Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ruhatárat szeretnék újítani,...

Ruhatárat szeretnék újítani, de nem tudom hol, mikkel és hogyan kezdjem. Adnátok néhány tippet, hogyan tudnék csinibb, letisztultabb lenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kicsit stílust újítani.Mostanában nem nagyon volt pénzem arra,hogy kedvem szerint alakítsam a ruhatáram,de eljött az ideje. Érdekel a divat,mégis sokszor már sajnálom a pénzt egyes ruhákra,és nem is tudom igazából a városi plázán kívül,hogy hol vásárolhatnék..Általában alapdarabokat hordok,rövidnaci-topok,cicanaci,pulcsik ilyenek..Kb 2 táskám van,amit hordok,egy szandim,2teniszcipőm..Az lenne a kérésem/kérdésem,hogy szerintetek hogyan kezdjek neki a váltásnak? Milyen alapdarabokat írjak össze,illetve mivel tudnék minél csajosabb hatást elérni? (Egybe szoknya,akármi) Szívesen fogadok ötletlistákat,esetleg boltokat,netes oldalakat! Előre is köszönöm! :) 18/L

2014. aug. 8. 15:28
 1/6 anonim válasza:
51%
Megpróbálok segíteni:) Boltok: Bershka, Tally Weil, New Yorker ilyesmi helyeken nézelődj amúgyis mostanában jártam a Bershkaban és nagy leárazás volt. Alapdarabok: Egy blézer minden nőnek kell! Szerezz be egyet! Egy a vonalú jó szabású szoknya is nagyon jól jöhet, én kb. Két hete vettem a Bershkaban egy fekete mű bőr darabot és szinte minden hova azt hordom. Ingek: nem a régi tipusúra gondolok,hanem a mostaniakra (már ha tetszenek) a selyem ingek, amiknek ilyen kicsit átlátszó hatásuk van. Minden színben találsz(bershka).Felveheted őket szoknyával, csőnacival stb. Egy teli talpú nyári szandál. Járhatsz benne suliba, vásárolni, strandra plusz még jól is néz ki és kényelmes is! Alap darabnak számít a bőrdzseki. Rendelhetsz neten bárhol, de abőrdzseki nem megy ki a divatból. Ja,igaz mostanában (nyári szezon) nagy divat lett a haspóló, hiába nem tudod őket hordani suliba/munkahelyen egy-két darabot érdemes beszerezni. Hirtelen most ennyi jutott eszembe. Remélem segítettem 15/L
2014. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bőrdzseki,haspóló,cicanacik pipa,bocsi nem írtam le:) Köszi a válaszod:)
2014. aug. 8. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia :)

Szerezz be egy farmer dzsekit, bárhogy-bármivel felveheted. Hordhatod csajosan, vagy akár sportosan is. Én is szinte minden ruhámhoz azt veszem fel. :D

A másik alap darab a cuki fekete ruha. :)

2014. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elsô és legfontosabb hogy megtaláld a stílusod és hogy honnan meríteaz ihletet. Én errôl az oldalról szoktam: lookbook.nu . Ne érts félre nem lemásolni kell a dolgokat, nem szabad copycateskedni, nem tömeglány szeretnél lenni. Csak legyenek ötleteid...válogasd ki ami tetszik, kombináld...akárhonnan...mûvészet, újságok, természet..és még valami: a boltok nem fontosak. Menj br mindenhova es keresd a stílusodhoz illô dolgokat. Lehet az turkáló is vagy Guess bolt. Amit szeretnél... A divatban nincsenek határok. Najó, de. A rojtos dolgok.
2014. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne kezdj el vaktában vásárolni, annak káosz lesz a vége.


-Pakold ki a ruhatáradat, úgy hogy át lásd mid van.


-Nézd meg milyen méretet, színeket, mintákat, szabásokat választottál eddig.


-Mi az, ami hülyén áll, kényelmetlen, rossz méret, szörnyű anyaga van, vagy nem tetszik? Ezeket szedd külön csoportba.


-Ha eddig nem tudtad, nézz utánna milyen évszak típusba tartozol. Milyen a testfelépítésed, alkatod?


-Keress olyan modelleket, hírességeket, bloggereket akiknek velegy megegyezik a típusa és alkata a tiéddel, és figyeld meg milyen színeket, szabásokat hordanak. Biztosan szembejössz egy-két álomdarabbal.


-Racionalizáld amid van. Hova hordod őket? Milyen klímában? Milyen mozgást végzel bennük? Milyen követelmények vannak? Hány öltözet ruha kell ezekhez a tevékenységekhez? Milyen gyakran veszed őket fel?


-Gondold át, mi az ami hiányzik. Pl. Nincsenek mintás ruháid? Nincs egy vízálló kabátod? Minden nadrágod unalmas egyforma kék farmer? Van egy szoknyád ami tetszik, de sose hordod mert semmid nem illik hozzá?


-Készíts listát. Pl. 1-2 színes farmer, 2-3 hétköznapi nyomott mintás póló, 1 minőségi bőr öv, 1 streccs nadrág kutyát sétáltatni, 1 vízálló kabát...


-Találd ki miből milyet szeretnél, és ehhez igazítva keress boltot. Pl. színes nadrágot egy jobb turiban kapsz, futóruhát Dechatlonban, pólót a H und Mben.


-Vásárlás, nézelődés közben tartsd fejben mid van eddig. Keress színben, stílusban harmonizáló darabokat, mert így fogsz tudni később jó szetteket összerakni. ha pl. tudod, hogy a vörös hajadat élénkíti a sötét türkiz, akkor ebből a színben vegyél több cuccot (pl. ugyanolyan színű hajpánt és póló).


-Egy szetten belül max 3 szín, de ebből legalább 1 neutrális. Haladók lehetnek bátrabbak...


-Figyelj a mntákra, textúrákra, színekre. Vannak neutrális és harsány színek. Sötét és világos. Matt és csillogó. Mintás és egyszínű. Ideális esetben egy szetten belül ezek az ellentétek megjelennek egymás mellett, ettől lesz érdekes a dolog.


Sok sikert <3

2014. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. aug. 17. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!