Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mindig a tiniket szidják...

Miért mindig a tiniket szidják, hogy hogyan öltözködnek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tini, 20 éves, csak feltűnt, hogy aki (pl...) Bershkában vásárol, az hülye tinipcsa, meg a tinik gányul néznek ki, minden neonszínt magukra aggatnak a mostani divatos feliratokkal (mit tudom én, mik vannak). De most igazából akik ezt írják, nem gondolnak abba bele, hogy ők is hasonlóan öltözködtek 14-16 évesen? Bár biztosan egy kiforrt, klasszikus stílusuk volt... :D
2015. ápr. 7. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is idiótán néztem ki tizenévesen, a húgom is idiótán nézett ki, az összes ismerősöm idiótán nézett ki, ez ilyen életkori sajátosság, amit - jó esetben - kinő az ember.

De ez nem változtat azon a tényen, hogy a tizenévesek nem tudnak öltözködni, mert ebben a korban szinte senki nem tud. Ezzel eddig nincs is semmi baj, mert oké, majd kialakul a stílusuk.

A bajok ott kezdődnek, hogy ha figyelmeztetsz egy tinit (mert mondjuk közeli ismerősöd húga/lánya/unokahúga/stb), hogy "te figyelj, ez így nem jó, ne vedd fel a legginget a haspólóval, mert ízléstelen és felhívás keringőre a másik nem felé", és erre ő hisztizve reagál, mert "mindenki így hordja és különben is ez így divatos, csak az idősebbek problémáznak ezen".

Szóval pont hogy a tinik azok, akik AZT HISZIK, hogy értenek a divathoz és szidják az idősebbeket, ha azok esetleg segítség gyanánt bele mernek szólni az öltözködésükbe.

2015. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Általában azok szidják a fiatalok "stílusát", akiknek tényleg semmi ízlésük nincs hozzá.

Én pedig mindig azt mondtam, hogy akinek nincs kiforrott stílusérzéke, legalább a divatot próbálja meg követni.

F18

2015. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is 16 éves vagyok, ezért nem tudom mennyire lesz értékes a válaszom. Én sem értem ezt. Nem hiszem egy tizenéves lánynak, fiúnak kiforrott stílussal kell rendelkeznie. Ha meg nem próbálgatnak ki dolgokat, különböző stílusú ruhákat, akkor meg hogyan találnák meg, azt, ami illik hozzájuk és jól áll nekik. Sokan mondják, hogy ugyanúgy néznek ki, de szerintem ez nem csak ebben a korosztályban van jelen. Ugyanúgy létezik divat az idősebbek között is csak talán az kevésbé szembetűnő mert az én korosztályomban még fontosabbak a külsőségek és senki sem akar kilógni a többiek közül. A huszonéves felnőtt nővérem is ezekben az üzletekben vásárol (pl.C&A, New Yorker, Orsay, Bershka, Tally Weijl), akkor ő is egy pláza....?Sőt szerintem elég sokan vásárolnak ilyen üzletekben mert elérhető áron van, de mégsem kínai. Én úgy gondolom, hogy ma már senki sem tud teljesen egyedi lenni és engem például zavar mikor beszólnak valakinek, hogy tömeg meg tucat. Én is hordok divatos ruhákat, de nem a divat miatt, hanem mert tetszik és kész. Én úgy gondolom, hogy a stílus azt jelent, hogy önmagad vagy és azt húzol fel, ami neked tetszik. Illetve nekem nincs igényem arra, hogy egyedi vagy különleges legyek, nem szeretem magam mutogatni, nem szeretek kitűnni és számomra ez kicsit feltűnősködő. Egyébként, ha valaki a divat miatt öltözik divatosan az is a saját döntése és nem sok köze van hozzá másoknak. Az, hogy valakinek nem tetszik, más az ízlése meg egy teljesen más dolog. Szerintem annyira nem is vészes a mostani divat, legalábbis aki akar az tud egyszerre divatosan és igényesen, szépen öltözködni.
2015. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt vettem észre, hogy azok fujjognak a legjobban a mostani tinik stílusára, akik 1) anno még durvábban, ízléstelenebbül öltözködtek, 2) mindig semmilyen stílusuk volt, mert nem volt személyiségük sohase (azt hiszi, attól értékes, hogy pólót-farmert-edzőcipőt hord...).


26 éves vagyok, anno voltak elég divatb...i emberek az osztályunkban, és én is hordtam elég érdekes cuccokat... pl. zizegős dzsekit lapos edzőcipővel, feliratos-csillámos felsőket, márkajelzéseket meg csillogós ajakbalzsamot. De nálunk pl. a mindenféle gagyi műanyag színes gyűrű volt divatban, csípőfarmer mindenkinek, hasat alig eltakaró póló, bazinagy medálok, mindenféle színes póló tónusban hozzá nem passzoló kék farmerrel... meg fiúknak a vastag színes golyós nyaklánc, pink póló, nagybetűs márkajelzések a pólón, feszülős galléros póló...

2015. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az elsőnek tökéletesen igaza van.
2015. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#4 Óóó, ezek nálunk is voltak :DDD (Egy évvel fiatalabb vagyok nálad.) Meg a choker nyaklánc+karkötő+gyűrű! :D


Első.

2015. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én nem értem, miért kellett lepontozni a véleményemet, de a többi biztosan jobban tudja.

Egyébként nem értem, miért nem lehet egy pl. 17 éves fiatalnak kiforrott stílusa, úgy írta az első, mintha ez törvényszerű lenne.

2015. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7 Tanulj meg légyszike olvasni és nézd már meg, mit írtam oda:

"...mert ebben a korban szinte senki nem tud" Látod, ott van egy olyan szó, hogy SZINTE! A szinte azt jelenti, hogy van, aki tud, csak ők kevesen vannak.

2015. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, szerinted akkor 50ből 49 nem tud. Szerintem azért ez nem így van.
2015. ápr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajistenem, ne legyél már olyan okos, hogy számosítod a "szinte" meg a "kevés" szavakat :D


De mondok példát. Nálunk anno a gimis osztályban volt 1 lány, aki tényleg szépen meg stílusosan öltözködött (nem, nem én, én borzalmas voltam). Erre persze csak így visszagondolva tudom ezt mondani, mert akkor mi mind idiótán néztünk ki, de az volt a "menő". A szomszéd osztályban lévők rosszabbak voltak, mint mi, de volt olyan osztály, ahol a tanulók fele tök jól öltözködött már akkor. Most ezt hogy számosítod?

2015. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!