Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szülők! Ti mennyire engeditek...

Szülők! Ti mennyire engeditek a lányotoknak a fekete ruhákat?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi,hogy kb. mennyi fekete ruhája van a lányotoknak. Én nem nagyon engedem neki csak a pólókat.

2015. máj. 9. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engedd neki hogy ő döntsön afelől hogy mit hord. Ha már elmúlt 14 éves akkor már azért erről ő is tud dönteni.

Egy fekete ruha is lehet nagyon szép és nőies. Ha ő olyat akar hordani had hordjon.

Engedd meg neki, mégis csak ő hordja a ruhákat.

2015. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

értem én, hogy szülői szigor, de nehogy már az is meg legyen szabva, hogy milyen színű ruhákat vegyen fel..

ha édesanyám bármikor is meg akarta volna ezt szabni, akármennyire is szeretem és tisztelem, azt hiszem kiröhögtem volna..

nem ez a helyes gyereknevelés módja.

2015. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
12-15 éves koromban én is sokszor rá voltam kattanva a fekete ruhákra. Senki nem befolyásolt, most meg már teljesen színes egyéniség lettem. 18 vagyok és a fehér lett a kedvencem, mellette pedig az összes szép szín. Zöld, kék, barack, bézs stb.
2015. máj. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elég idióta dolog megszabni, milyen színű ruhákat vegyen fel.

mi van, ha neki a fekete a kedvenc színe?

letagadod?

2015. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
91%
Én 16 éves vagyok és körülbelül 7 éves korom óta egyedül öltözködök. Már volt hogy anyám rám szólt, hogy ezt a pólót ne mert túl mély a dekoltázsa, meg olyan, hogy ehhez biztos nem kell e szoknya (mondtam neki, hogy biztos és felvettem szoknya nélkül). Olyan 13 éves korom óta imádom a metált és a rockot. Szinte nincs is más színű ruhám. Anyám nem szól bele, mert tudja, hogy én ebben érzem jól magam. Szeretem az anyukámat. :) Nem értem miért kéne a lányod ruháit a színe alapján vétóznod. Ez olyan mintha majd én a lányomnak, nem engedném, hogy fehéret, rózsaszínt vagy más világos színeket hordjon.
2015. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A fekete szín amelyik mindenkihez illik, mindenhez megy, stb. Mi a fenéért kéne tiltani egyáltalán? A legtöbb elegáns női ruha is fekete... mégis mi bajod neked a feketével? Jobb mint az összevissza divatos színes neon cigányos ruházat.
2015. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

16 éves korom óta szinte az összes ruhám fekete. Már gyerekkoromban is ez volt a kedvenc színem. Nem az határozza meg az ember értékét, hogy milyen színeket visel, ha mondjuk zöldet hordana mindig a lány, akkor azt sem engednéd? Sosem értettem ezt a nagy ellenállást a fekete színnel szembe, hiszen mindenhez megy. Régen oké hogy azért szóltak mert az az itteni kultúrában gyász szín de ahogy temetésre sem megyünk el minden fekete ruhában, úgy a hétköznapokon hordott fekete darabok sem gyászruhák. Ha nem engeded, azzal mit érsz el? Olyan színben járna, amiben nem érzi jól magát. Te örülnél, ha mondjuk szereted a kék színt de holnaptól nem engednék, hogy kék ruhákat viselj? Később úgyis megveszi magának, felesleges ezen fennakadni.


24/L

2015. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Ne tiltsd meg neki, lehet, hogy amúgy is kinövi..de, ha nem, akkor is hadd hordjon azt, amit akar. Nekem is volt egy fekete korszakom, hiába mondták a szüleim, hogy a színek jobban állnak, akkor is csak feketét akartam hordani. Aztán kinőttem, ma már mindenféle színt hordok.
2015. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A fekete a világ legelegánsabb színe, mindenkinek jól áll, egyszerű és letisztult. Nem értem, mi a francnak kell megtiltani, hogy valaki feketét hordjon. Jobb lenne, ha ilyen ruhákban mászkálna a lányod?

[link]

Egyébként az én szüleim sosem szólnak bele abba, hogy milyen ruhát vegyek fel, maximum akkor, ha kikérem a véleményüket. De ki is röhögném őket, ha megtiltanák, hogy feketébe járjak. :D

Egyébként nem tudom, mennyi fekete ruhám van pontosan, de elég sok, mivel csak feketét, fehéret, sötétkéket és szürkét hordok.

2015. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok még szülő, de engedném. Én is zömében fekete ruhákat hordok, mert tetszenek. Régebben kaptam beszólást miattuk, meg felháborodott nézéseket csak a szín miatt, amit egyébként nem is értek. Oké, hogy tényleg a gyász színe is, de én nem azért hordom, egyébként meg ha azért hordanám, akkor se lenne senkinek semmi köze hozzá...

Én ruhák terén azt fogom "tiltani" (de remélem nem lesz zsükség kifejezett tiltásra), ha mellkidobós felsőkben, falatnyi minikben és 15 centis magassarkúban akarna lenni.

2015. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!