Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyi időnként cserélitek...

Mennyi időnként cserélitek illetve mossátok a különböző ruháitokat és milyen rendszerességgel milyen szintű tisztálkodást végeztek?

Figyelt kérdés

Mennyire van ezzel megelégedve a környezetetek? Szólt már rátok valaki emiatt? Mennyire esik nehezetekre betartani a szokásotokat? Dezodort, izzadásgátlót mennyit használtok?


Nem a divat szokásokra, hanem a higiéniára, tisztaságra vagyok kíváncsi.


A kérdés lényege: A saját jóérzésünket, a környezetünkhöz való alkalmazkodást, a praktikumot és kényelmet hogyan lehet összehangolni?



2014. nov. 3. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Akkor érzem magam jól, ha tiszta vagyok és illatos, és a ruhám is rendezett. Minden nap fürdök, utána dezodor (+ esetleg parfüm), fogat és hajat mosok, fehérneműt cserélek. Ha el kell járnom valamerre minden nap, akkor felsőt is újat veszek. Pulcsit 2-3 alkalommal hordok, utána mosom. A nadrágot ugyanígy. A törölközőt, ágyneműt hetente.


De minden attól függ, hogy éppen hogy érzem magam. Az arcomat többször is meg szoktam mosni naponta. Nem kellene, mert annál jobban zsírosodik...

2014. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

A környezetem még sosem szólt be, mert büdi nem vagyok. Nem esnek nehezemre ezek a dolgok, mert így lettem nevelve, így nekem ezek a természetes szokások.


Naponta egyszer, este zuhanyozok, reggelente csak a fogamat, arcomat, hónaljamat mosom meg. Saját magam által kikevert biodeot használok, mert nem bírja a bőröm a bolti vackokat, amik mindenféle szörnyűséggel tele vannak tömve. Ezt reggel hónaljmosás után kenem magamra. Mive a fő összetevője a szódabikarbona (ami szagtalanít), így egyáltalán nincs szagom még nap végén sem, amikor nekivetkőzöm a zuhanyzásnak.

Hajat 4 naponta mosok, zuhanyzás közben (ezt csak azért írom, mert sokan külön, a kád fölé hajolva mossák).


Bugyit, zoknit, pólót/topot naponta cserélek, egy használat után mindig mennek a szennyesbe. Melltartót 4-5 napig hordok (nyáron a dögmelegben 1-2 napig), farmert szintúgy, zippzáras pulcsit/kargigánt is valahogy így. Szoknyát csak nyáron hordok, azt olyan 3 nap után teszem ki a szennyesbe. Ha nincs brutál meleg, akkor azt is hordom 4-5 napig.


Még tényleg soha semmilyen problémám nem volt, szóval nálam össze vannak hangolva a dolgok.

2014. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Volt egy kollégám, aki havonta egyszer fürdött. Ezt összekötötte borotválkozással, hajmosással. Mindig láttuk, mikor fürdött, mert olyankor az idő közben megnőtt szakálla helyett csupasz arccal jött dolgozni és másik ruha volt rajta. Volt, amikor kéthetente is lecserélte a ruháját, de szerintem 2-3 váltás ruhánál nem volt neki több. Reggelente az öltözőszekrényéből kivett dezodorral fújta be magát és a cipőjét is.

Ő teljesen meg volt elégedve ezzel a rendszerességgel, nem érezte a saját szagát. Nem is a klasszikus büdös volt, hanem már az az érett öregember szag, pedig nem volt még öreg, középkorú. Azt gondolta, hogy tökéletesen összehangolta a praktikumot, kényelmet a környezetéhez való alkalmazkodást stb stb, ahogy írod. Az más téma, hogy nem biztos, hogy nyíltan a szemedbe mondják, hogy figyelj már, fürödj már naponta, vagy legalább mosakodj meg, mert büdös vagy. Max a hátad mögött kibeszélnek.


Személy szerint kétnaponta fürdök és mosok hajat, a másod napokon csak mosakodom (hónalj, láb, intim). Amikor minden nap fürödtem, nagyon pikkelyesre száradt a bőröm, így nem vagyok a napi fürdésnek a híve. Minden fürdés/mosakodás után használok dezodort. Alsóruhát és felsőt minden nap cserélek, nadrágot, pulóvert 2-3 alkalommal felveszem (nem feltétlenül egymás utáni napokon). Parfümöt mindig használok, ha emberek közé megyek. Mindig jó illatom van, erre ügyelek, mert ha véletlenül nagyon izzadok és szagom van, akkor nagyon rosszul érzem magam.

33N

2014. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

minden nap fürdök, szerintem ez alap. ha megyek valami olyan helyre vagy nagyon leizzadok, sportolok, akkor többször is. minden nap tiszta bugyi, zokni szerintem szintén az alapvető igényesség része.


ezeken kívül a többi változó. felsőket, topokat, pólókat attól függően egyszer vagy kétszer veszek fel, hogy beleizzadtam-e vagy ha mondjuk reggeltől késő estig rajtam volt, akkor nem nagyon veszem fel újra. pulcsikat, kardigánokat többször is felveszek, ez is attól függ, mennyire izzadok meg, de mondjuk olyan max 3-4-szer. a nadrágok.. hát bevallom, azokat néha több hétig is hordom, persze nem ugyanazt folyamatosan. abba nem izzadok bele, de persze azért nem hordom addig, amíg már messziről árad belőle a szag vagy ilyesmi, de egyszerűen szerintem felesleges 3-4 alkalom után a szennyesbe tenni. még senki nem szólt, hogy büdös lennék vagy ilyesmi..

2014. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Minden nap tusolás, tiszta bugyi, zokni, a többi meg akkor ha észreveszem hogy piszkos vagy kezd szaga lenni. Sohase kaptam megjegyzést, hogy nem lennék elég tiszta.
2014. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Így télen nem fürdök minden nap (hozzáteszem szinte egész nap itthon vagyok, nem vagyok kitéve kipufogógáznak meg szmognak), nyáron van hogy egy nap kétszer is. Szükség szerint.
2014. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.


Úgy értelmezem, hogy a hozzászólók többnyire nők. Férfiak véleményére is kíváncsi vagyok, én is az vagyok.

Minden nap zuhany, minden nap póló és fehérnemű csere. Ez elvben oké. De gyakorlatban? Szerintem így túl sok lenne a mosni való, pláne, ha másban vagyok otthon, mint amiben elmegyek.

Edzésen fokozottan izzadunk, zavarhatjuk is ezzel környezetünk. De hol izzadjon egy ember, ha nem a konditeremben? Az izzadás kellemetlen de természetes. Ilyen helyzetben is el kéne ezt nyomni dezodorokkal?

Mi van akkor, ha késő este érek haza egy nagyon fárasztó nap után, amikor már vacsizni is alig bírok, nemhogy zuhanyozni. És ha másnap reggel hajnalban kell indulni valahová?

Akkor is cserélni kell egy pólót vagy egy inget, ha az csak pár órát volt rajtam aznap?

Említette valaki, hogy nadrágot is mossa néhány nap után. Ugye ez nem farmerre vonatkozott?


Szerintem ebben a témában az lehet érdekesebb, hogy milyen nehezebb helyzet adódhat, és azokat hogyan oldjátok meg?

2014. nov. 4. 09:06
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Fürdés: Napi 1-2 (reggel-este, inkább 2, de ha csak 4-5 órát aludtam éjjel, akkor reggel általában kihagyom) + ha még később megyek valahová, azelőtt is letusolok + dezodor fürdés után, kivéve, ha épp aludni készülök. + napközben parfüm


Hajmosás: kb. 5 naponta (esetleg 4, vagy ritkán 6., de csakis akkor ha a 6. napon nem mozdulok ki itthonról), mivel alig zsírosodik a hajam. De azért az 5. napon már összefogom.


Fogmosás: reggel+este+ha még megyek valahova közben


Tiszta bugyi, zokni minden fürdés után. Melltartót kb 3-4 alkalomig viszem, de nem hordom ugyanazt az egymást követő napokon. Top/body mindennap tiszta.


Pólókat kb. 2x veszem fel, kivéve ha nagyon beleizzadtam. Pulcsikat olyan 3x inkább. Nadrágok meg havi 1x vannak mosásban általában, de egy nadrágot ritkán veszek fel egy héten többször. Szóval nagyon maximum 6 hordás után mind mosásra kerül.



Szerintem ez rendben van így, és ez nekem is így felel meg. Szörnyen érezném magam, ha úgy mennék emberek közé, hogy legalább előző éjjel nem zuhanyoztam le.

2014. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De miért lenne baj az, ha több a mosnivaló? Hacsak nem kézzel mosol... A mosógép dobja óriási, ha egyedülálló vagy, kb. lehetetlen megtölteni. Tehát belefér egy programba az is, ha több ruhát pakolsz bele.


Az edzéssel kapcsolatban, ha lezuhanyzol előtte, akkor nem lesz kellemetlen, ha megizzadsz. Se szagod nem lesz, illetve más az az izzadság, ami egy teljesen tiszta testen folyik végig, és más az, ami egy már 12 órája, vagy még régebb óta meg nem mosott testen pállik. Én sosem megyek nem friss testtel edzeni. Értsd: ha kb. 5-6 órával előtte zuhanyoztam, és ezidő alatt nem izzadtam meg, akkor okés elmegyek edzeni, 7-8 óra határeset, ha pedig ettől több idő eltelt az utolsó zuhanyozásom óta, akkor lefürdök mindenképp, és csak úgy megyek a terembe. Természetesen illik használni dezodort is, hogyne kéne ilyenkor is.


Ha olyan fáradt vagy, hogy már nem bírsz lezuhanyozni, vagy csak simán nem akarsz, akkor egyértelmű, hogy reggel kell ezt megtenned, vagy akár hajnalban, mielőtt mennél dolgozni, vagy indulnál valahova.


Nem kell pár óra hordás után lecserélni a pólódat, nekem is van olyan cuccom nem is egy, amit inkább szagminta alapján mosok. Mert sokszor csak kb. arra a 40 percre van rajtam, amíg elmegyek bevásárolni. Vagy hasonlóan rövid időre veszem fel. Ha mindig csak pár órát van rajtad, mondjuk 2 óra hosszán át, és mindig tiszta testre veszed fel, akkor akár 15-ször is felveheted.


A nadrágokat illetően nem hinném, hogy különbséget kéne tenni farmer és másmilyen nadrág között. Kivéve, egy jórészt vagy teljesen műszálas nadrágnál, azt nyilván többször kell mosni, mert jobban beleizzadunk. De szerintem a nadrágokat felesleges néhány felvétel után mosni. Kivéve talán, ha műszálas.

2015. máj. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!