Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem hordanak a férfiak...

Miért nem hordanak a férfiak csizmát?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én azért nem hordok mert nem szeretem,nem tetszik.
2010. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
akkor tűsarkúba járkáljon minden férfi ?? :DDD
2010. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A tűsarkú az túlzás lenne. :D Csak nem tudom, szerintem jól áll a pasiknak a csizma. :D

De azt megértem, akinek nem tetszik.

2010. febr. 10. 18:52
 4/12 anonim ***** válasza:

az eszkimócsizma jó a pasiknak ;)

15/L

2010. febr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

veszkó csizma!! :))))

Az én pasim is fog venni egyet..csak 60 ezer forint,nem is drága,mi?!?! :O

szerintem az ilyesmik jól állnak a pasiknak!! :)

2010. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Azért nem hordanak a férfiak csizmát mert nem divat - legalábbis itthon nem. Amint divat lesz, hidd el rengetegen fogják hordani.


Amúgy tőlünk nyugatabbra (ahonnan mi kb. 3-4 évvel simán le vagyunk maradva divat szempontjából) már javában dúl a férfi csizmadivat, jövőre szerintem fél Európa csizmában fog járni.


Itthon pedig majd esetleg akkor, ha valami nálunk is népszerű külföldi popsztár - akit minél többet mutogatnak az újságok és a TV - elkezdi hordani (ez volna a gyorsabbik eset), vagy ha a hazánkban tartózkodó külföldieket néhány év görcsölés után végre a hazai férfiak is merik követni - mert ugye ahhoz hogy nekünk jó legyen valami, ahhoz előbb a nyugatnak kell egy "elfogadva, divatos" pecsétet rányomnia - és ez így van az öltözködésben, a zenében, mindenben - sajnos ilyen önállótlan, követő fajták vagyunk. :)


De amúgy sokan vannak akik hordják, pl. rengetegen hordanak western csizmát, aminek csak a lábfeje lóg ki nadrágból.


Amúgy a csizma kb. akkor ment ki a divatból a XX. század elején, amikor elkezdték lekövezni az utcákat, ezáltal megszűntek a saras/latyakos utcák - a csizma viselete egyre inkább a kissebb településekre szorult vissza, aztán onnan is szinte végképp eltűnt, hiszen mindent leaszfaltoztunk.


Megmaradt a gumicsizma a földművelőknek, munkásoknak, vadászoknak, stb.


A 70-es években volt egy reneszánsza, akkor a férfiak is előszeretettel viselték - ennek a divathullámnak kb. a 80as évek elején kb. 10 év után vége is lett.


Amúgy a dolog vicces része, hogy az eredetileg határozottan a férfiak privilégiumának számító lábbeli (katonák, harcosok, lovasok, földművesek, stb. ) hordása manapság úgy tűnik (csak tűnik), pont hogy a nők kiváltsága lett, és a férfiak itthon annak ellenére ódzkodnak tőle, hogy köztudottan a nők többségének általában igencsak bejön szinte bármi, ami akár csak távolról is egy egyenruhára emlékeztet.. :))))


Végezetül egy javaslat: ha férfi vagy és szívesen hordanád, az semmiképp se tartson vissza az hogy esetleg a környezeted nem teszi: Az emberek többsége idehaza sajnos betegesen rosszul érzi magát attól, ha bármivel kilóg a szürke tömegből, ami szerintem egyrészt határozottan árt az egyénien öltözködő férfitípus megjelenésének, másrészt érdemes néha elkalandozni a bégető birkacsordából, melynek tagjai a biztonság kedvéért csakis arra hajlandók menni, amerre a többiek.. :)


Remélem kimerítő volt a válaszom. ;)

2010. febr. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat, annak főleg, aki ilyen jó hosszút írt, jó volt végigolvasgatni. :)


Amúgy nő vagyok, csak kíváncsiságból kérdeztem, meg szerintem az ilyen hosszú szárú fekete csizma annyira jól tud kinézni a pasikon, de alig látni olyat. :D De ezzel a "nők többségének általában bejön, ami egy egyenruhára emlékeztet" dologgal elég jól beletaláltál szerintem. :D [Én konkrétan egyenruha mániás vagyok]

2010. febr. 16. 18:59
 8/12 anonim válasza:
100%
Én pedig pasi vagyok, aki gyakran hosszú szárú fekete csizmát (is) hord, mert szerintem is jól tud kinézni :)
2010. febr. 17. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az élettársam motoros csizmát hord. Persze csak ha motorral megy... :D De nagyon vadítóan néz ki benne. Főleg a motoros kabáttal együtt... :D Sosem követtük a divatot, de nem is ciki, hogy vesz csizmát. Télen bőr bakancsot hord (ilyen rocker-félét, acélbetét nélkül persze :-))
2010. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Hát azt nem tudom mikor fognak az utcán is hordani a férfiak csizmát nagy számban mint mondjuk Lenny:


[link]


De én például szívesen hordanék... Jelenleg csak fetish szempontjából hordom, és nem is hétköznap az utcán...


[link]

2011. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!