Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha varrni szeretnék egy...

Ha varrni szeretnék egy ruhát, milyen oldal lehetne segítségemre?

Figyelt kérdés

szeretnék egy ilyen féle ruhát varrni:

[link]

még sose varrtam ruhát ezért érdekelne, hogy hogyan kezdjek hozzá, milyen anyagot kéne vennem...stb.



2014. dec. 1. 21:48
 1/3 anonim válasza:

Sajnos nem vagyok nagy szakértője a dolgoknak, de én is magamnak varrom a cp-im, és most épp egy hasonló felépítésű szoknyás ruhácskán dolgozom. Gabardint vettem, megfizethető anyag, a vastagsága is megfelelő, jó az esése meg minden. Kötényhez meg valami krisztina nevű vásznat használtam. De szerintem a méteráruban szívesen segítenek ilyen ügyben, ha esetleg másmilyent szeretnél. :)

Ami pedig magát a szabás-varrás részét illeti, szerintem kérdezz körbe a rokonoknál, hátha az idősebb generációnak akad Burda-gyűjteménye (varrós magazin, számos szabásmintával). Én a nagymamámtól szereztem be, sokat segítettek. Persze konkrétan ilyen ruha nincs benne - legalábbis én eddig nem találkoztam ilyennel -, de tudsz olyat, hogy mondjuk deréktól felfele keresel hasonló ruhákat, és megnézed azoknak a szabásmintáját. A szoknya pedig szerintem úgy a legegyszerűbb, ha negyedbe hajtunk egy anyagot, de úgy, hogy az egyik sarkába csak hajtott élek fussanak, és úgy vágunk rá lyukat a deréknak. Leírva bonyolult, szóval lerajzoltam. [link] Kicsit nyomi, de remélem, segít.

A kötény hasonló módon készül, mint a szoknya, csak rövidebb anyaggal, és nem egy teljes körrel. A sajátomat negyed körből csináltam, de nem tudom, a képen látható kötény meddig fut végig a ruha hátulján. (Illetve, ha az nem is kötény, hanem a szoknya egy felsőbb rétege, akkor természetesen a szoknyához hasonló módon kell kiszabni.) Fodrot pedig úgy a legkönnyebb készíteni, ha a hosszú, fehér anyagdarabot mondjuk a negyedénél végigvarrod egyenes varrással (a szálat célszerű lazábbra állítani), és utána meghúzod az alsó szálat - az az, amelyik hagyja magát húzni -, és akkor szépen befodrozódik. Persze sokat kell igazgatnod az ujjaddal, de nem olyan nehéz. :)

Talán ez a videó is segíthet valamennyit https://www.youtube.com/watch?v=I4JyyACd8UA habár én nem ezt használtam.

Ha alsószoknyát is szeretnél hozzá, akkor ezt ajánlom alapnak https://www.youtube.com/watch?v=QFy9R3GP_E4 nekem bevált. ^-^

Igazából az a baj, hogy én sok mindent érzésre csinálok, meg a meglévő ruháimhoz/szabásmintáimhoz méregetek vagy rajzolok át valamit más alakúra, szóval professzionális segítséget sajnos nem tudok nyújtani, bocsánat, ha nem minden egyértelmű.

2014. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úristen, ez is bőven elég segítség volt*--*

Nagyon köszönöm a fáradozást!:)

2014. dec. 3. 16:36
 3/3 anonim válasza:
Igazán szívesen. ^^ Biztosan ügyes leszel. :)
2014. dec. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!