Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Vannak ezek az évszaktípusok [link]

Ez alapján én tavasz típusba tartozom, vagyis világos pasztell színeket kellene hordanom. Viszont mivel metálban utazom, soha nem vennék fel ilyeneket. Maradok a fekete, fehér, sötétzöld, bordó, lila színeknél, mert ezeket szeretem.

Ti hogy vélekedtek ezekről? Felvennétek olyan színt, amit utáltok, csak mert a "style" szerint az áll jól?

És kihajítanátok egy csodaszép ruhadarabot, csak mert az évszaktípus szerint előnytelen?

Nem lehet, hogy ez is csak egy pénzköltésre ösztönző kitaláció, amit bebeszélnek az emberekbe?


2014. jún. 21. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem, azt venném fel, ami nekem tetszik és, ami szerintem jól áll rajtam. Ha más szerint x ruhát kell hordanom, én meg nem érzem jól magam benne, akkor úgyis rég rossz.
2014. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugye? Én is ezt gondolom, ezért nem is értem ezt az egészet. Minek lett ez kitalálva?
2014. jún. 21. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez úgy hülyeség ahogy van szerintem.

Ezek szerint nekem élénk, meleg, világos színeket kéne hordanom, és én pontosan ezeket utálom, méghozzá azért mert egyáltalán nem állnak jól nekem.

2014. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, akkor nem csak szerintem hülyeség :D

Tuti ez is csak egy média általi manipuláció a döntésképtelen emberek felé :D

2014. jún. 21. 14:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Olvashattad, hogy egy művészpedagógus találta ki. Szerintem nem butaság, de nem is kell törvényszerűnek venni és csak e szerint öltözködni. Egyszerű színelmélet, ami jó támpontot adhat a ruházkodásban.
2014. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, láttam, hogy Itten fedezte fel. Azt nem mondanám, hogy ő találta ki, csak kidolgozta azt, amit látott.

Ahogy írod: "nem is kell törvényszerűnek venni". Igen, támpontnak jó lenne, de akkor miért szajkózzák szemellenzősen a médiák annyira? A stylist-ok, a magazinok, az internet bugyrai? Bemész egy nevesebb ruhaboltba és az eladó is így áll hozzád: "Ilyen a típusod, ezek állnak jól, azt felejtsd el." Pont ez vele a bajom, ez... szinte erőszakos. Nem tudom ez így érthető-e...

2014. jún. 21. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a fajta erőszakossággal még nem találkoztam (vagy nem vettem észre!; nem mindegy). Boltokban viszont egyáltalán nem, nem is ez az eladó dolga.

Szoktam nézni "trend műsorokat", ahogy én látom, ott inkább az aktuális kollekciókat mutatják be és azt mondják el, hogy pl. egy szép napbarnított bőrön ez áll jól, de a világost ezt emeli ki stb. Nem pont ezt a fajta évszaktípusos dolgot, hanem az általános színtant hasznosítják. Értelemszerűen valamit mondaniuk kell és mást nem igazán lehet (fogja a kezében a felsőt, te nézed a tv-t: "Ok, és most mit kezdjek ezzel?"). Igaz, hogy Lakatos Márk stylist a műsorában gyakran emeli ki, hogy az adott típusú hölgyeknek milyen színeket tanácsos hordani.

A média egy részt elég elmaradott. Aki tényleg képben van, az általában mosolyog, hogy a múlt évben látta viszont xy bemutatójában ezt és csak most szállt le a neves divatházak-internet-inditex boltok polcaira (én így látom a folyamatot, ha divatról van szó). Interneten bárki írhat bármit, a szomszéd 13 éves lánynak is lehet divat blogja, a másolás pedig nem nagy kunszt. Azért mondom, mert írtam egy darabig játékkal kapcsolatban oldalt, a plágium gyakori és a divat téma előbb-utóbb felhozza az alapokat, mint ez az évszaktípusos elméletet.

Amúgy érdekes, mert most kicsit elgondolkoztam rajta. Én úgy érzem, bocsáss meg, ha tévedek, hogy kicsit kiéleződtél erre és jobban felfigyelsz rá, ha erről van szó, én is így vagyok bizonyos témákkal kapcsolatban. De teljesen megértelek téged, és van rá alapod.

2014. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, lehet, hogy igazad van, és kiéleződtem erre, azért tűnik fel mindenhol. Nem haragszom, amiért ezt mondod :)

Nem tudom, ismered-e a Stylist Gardrobe nevű boltok, Pesten az Árkádban van egy, az biztos. Valami elegáns ruhát akartam venni munkahelyi "estélyre". Mégsem mehetek farmer-póló-bakancs trióban. Szerettem volna egy egyszerű fekete, lila vagy bordó, lehetőleg fényes anyagú ruhácskát.

Nem szoktam ilyen flancosabb boltokba járni, most bementem. Ott az eladó cuppant, miben segíthetek, mire lesz, itt van ez, ott van az, ez a te színed, az a te színed, az nem a te színed, alig tudtam lerázni. Nem tetszett egyik ruha sem, utána bementem egy másik elegánsabb ruhákat áruló boltba, ott ugyanezt adta elő az eladó (a bolt nevét már meg nem mondom, de az is az Árkádban volt, és elég pici üzlet volt). Teljesen lefőttem, mert én ezt eddig nem tapasztaltam se a H&M-ben, se a C&A-ban, se a Nwe Yorker-ben, se Hádá-ban. Végül bementem a Hádá-ba és találtam ruhát.

Na, ezután néztem utána ennek a "te színed" dolognak, és azóta tűnik fel az ilyesmi. A másolásos dologban is igazad van, így, hogy belegondolok...

Köszi a válaszokat :)

2014. jún. 21. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyakorló stylistként sajnálom, hogy ilyen negatív tapasztalataid voltak a felsorolt boltokban.

Sajnos nagyon sokan dobálóznak ezekkel a típusokkal úgy, hogy mondhatni halvány fogalmuk sincs róla, mit beszélnek.

(És hasonlóképp a testalkatokról se.)


Az évszaktípusod azokat a színeket határozza meg, melyek a genetikai adottságaidhoz illenek. Ez objektív dolog, mert pl. a hajad szőke, a szemed kék, a bőröd barackos. Ezek tények, ezek a jellemzőid.


Az, hogy te metálos vagy, és nem érzed magadhoz közel a színeidet, egy teljesen szubjektív, érzelmi, szemléletbeli stb. ítélet.


A kettőnek igazából nincs sok köze egymáshoz, mert attól még, hogy szeretsz egy színt, nem biztos, hogy fizikailag is jól fog állni az adottságaidhoz. (Ha például tényleg tavasz típus vagy, bármennyire is rajongsz a feketéért, szinte biztos, hogy sápadt leszel benne, mert teljesen elnyomja a természetes adottságaidat.) Ettől még persze viselhetsz feketét, senki se tiltja meg neked. Csak nem fog jól állni.

:)


Amúgy éppenhogy nem a lehúzásról szól ez a téma, hanem a tudatos vásárlásról. Ha eszerint vásárolsz, nagyon sok pénzt tudsz megspórolni hosszútávon, és kevesebb szép, de hozzád nem illő ruhát vásárolsz pusztán fellángolásból. Illetve olyan színeket viselhetsz, amik téged emelnek ki, és a te adottságaidat erősítik fel. (És hát, valljuk be, melyikünk ne szeretne jobban kinézni?)


Szóval attól még, mert úgy gondolod, számodra nem hasznos a téma, nem hülyeség. Legfeljebb te nem alkalmazod az öltözködésedben. Más pedig igen.

Lehet, ha majd egyszer nem leszel metálos, más színeket is el fogsz tudni magadon képzelni, mint a felsoroltakat. Éppen ezért kategorikusan ítéletet mondani ebben az esetben sem túl célszerű.

:)

2016. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!