Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Veszélyes dolog nyáron fekete...

Veszélyes dolog nyáron fekete kalapot hordani?

Figyelt kérdés
Szóval van egy fekete színű gyapjú kalap, amit szeretnék megvenni, elég régóta vágyom ilyenre. Széles karimájú, szóval nyáron védene a napsugaraktól, de fekete, szóval felforrósodna.Ártok vele magamnak, ha a fejemen olyan kalapot hordok, ami szívja a meleget? Vagy csak egészen kis mértékben melegszik fel egy ilyen kalap?

2014. szept. 20. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem nyárra való a nagy melegbe. Kaphatsz szalmakalapot is feketében.

Nekem is van olyan kalapom, amilyen a kérdésben szerepel de nem ősszel szoktam leginkább viselni.

2014. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 The answer ***** válasza:
69%

Meleg időben nincs stílusosabb egy panama kalapnál. ultra könnű, légáteresztő, törtfehér színű, szinte bármihez felvehető, időtlen stílus. Az eredeti panama Equadorban készül. 150 eurótól több ezer euróig között lehet igazán minőségi darabokat venni. Nekem is van két darab, az egyik egy durvább szövésű Stetson (USA) márkájú, általában nyaraláson (meleg helyeken), kiránduláson, vagy casual ruházathoz veszem fel. A másik egy exkluzívabb, Borsalino (Olasz kalapmanufaktúra) márkájú, extra fino szövésű darab, melyet tavasszal / nyáron előszeretettel hordok elegánsabb ruhákkal, öltönnyel.


A Sötét kalap: Nyáron is viselhető, de ajánlott a sötétet inkább estefelé, kicsit hűvösebb időben, télen napközben is bármikor. (K)alapanyaga nyúlszőr legyen vagy ennél is exkluzívabb. Olcsóbb darabokat lehet kapni préselt gyapjúfilcből vagy műszőrből is, de utóbbi abszolút kerülendő és stílustalan. Jómagam egy éjkék nyúlszőr(majdnem fekete)Borsalino fedorát hordok.

Nappalra sokkal inkább egy szürke nyúlszőr fedorát ajánlanék. Lehet kapni nyári, némileg vékonyabb verziókat is. Kalapvásárlásra Bécset ajánlom, van néhány kiváló szaküzlet. Egyik kedvenc üzletem a Mauerer: [link] (Mariahilfer strasse-n és SCS-ben is van üzletük).

2014. szept. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez egy hasznos válasz, de 150 Euró + oda-vissza út Bécsbe egy kalapért? Úgy érzem kicsit elszakadtunk a magyar valóságtól...
2014. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 The answer ***** válasza:
Csak egy ajánlás volt. :) Bécsbe Bp-ről adventi buszos 1 napos kirándulások / bevásárlótúrák 5-6000 Ft / fő, vidékről 10-12.000 ártól vannak, Sopronból alig egy óra autóval.
2014. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. szept. 28. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!