Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, ti mennyit adnátok ki...

Lányok, ti mennyit adnátok ki az alábbi használt cuccokért? Volt rossz tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Pl. Facebook csoportokban hirdetett ruhákért. Nem ebay!


- felső (pl. crop top, póló, blúz, pulcsi)

- nadrág (rövi, hosszú)

- szoknya, ruha

- kabát (téli, átmeneti), blézer

- cipő, táska


Számít-e a márka? Pl. adott egy fekete póló, az egyik H&M-es, de 400 ft, a másik Zarás, de egy ezres.

Volt már rossz tapasztalatotok ilyen vásárlásokkor? Akár személyes átvételkor, vagy posta. Joban megéri így ruhát beszerezni, vagy jobb márkaboltból?


2015. ápr. 5. 20:57
 1/3 anonim válasza:
hat, meg kell gondolni hogy kitol rendelsz es mit. sok embert mar vagtak at igy. pl: egyik ismerosom rendelt 1kek polot valami felirattal erre kapott 1 szakadt sima sarga polot
2015. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Párszor már vásároltam facebookon, és volt csalódásom, de inkább az eladóban, mint a ruhában... a legtöbben tinik, és azt hiszik, simán rabolhatják a másik idejét... álltam már a 40 fokban fél óráig, mert a hölgyike elfelejtette, de olyan is volt, hogy előtte nap éjfélig variált a kiscsaj, hogy melyik buszmegállóban találkozzunk, aztán nem oda ment, mint amit megbeszéltünk, és neki állt feljebb...


Amúgy én mindig személyes átvételt nézek, mert ott le tudom csekkolni a ruha minőségét, és sajnos a postára sincs pénzem. Mivel alapvetően turkálózom, ezért túl sokat én nem adnék ki ilyen holmikért, mivel akár olcsóbban is tudok turikban vásárolni. Felsőért max. ezer-ezerötszáz forintot, de a max. árat csak akkor, ha nagyon-nagyon tetszik, különleges és márkás. Nadrágért max. 3000-et, max. árat akkor, ha márkás, és ha van lehetőségem próbálni. Cipőért max. 2000-et (márkát tekintve nem válogatok, ha jól áll, és nem tűnik nagyon ergya minőségnek, akkor a kínai is jöhet :D... nyilván egy Nike-t vagy egy Tamarist használtan sem kapok ennyiért, de használt cipőre nem költenék ennél többet). Ruháért 3e-t, szoknyáért anyagtól, stílustól függően 1500 és 2500 között. Táskát 2000 alatt.


Ha van lehetőséged személyesen lecsekkolni a minőséget, és tényleg címkés, és nem agyonhordott, akkor mindenképpen jobban megéri, mint üzletben venni, de postázással én nem vásárolnék, mert lutri, nem is biztos, hogy sikerül bizonyítani, hogy nem lyukasan tette fel a facebookra a felsőt stb.

2015. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vásároltam már neten többször is. Facebookon sosem volt rossz tapasztalatom, max annyi, hogy egyszer egy csaj már nem írt vissza, pedig nagyon tetszett a ruha és "szükségem" lett volna rá. :( :D Postaköltséggel viszont soha nem vásároltam.

Ellenben vaterán szedtem pár rossz tapasztalatot. Pl egyszer egy nőcihez kellett elmennem (nem értem, ha nincs gyerek, akkor miért nem lehet egy könnyebben megközelíthető helyet kijelölni...) és nem volt otthon. Jól kezdődött. Másnap megint mentem, fel kellett másznom a tizedikre, érdekes mód, vannak olyan kisbabás anyukák, akik lehozzák a cuccost a fsz-re, hogy ne másszon fel a vevő (persze nem várom el, de azért örülnék neki :D)... Na mindegy, igazából meg sem tekinthettem őket, mert be voltak csomagolva... Mikor otthon kiszedtem a csomagolásból, frászt kaptam, mert a ruhák egyáltalán nem úgy néztek ki, mint a fotókon (egy Tally Weijl blézerről és egy Atmosphere felsőről volt szó). Igazából kaptam egy 2 számmal nagyobb blézert, kopottan (elvileg sötétkék volt, de totál kifakult) és foltosan, a felső pedig kinyúlt volt meg bolyhos. A csaj, aki eladta, ő állt modellt a ruhákkal, gondolom hátul összefogták és megphotoshopolták, hogy élénkebbnek tűnjön. Na most, vaterán ugye lehet értékelni, bevágtam neki a negatívat, és még neki állt feljebb. Naiv módon nem olvastam el vásárlás előtt az értékeléseit, sokaknak ehhez hasonló volt a panasza; egész jól állt, 3% híján 100 :D Utólag persze mindenki okos, de a neve azóta is tiltólistán van, meg is jegyeztem magamnak, grr.

De volt már olyan illető is, aki nem jött el a találkozóra, hívtam többször is, írtam neki sms-t, aznap pedig már látom a negatív értékelést, hogy csesztem elmenni, hát mondom, akkor most szépen lerendezzük ezt e-mailben; tök normálisan írtam neki, hogy ott voltam, blablabla, erre egy kioktató levelet kaptam vissza. Szóval ilyenek voltak.


Első felére a kérdésnek válaszolva:


- felsőre max 1000 ft-ot adok ki. Ha olyan különleges, szép, egyedi stb. akkor max 500 ft-tal többet. Többnyire a H&M-es felsőkre vadászok.

- nadrágot nem vásárolok neten, mert minden márkánál más a méretem (H&M-nél pl. XS, de van, amikor csípőben nem jó, de akkor az S-es már nagy; Bershka-Stradi S; Zaránál és Mangónál az XS is nagy néha); egyszer vettem egy fura Stradi rövidnadrágot 500 ft-ért, S-es, pont jó rám.

- szoknyáért mondjuk max 1000, ruháért max 3000.

- téli kabátot, átmenetit nem veszek, blézert most fogok majd venni. A blézer 3000 ft lesz, Zarás. Max ennyit is adnék.

- ha a cipő naggggyon tetszik, akkor 3000, táskáért szintén. Mangós táskákat imádom, de használtan, a mérettől és állapottól függően max 5ezret adok ki érte.

Kínait nem szívesen veszek.

2015. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!