Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A nadrág előtt mit hordtak a...

A nadrág előtt mit hordtak a férfiak?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Semmit,Szoknyat.
2014. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Harisnya,tunika,toga,(szoknya borcsikokbol)lasd.roma legiosok!

Persze csak addig mig a pitcsak el nem loptak ezeket is tolunk mint minden mast!

Lassan mar nem lessz mit felvennunk mert mindunk a nokhoz vandorol!

"Sokszor mar az oltonybe is kenyelmetlenul erzem magam,mert Gorbicz Anitan is az volt egy orszaghazba megrendezett sportolok reszere megrendezett fogadason...)

2014. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
93%

A nadrág a lovas nemzetek viselete volt, hiszen lóháton az a kényelmes. És a nők ugyanúgy hordták, mint a férfiak. Semmit nem loptak el.

A nadrág előtt volt tunika, meg ágyékkötő. Amerikai indiánoknál is ágyékkötő volt és max hidegben harisnya szerű

bőrszár.

2014. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
2-es: Neked nőfóbiád van? Misogynia? Vagy mi a bajod a nőkkel? Érdekes módon nekem pl. egy skótszoknyás férfi is ugyanolyan szexi tud lenni, mint egy nadrágos. Nem is értem, hogy mi a baj azzal, ha vannak ruhadarabok, amiket mindkét nem hord? Még csak azt sem lehet mondani, hogy ugyanolyan szabásúak lennének, mert pl. egy női farmer teljesen más, még akkor is egyből kiszúrni, hogy női, ha férfi veszi fel.
2014. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Illetve magyaroknál még igen elterjedt szokás volt a bőgatya is, bár az is vehetò egyfajta nadrágnak. Általában fehér, de mint pl hortobágyon a csikósoknak jellegzetesén kék. Egyébként kényelmes viselet, már próbáltam.
2014. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

4-es!

Nincs nofobiam,csak unom mar,hogy ha egy ferfi masfajta ruhat vesz fel,mondjuk az itt jelenlevok tulnyomo reszenek szemet szur es mar is noi vagy noies ruhanak kialtjak ki akkor jon a forrazas magyaran biztos b..zi lehet az a szerencsetlen aki csupan azert valtoztatott stilust,hogy kilepjen a megszokott unalmas ruazkodasbol!

Ezzel szemben ha ezt egy no teszi ugyan ezert akkor itt jelen levok nem sertegetik mint a fiut hanem meg tamogatjak is!

En speciel az ellentabort kepviselem,ha mar egyenjogusag van,akkor a fiuk is megtehetik amit a nok!

Tan tevedek??

Egyebkent a hozzaszolasaim stilusat az itt olvasott hozzaszolasok alapjan formalom,ha te is napi szinten figyelned a kommenteket neked is szemet szurna a ferfiak sarba tiprasa,persze a noket talcan ovjuk mindentol...

2014. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mitől óvjátok ti tálcán a nőket? Nem értem. De egyébként ez az öltözködéses dolog csak azért van így, mert a társadalom szerint férfinak lenni nagyszerű, nőnek lenni meg ciki, ezért nem vehetsz fel büntetlenül női ruhadarabokat. Ebben szó nincs a tálcán hordozáshoz, sőt, pont fordítva érvényes.
2014. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
52%
Nőnek lenni ciki? Te melyik bolygón élsz?
2014. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6-os, a világnézeted alapján úgy tűnik szimpatizánsra találtam benned :D

Nagyon egyetértek a véleményeddel. Kíváncsi vagyok, vajon még miben egyezhet a véleményünk. Én is tök így látom, hogy a nőket mindenhol kímélik meg fetisizálják, a férfiakat meg bzizzák meg ócsárolják. Egy nőnek mindent szabad, egy férfinak meg szűk keretei lehetnek csak. Mert ugye egyenjogúság van, csak a nők egyenlőbbek :D


A kérdésre válaszolva meg ilyen hosszú ruhákat lehet látni a 2000 év vagy annál régebbi időszakokról szóló ábrázolásokban. Még rómában is ilyen vállon átvetett lepedőkben jártak. A légiósok meg páncélszoknyát. Szerintem a nadrág csak a római birodalom bukása után kezdhetett elterjedni. És nem volt egyöntetű az sem. XVI. Lajos francia király például látható egy harisny+rövidnadrágban, ami mai szemmel nézve igencsak nőies, azonban abban az időben ez természetesnek számított.

2014. ápr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ahhoz inkább nem szolnék hozzá, hogy a nők egyenlőbbek..

De mondjuk sminket is a férfiak hordtak előbb...

Azért egy rózsaszín tütü csillámos rúzzsal kissé túlzás lenne... de szerintem, ha mutatkozna rá igény, (újra) meg lehetne alkotni a szoknya/ruha és smink terén is egy férfias vonalat. Én örömmel fogadnék a férfiaknál egy ilyen ókori idők ruháinak újragondolását, vagy ilyesmi..

És biztos lenne rá igény, mert egyrészt itt is megjelent, másrészt a párom is szívesen hordana szoknyát, ha megtehetné.

Pont ide akartam tulajdonképpen kiakadni, hogy miért megy a b*zizás (azért egy V kivágású tapadós rózsaszín pólón csőgatyával egy icipicit ugyan megakadok..), holott egy csomó mindent használtak a férfiak is valaha, csak valahogy kiment a divatból.

2014. ápr. 16. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!