Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van valaki, aki szokott...

Zsutyi kérdése:

Van valaki, aki szokott rendelni az Aliexpress-ről?

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szoktam néha, ha megtetszik valami.
2014. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is néha..már 4-5-ször rendeltem.
2014. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Leírnátok,hogy működik!A regisztrációtól,rendeléstől,a fizetéstől a szállításig?Meg vagytok elégedve mindennel?
2014. szept. 25. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Az aliexpresstől függetlenül érdemes paypallel fizetni (biztonságosabb, mint megadni a kártyaadataid, vagy elküldeni a pénzt western unionnal), ahhoz hosszabb picit a regisztráció, megadod a kártyaadataid, levon 300 ft-ot (vagy mennyit) és a számlakivonatodon meg fog jelenni egy biztonsági kód, amivel meg tudod erősíteni a regisztrációd. Így tudsz a legbiztonságosabban fizetni. Csak ezt a fizetési módot ajánlom!!!!! A paypalnek van magyar oldala is és magyar leírása is, segít mindenben a regisztráció során. A levont összeget az első vásárláskor hozzáadja a kifizetett dologhoz, szóval nem veszik el a süllyesztőben.

Az aliexpressre simán regisztrálhatsz az oldalukon, megkérdezi a szokásos adatokat, emailcímet.

Rendelésnél figyelj mindenre: az eladó értékeléseire, mit írnak róla, érdemes google-lal rákeresni a nevére, hogy van-e rossz vélemény róla, ..., ... lehet-e paypallel fizetni. Ha a paypal nincs megadva nála, akkor is rákérdezhetsz nála levélben.

Ha biztos vagy benne, hogy a legjobb helyről rendeled (rendben van az eladó, a termék képe is oké, tuti nem csak egy letöltött katalógusfotó, ...), de van még kérdésed a termékről (pl. kell-e az adott ruhához abroncs és az benne van-e az árban, mennyi idő lesz pontosan, ...), akkor a "contact now" részen írhatsz az eladónak. Ha méretet kell írnod Neki, akkor is ott érdemes írni előre.

Ha minden megvan, akkor : "buy now".

Akkor előjön egy oldal, ami felajánlja, hogy fizethetsz is rögtön paypallel (ha volt ilyen opció megjelölve). Fogsz kapni azonnal egy emailt is a vásárlásod minden adatáról. Ha nem jön fel a paypales fizetés (mert nem volt alap opció az eladónál, de abban egyeztetek meg), akkor az emailben megadott elérhetőségeken, vagy a paypal "contact now" gombján írhatsz az eladónak, hogy adja meg azt, hogy hova (milyen paypales címre) küldd a pénzt. Ebben az esetben a paypal saját felületén tudsz utalni (ehhez ismét segítség a paypal magyar nyelvű segítsége), de meg kell beszélnetek, hogy ki állja az utalás költségét. A leépített funkciónál (amikor a rendelésnél automatikusan feljön a fizetési lehetőség) mindig az eladó állja ezt.

A rendelésnél, ha jól emlékszem a fizetés során akár másik címet is megadhatsz, mint amit a regisztrációnál, de ha két címed van, akkor kavar lehet csak.

Egy dologra hívnám csak fel a figyelmet, hogy a paypales bizonylat (amit emailen is megkapsz és ki is tudod varázsolni a paypalből később is) később a vámos elszámolás alapja is lehet, azaz ha az áfahatárértéket, vagy a vámhatárértéket eléred, akkor áfát, illetve vámot kell fizetned a megvásárolt termék után. Ezt bekérhetik a kézbesítés előtt.

2014. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Soha nem láttam, hogy lehetne paypallal fizetni, az aliexpress az escrow-t használja, az pedig nem igazán olyan bizti, mint a paypal, már a vevők oldaláról nézve. Szerintem Ebayezz, ott biztosan fizethetsz paypallal.
2014. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az eladóval szoktam megbeszélni a paypales fizetést. Ahogy mondod, az escrow a sajátjuk, de azt még nem mertem használni, hallottam rémtörténeteket. Vásoltam már aliexpressről de csak olyantól, akinél paypallel lehetett fizetni.
2014. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én az eladóval szoktam megbeszélni a paypales fizetést."

elmondanád ez pontosabban hogyan működik? Rákérdezel üzenetben az eladónál, ő igent mond. Hogyan tovább? Az aliexpressen nem ütheted le, mert akkor kénytelen vagy az escrow rendszerben fizetni. Vagy megkerülitek az egész piacteret? Azért érdekelne mert én most szívok egy hanyag eladó miatt és az aliexpress megoldása, hogy visszaküldöm, full refund, postaköltséget senki nem fizeti meg nekem úgyhogy ez nem járható út. Ha nem küldöm vissza csak a 40%-át adja vissza az árunak, a paypal viszont megtérítené a plusz postaköltséget is így vissza tudnám küldeni. Úgyhogy nem is akartam többet az aliexpresst használni, de a paypallal mernék fizetni.

2014. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!