Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha a harisnyám mindig lecsúszi...

Ha a harisnyám mindig lecsúszik, akkor a mérettel van a gond? Ez a megoldás mennyire gáz (lent)?

Figyelt kérdés

Anyummal közös a harisnya készletünk. Én kicsit magasabb vagyok de cserébe vékonyabb így elméletileg pont jónak kéne lennie ugyanazoknak a harisnyáknak, de nekem mindig le akar csúszni ezért a fekete harisnyára pluszban mindig felveszek még egy fekete bugyit ami ott tartja.

1) ha lecsúszik akkor valószínűleg kicsi a harisnya...?

2) Gáz ez a duplabugyis megoldás vagy ti is szoktátok így?



2014. ápr. 1. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A harisnya fehérnemű. Az ember a fehérneműit nem szokta megosztani otthon sem senkivel, mert nem higiénikus. Vegyél magadnak saját darabokat, megfelelő méretben. Ha lecsúszik akkor inkább nagy, nem? Legalábbis ha felmegy rád meg minden, nem szorít, akkor nem kicsi.
2014. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

én is szoktam rá bugyit húzni pluszba.

nekem volt már kicsi is ami lecsúszott, meg nagy is. te érzed, h mitől csúszik le. én inkább nagyobbat veszek, általában, az kényelmesebb nekem.

2014. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1-es a kicsi is lecsúszhat ha rövid.
2014. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy harisnyám, ami lecsúszik, szerintem annak az anyaga olyan, meg kicsit nagy rám..egyébként szerintem nem gáz harisnyát megosztani, mégse egy bugyiról van szó, ráadásul gondolom kimossátok közben..:D
2014. ápr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Se harisnyát, se bugyit nem osztok meg másokkal, nem egészséges. Ha lecsúszik, akkor szerintem kicsi. Fontos, hogy megfelelő méretet vegyél, és még elvileg azonos méretben is vannak különbségek a harisnyatípusok között. Ha rátaláltál a neked megfelelőméretre, típusra, akkor olyat vegyél.

Harisnyanadrág alatt csak gyerekkoromban hordtam bugyit, aztán rájöttem, hogy felesleges. Olyan volt már, hogy fölé vettem, szerintem az nem gáz. Alá is meg fölé is az már három réteg!

2014. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Harisnya alá nekem valahogy természetes, hogy felveszek bugyit - így azért nem is fehérnemű státuszú, inkább nadrágféle (amit meg ha mossuk miért ne osztanék meg anyummal?).


De akkor majd nézek nagyobbakat :)

2014. ápr. 2. 15:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Harisnya bugyi nélkül nem túl higiénikus és kényelmetlen is.
2014. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tévedsz: higiénikus is és kényelmes is.


Sokkal inkább szükség van a szellőzésre, mint a bedunsztolásra. Ha a harisnyaNADRÁG alá bugyit veszel, akkor tutti nem fog ott szellőzni, hüvelygomba stb. A jobb harisnynadrágok mind olyanok, hogy van bennük egy kis pamut betét pont OTT a megfelelő helyen. Ha mindenképpen pamutot akarsz érezni, akkor olyat vegyél, bár manapság a bugyik nagy része nem pamut, hanem mikroszál. Engem spec nem zavar, ha nincs pamut betét, de tudom, hogy valaki csak az olyat veszi fel bugyi nélkül. Ja, és még egy megoldás: ha a nylon betétet a varrás mentén szépen kisollóval kivágod, akkor kapsz egy alul nyitott harisnyát amit ha felveszel, és rá húzol egy francia bugyit akkor megvan a bugyi érzés, nincs bedunsztolva, nem csúszik le, és még jól is néz ki! :-)


Ami a kényelmességre vonatkozik: én egy barátnőmön láttam így még a suliban, és amig ki nem próbáltam én sem hittem, hogy kényelmes. Ő pedig a nővérétől tanulta ezt. Először furcsa volt, mert azt hittem hogy mindenki észreveszi rajtam, de kb 2-3 nap alatt megszoktam, és amikor utána bugyival vettem, akkor az volt a kényelmetlen. Próbáld ki, ha bejön, akkor jó, ha nem akkor maradsz a rétegzésnél. Azt tudom, hogy külföldön sokkal többen viselik bugyi nélkül, mint Magyarországon.


JF: köszi! :-)

2014. ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Kedves 8-as válaszoló


Köszönettel én tartozok neked és egyben szeretném a barátnőm köszönetét is tolmácsolni mert egy új öltözködéskultúrával ismertetted meg azzal hogy leírtad a saját harisnyviselési szokásaidat.Egy egészen új érzést ismerhetett meg -szavait idézve- tegnap este azzal hogy a tanácsodat megfogadva, csak harisnyát viselt,és úgy mentünk el otthonról.Elolvastam a mai hozzászólásod és első dolog lesz amikor hazajön hogy megmutatom neki hiszen ismét megszívlelendő és hasznos dolgokat közöltél.

Nem tudom hány éves vagy de nagyon tisztán világosan és érthetően írod le a gondolataidat.Ha írnál egy életvezetési tanácsadó blogot vagy valami hasonlót,bár ez szerintem illene az egyéniségedhez,mármint az életvezetési tanácsok(lásd a barátnőm példáját) azonnal halgatott rád nagyon sok olvasód lenne.Mégpedig azért, mert hitelesen vagy képes a gondolataidat közvetíteni és nagyon okos dolgokat írsz még ilyen rövid bejegyzésekbe is mint ez. Nem csak a tartalma értékes az írásodnak hanem a kifejezőképességed is magasszintű és érdekes.Ha esetleg belekezdesz egy ilyen elképzelésbe tájékoztass légy szíves mert mi,bár én nem vagyok nagy divatfan de a stílusod miatt olvasnám,és a barátnőm,nagyon szívesen olvasna tőled mást is.

Mégegyszer köszönöm a mai és a tegnapi írásodat,sokat segítettél.

Üdvözlettel: JF

Ja,és a nagyfoku diszkréció amit a magadénak mondhatsz külön dícséretet érdemel ez a ritka jellemvonásod.Voltál olyan figyelmes és nem írtad ki a teljes nevem.

Köszönöm ezt is!

2014. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem teljesen egészséges a sok réteg, de a harisnyára én inkább úgy tekintek, mint egy nadrágra, és így a bugyi is egyértelmű alá. (És amúgy tényleg, bele se gondoltam hogy bugyi nélkül kéne hordani, bár az én harisnyáimon is ott van az a kis betét. Sose értettem, miért :D Most megvilágosodtam)
2014. ápr. 3. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!