék a fogyasztóvédelemhez. Mi a 6 ezer ft???

2014. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Először is, olyan ütött-kopott az a cipő, az enyémek 3 év napi használat után néznek ki így, mondjuk én minden levételkor kitisztítom és használok ápolószert is, mert ha már drága cipőt veszünk, akkor igyekezzünk megőrizni egyben. Másodszor láttam ugyanilyen talpleválást egy párnapos cipőn, amikor valaki úgy vette le, hogy állva rátaposott egyik sarkával a másikra, ám a cipő nem jött le, csak a talpa reccsent egyet...
2014. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tesóm Lacoste mániás, tavasszal-nyáron a cipői nem bírják 4-5 hónapnál tovább. Viszont mindig azt hordja, nem is csodálom, hogy szétmegy.


Üzlettől függ, hogy állnak a dologhoz, van ahol szó nélkül intézkednek, máshol elküldik bevizsgáltatni, ahol ki tudja, lehet, hogy azt hozzák ki, hogy a nem rendeltetésszerű használat miatt van a hiba.

2014. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy a ragasztó tényleg nem végezte megfelelően a dolgát, de semmi esélyed egy ilyen kopással, mint ami a sarkán van.

Abból a 6 ezer Ft-ból inkább menj el egy cipészhez, hátha tud vele valamit kezdeni.

2014. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!