Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek megfelelő egy...

Szerintetek megfelelő egy esküvőn fekete ruhában megjelenni?

Figyelt kérdés
Vettem egy gyönyörű szép, elegáns kis fekete ruhát, mert esküvőre fogok menni nemsokára. Úgy gondoltam, hogy tökéletes lesz, mert hát csinos, meg örök darab, stb, az egyik barátnőm szerint viszont nagyon nem "illik" egy esküvőn feketében megjelenni. Szerinte a fekete "gyászos szín" és inkább "valami pasztellel kellene kifejeznem az örömömet az ifjú pár iránt". Igaza van, vagy szerintetek jó lesz a kis fekete?

2015. ápr. 22. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha szerinted az ifjú pár olyan, hogy ezt rossz néven veszi, akkor inkáb más ruhát vegyél. Ha közeli barát/barátnő, rokon és úgy ismered, hogy laza és nem érdekli, akkor nyugodtan. Én is úgy tudom, hogy nem illik feketében menni, mert az a gyász színe, de manapság már sokan mennek abban, mert a klasszikus kis fekete ugye mindenkinél megtalálható.. :)
2015. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Fekete, fehér és piros az a három szín, amit jól nevelt nő nem vesz fel vendégként az esküvőre. Fehér értelemszerűen a menyasszony privilégiuma aznap, piros a menyecskeruhája miatt, fekete meg a gyász színe. Az hogy egy ruhadarab "tiltott" színű az még belefér, de konkrétan olyanban menni nem illik. Annyit enyhült ez a dolog, hogy sok tahó proli életében nem hallott még erről az alapszabályról, ezért tudtukon kívül ugyan, de vétenek ez ellen. Attól még nem ez a helyes, mint ahogy hiába turkálja sok ember nyilvánosan az orrát, attól az még durva illetlenség.
2015. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nyáron mindenképp fura a fekete.
2015. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
esküvőre fehér, fekete és piros nem illik. fekete mert a gyász színe (temetésre mennek feketében pl), fehér mert az a menyasszony színe, piros meg a menyecskeruha. ha mindenképp ragaszkodsz a feketéhez, legalább mintás legyen.
2015. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

valakik mindig rá akarják tukmálni az emberre azt, hogy esküvőre nem illik a fekete.

de nyugi. te nem veszed fel, mert hallgatsz a tanácsra, aztán lesz az esküvőn pár fekete dögös hölgyike :) és akkor majd mérgelődsz, hogy te is simán tudtad volna.


szóval szabad a fekete, csak ne legyen temetéses hangulata.


pl a "kis fekete" ruhához legyen mondjuk egy fehér boleró, vagy ne fekete harisnyával, hanem testszínűvel vedd fel, esetleg egy színes! körömcipővel, amihez választasz egy színes táskát.


mindenki a menyasszonyt nézi úgyis :)


szerintem esküvőre olyan cucc tilos, ami hajaz a menyasszonyi viseletre - vagyis a fehér, csipkés ruha, vagy a vörös, piros ruha (menyecskeruha)


tökéletes lesz a kis fekete, ez egy bevált ruhadarab :) egyszerű, de nagyszerű. én javasolnék hozzá egy bézs / nude klasszikus fazonú körömcipőt (semmi díszítés, szimpla szép formás körömcipő, zárt orrú szigorúan, és legalább 6 cm-es sarok, de 8-10 a tuti) :) és konyak színű harisnya - akkor még szoli se kell, szép barna a láb :)


én vettem fel fekete estélyit egy nagyon puccos esküvőre, most legutóbb pedig fekete alapon fehér mintás kisruhában voltam (szombaton) láttam hogy jól választottam, sok csajszi méricskélte a rucit - többen meg is dícsérték :)


ne foglalkozz senkivel, legyél szép és csini, érezd jól magad :)

2015. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
ez nem rátukmálás kérdése. annyi szín van még a feketén kívül, nem értem, miért nem lehet azt választani. színházba se mész edzőcipőben, templomba se csöcskidobós miniruhában stb. vannak ilyen íratlan szabályok és kész, nem értem, miért olyan megerőltető betartani őket.
2015. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Én is azt hallottam, hogy nem illik, de az összes esküvőn, amin voltam, elég sok fekete ruhát viselő nő volt és senki sem nézett rájuk furán.
2015. ápr. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Esküvőn nem illik a fekete. Ez nem tukmálás ez szokás/hagyomány. Ettől függetlenül kérdezd a menyasszonyt arról, hogy zavarná-e és ha nem akkor hajrá (legfeljebb a többi vendég szól majd meg).
2015. ápr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
szavazzatok csak le tudatlan prolik, attól még taplóság esküvőre feketében menni.
2015. ápr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk pl. lesz dress-code a meghívón, mert fekete lesz a menyasszonyi ruha. Sem feketében, sem fehérben nem akarunk látni senkit.
2015. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!