Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A fiúk/férfiak többsége...

A fiúk/férfiak többsége tényleg ennyire "állatias", ha a nők öltözékét nézik?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek minden normális felfogású és gondolkodású fiútól/férfitól, csak ez már úgy kikívánkozik.

A kérdésemet úgy értem, hogy rengeteg olyan választ olvasok itt a Gyakorin, miszerint akkor jó egy nő öltözéke, ha mindene kilátszik. Néhány példa:

"A cicanadrág önmagában nagyon szexi, kár eltakarni a popsit egy plusz réteggel."

"Bárcsak egyik nő sem hordana melltartót."

"Minél rövidebb az a szoknya, annál jobb."

"Bár minden lány ezt a fenékvillantós rövidnadrágot hordaná." (itt arról a rövidgatyáról volt szó, amiből konkrétan kinn van a csajok fél hátsója)

"Hordjatok vékony nejlonharisnyát, az szexi."

És ez csak néhány példa... Komolyan ennyire ösztönlények ezek a fiúk, akik ezeket írják? Vagy ők csak kangörcsös tizenéves gyerekek, akikben tombolnak a tinihormonok?


2014. okt. 11. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak tizenévesek sajnos, a férjem is szívesen néz ilyesmit és ha rajta múlna simán ilyen cuccban járatna, annak ellenére hogy nem is vagyok vékony... Ennek némiképp ellentmondva az ilyen csajokról azt gondolja hogy ribik.
2014. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Viccből írják, jó lenne persze ha minden csinos lány egy szál semmiben járkálna, de ők is tudják hogy ez lehetetlen.
2014. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Én egyrészt azt gondolom, hogy mindenki hordjon azt, amiben jólérzi magát. Ha ez egy formátlan lepel, hajrá. Ha egy ultramini, szíve joga.


Másik oldalról nézve, meg persze hogy mondja hogy ez-meg az tetszik neki. Ebben szerintem nincs semmi állatias, amíg nem arról van szó, hogy követelőznek vagy fröcsögnek.

A baj ott kezdődik, ha egyesek azt hiszik az ő véleményük és farkuk körül forog a világ.

2014. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, mentek a zöldek!

#3: Igazad van, egyesek tényleg azt hiszik :(


Ez a kérdés úgy jutott esezmbe, hogy rengeteg ilyet olvasok, de pl. lányoktól/nőktől még sosem olvastam olyasmit a férfiakra vonatkozóan, hogy "ha kerek a feneked, igenis hordjál feszes nadrágot" vagy "a kidolgozott felsőtestet kár eltakarni." Szóval értitek...

Nyilván nekem is tetszene, ha a sportos szép szál legények egy szál farmerban mászkálnának, póló/trikó/ing nélkül, mégsem gondolom, hogy 1: jogom van az ilyesmibe beleszólni, 2: minden pasinak kötelező az én ízlésemnek megfelelni.

2014. okt. 11. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Nagy divat pár éve a ribis öltözködés, a ribis cuccok, szóval ne csodálkozz, ha ilyeneket írnak a férfiak. A normálisabbak, akik nem ribisen néznek ki, azok pedig tetszenek nekünk és jó-jó lenne szexisen látni őket.
2014. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy szerintem minden férfi szeret megnézni egy szép női lábat, mellett, segget kortól függetlenül. Azért teszik ki, hogy nézzék.

Viszont az, hogy valaki csinos nem egyenlő azzal, hogy kint van mindene

2014. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez itt nem hormonzavar meg állatiasság, hanem szociális státusszal való visszaélés.


Persze mindenki szeretne attraktív partner(eket)t illetve kihívóna öltözött vonzó egyéneket sasolni 24/7. Nők is férfiak is, ezért van tele a net, a média, a populáris kultúra, a klasszikus művészet, az irodalom, a divat alulöltözött egyénekkel, sokszor ráutaló pozitúrában vagy éppen akció közben.


Csak a nők esetében nincs kultúrája annak, hogy tágyként kezeljék a férfiakat és mint ilyennel szemben formai követelményeket fogalamzzanak meg.

Az, hogy én megmondom neked, hogy mit csinálj, már egy domináns szerep, a tradítcionális leosztásan pedig ez férfias attribútum.

Persze a tradítcionális nemi szerepek a mai világban életképtelenek mint a partravetett hal, de mégis jelen vannak, és jobb híján kerülgetjük őket-és ha valljuk be, bűzlenek is, mint a fennt említett hal.


A férfiak esetében túl sok hús mutogatása b..zisnak számít. De tényleg. Észrevettétek? Minél kevesebb ruha van egy csávón, annál furábban néznek rá.

A szexuális tárgynak levés a modern kultúra státuszlépcsőjének legalja. A férfiak ebben a szerepben nem szoktak lenni, különösen nem önszántukból, hiszen alapból ugye magasabb státuszból indulnak (igen a melegek is). Aki ezt szánt szándékkal eldobja, az fúj, az fejben beteg, azt el kell kerülni mer' jajistenemmivanvele.


És persze itt most nem a miniszoknya meg a mélyen dekoltált felső a kérdés, hanem a hozzá kapcsolódó társadalmi megítélés, és ezt kell szembeköpni.

Egy ember személyes normái, viselkedépse, személyisége, intelligenciája nem függ a ruháinak mennyiségétől vagy minőségétől, ezt csak feltételezi az ember-hibásan.

2014. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!