Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az lopásnak számít, ha valaki...

Az lopásnak számít, ha valaki egy ruhaboltban egy farmering zsebébe berak egy fülbevalót, ami ugyanabból a boltból van, én meg erről nem tudok, megveszem az inget és otthon veszem észre a fülbevalót?

Figyelt kérdés
Ma pont ez történt, a C&A-ban vettem egy farmeringet és otthon láttam, hogy van a zsebében egy fülbevaló, amin ott volt a vonalkód . De ha elkezd csipogni a riasztó, amikor megyek ki, akkor komolyan engem gyanúsítanak meg, hogy el akartam lopni? Csak 800 Ft volt, ha annyira akartam volna, apukám úgyis megvette volna. Szerintetek ezért bajba kerülhettem volna? Vagy csak szerencsém volt? És hogy lehet hogy nem csipogott a riasztó? Komolyan vannak ilyen gonosz emberek, hogy beraknak a ruhák zsebébe fülbevalókat, hogy a vevőt büntessék meg? 16/L

2014. aug. 17. 23:53
 1/10 anonim válasza:
75%
Szerencséd volt....ez is lopás. Te nem tehettél róla, de ha elkaptak volna, a videofelvétel bizonyíthatta volna, hogy nem Te voltál.
2014. aug. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ma voltam plázában, és feszt csipogott valahol a riasztó. Nem tudom mi van ezekkel az emberekkel. Egyébként ha nem te tetted bele akkor nem lopás.
2014. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem lopás, mert nem Te tetted oda, de attól még téged gyanúsítottak volna.

Velem egyszer olyan volt, hogy barátnőmmel vásárolgattunk, tele volt a kezem zacskókkal és pont a c&a-ban voltunk mi is, amikor barátnőmmel elkezdtünk poénkodni a gyerekosztályon a kis pink táskákkal..úgy belemerültünk, hogy az egyiket összefogtuk a zacskókkal és lazán kisétáltunk vele a boltból. Valamiért nekünk sem csipogott az ajtó. A metrómegállóban vettük észre, első gondolatunk az volt, hogy visszacsempészzük :D ez sikerült is egyébként, de utólag belegondolva, ha akkor bukunk le, amikor visszavittük, az istennek sem tudtuk volna (érthető okokból..) megmagyarázni a biztonsági őrnek, hogy nem akartuk ellopni és épp csak visszahoztuk a cuccot:D

2014. aug. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én szóltam apukámnak és mi is gondolkoztunk rajta, hogy visszavisszük a boltba, de akkor ugyanúgy meggyanúsíthatnak azzal, hogy elloptam, meg elég ciki lett volna, visszamenni az üzletbe és kimagyarázni. Meg végül is a kasszánál a csajnak észre kellett volna vennie, át kellett volna néznie, de akkor is meggyanúsíthatnak.
2014. aug. 18. 00:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem a vonalkód miatt csipognak be a dolgok, hanem a biztonsági kütyüktől, amiket ráraknak
2014. aug. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy pont a kasszánál csempészte bele az eladó. Ajándék volt... :D
2014. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenre tesznek csipogót, kisebb, olcsóbb dolgokra nem mindig jut vagy nem tudom. :D Egyébként van, ami a vonalkódnál van ilyen mágneses akármi matrica, de ez lényegtelen. :D

Nehéz lett volna kimagyarázni, úgyhogy szerencséd. Legalább jól jártál, ne aggódj, az üzlet nem emiatt fog csődbe menni. :D

Én egyszer a rossmannban jártam úgy, hogy vettem több dolgot, a csaj ugyanabba a kosárba tette vissza, amit becsipogtatott, fizettem, mentem, mert volt még csomó dolgom. Aztán otthon néztem, hogy az egyik sminkterméket nem húzta le. Na jó, volt vagy 300 forint, gondolom többe került volna rárakni a lopásgátlót kb.

De úgy is jártam már, hogy boltba befele csipogtam... hülyék ezek a rendszerek, jóformán mindenre jeleznek. Könyvtári könyvre. Meg egy ismerősömnek a cipőjébe építettek valami frankó lopásgátlót, ami kb minden boltban becsipog, kész vicc.

Ja és igen, vannak ilyen emberek. Szánalmasak, kicsinyesek és gonoszak. Nem véletlenül szokták átnézni a ruhákat mikor megveszed - más kérdés, hogy esetedben az eladó sem volt épp szabályszerű. :D

2014. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk plázába, és mikor ki akartunk menni a boltból, háromszor becsipogott a riasztó. Végül kiderült, hogy a pénztáros csajszi nem vette le az egyik felsőről a szekut. Mondanom sem kell hogy mennyie ciki volt, pedig kifizettünk mindent....


Szerintem nyugodtan tartsd meg a fülbevalót, végülis nem tudtál róla hogy a zsebbe volt, és ha visszavinnéd tényleg sokat kéne magyarázkodnod, szóval nem kell aggódnod. Akkor lett volna baj, ha becsipog a riasztó, mert akkor nehezen tudtad volna kimagyarázni magad, még akkor is, ha nem te voltál.

2014. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Természetesen nem számít lopásnak, mert nem szánt szándékkal csináltad, viszont nincs az az isten, hogy ezt ki lehetne magyarázni. Sőt, még ha utólag visszavinnétek, akkor is azt gondolnák, hogy "a gyerek lopta" és a szülő lelkiismerete mondta, hogy vissza kéne vinni. Sajnos ebből nem lehet jól kijönni.


Szerintem névtelenül meg kéne írni a bolthálózatnak az esetet, hogy képben legyenek, ilyen is előfordulhat náluk. Mielőtt valakit "lopáson" érnének ugyanezért.

Akkor csak elhinnék, mert nem írogat ilyet, aki tényleg lopni jár oda.


Tanulságos ez a történet, jobb, ha ezek után az ember átnézi a zsebeket, mielőtt megvesz valamit... Azt már én is mindig megnézem, hány csipogó van benne, és ha több rászólok a pénztárosra, ha magától nem venné észre. Sajnos rendszeres, hogy emiatt sípolnak a kijáratok.


Nemrég engem is "lopáson" értek, mikor egy addig önkiszolgálós üzletbe új eladó és új felfogás érkezett. Mondhatom marha kellemmes volt! Főleg, hogy nemrég még az volt a bajuk, hogy minek hívogatom oda őket minden sz*rért, mikor magamtól is elvehetnék mindent, azután elég, ha a végén majd amott fizetek... Most meg alig tudtam kimagyarázni magam, azt még neki állt feljebb, hogy nála meg nem úgy van. Én meg honnan tudjam, hogy mától te vagy itt, te b*rom!

2014. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Első vagyok. Félreérthető volt, amit ott írtam. Természetesen csak a lopás gyanúja merülhetett volna fel, ha becsipog (a boltok ilyenkor általában minden gyanú esetén eljárást kezdeményeznek), de mint írtam, a bizonyítékok (pl. videofelvétel, terhelt vallomása, tanúk) mindenképpen igazolták volna az illető ártatlanságát.
2014. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!