Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mentek a tömeg és a...

Miért mentek a tömeg és a divat után, miért nem tudtok normálisan és magyarul öltözködni?

Figyelt kérdés
Nem bocskai ruhára gondolok, de miért kell ennyi embernek divatmajomkodni?
2010. márc. 9. 17:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Értelek, de mi az, hogy magyarosan öltözködni?
2010. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
100%
biztos népviselet.vagy ilyen piros-fehér-zöld színű ruhákXD
2010. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul öltözni hogyan kell? Ezt én sem vágom. Szeretem az egyszerű fekete ingeimet, trapézgatyáimat. Ennyit rólam, nem vagyok éppen divatos mert nem érdekel ilyesmi, de ha valakit igen, hát az sem érdekel, ő dolguk, minek foglalkozol te azzal?

25/L

2010. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az emberek befolyásolhatóak. De mindenkinek van szabad akarata és remélhetőleg ízlése is, hogy eldöntse, mi áll jól neki s csak olyan ruhát vegyen fel. De sokan nem néznek tükörbe és ezért bár divatos ruha van rajtuk, de azzal, hogy iszonyatosan áll rajtuk, vagy nem illik az egyéniségükhöz, ezért egyáltalán nem divatosak.


Szerintem az ember ne divatos legyen elsősorban, hanem elegáns, igényes. Mert még így is lehet valaki jól öltözött.


Hogy mit jelent magyarosan öltözni? ...

Manapság kezd visszajönni a zsinóros ruha, de nemhiszem, hogy a kérdező a reformkori díszmagyarra/gyászmagyarra gondolt. Manapság nem látok ilyenben senkit.

2010. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem arra gondolt a Kérdező,hogy ezek a puccos,és méregdrága külföldi márkák meghódították kishazánkat,és sokan pusztán azért vásárolják ezeket,hogy megmutassák a világnak: ők megtehetik!Természetesen nincs azzal semmi baj,ha valaki divatkövető,van pénze aminőségre,ha megveheti,hát vegye csak meg,DE...A gond ott kezdődik,hogy attól érzik magukat többnek,mert xy márkában feszítenek,és a kevésbé divatkövető,szegényebb rétegből valók felé azt sugározzák,hogy ők többek náluk.Ez főként a tinikre jellemző,nekik még nincs kialakult személyiségük és érett gondolkodásuk.Ezért szerintem csak részben hibásak.A szülőnek is el kellene magyaráznia a kis csemetéjének,hogy nem a ruha az ember fő értékmérője.

A másik: amerikai rapperek,dj-k,énekesnők stílusának majmolás és leutánzása,egyéniség nélkül.magában a lekoppintás még nem is lenne akkor a baj,ha lenne mögötte egy érett egyéniség,aki tudja mit akar,és merre tart.Sok esetben szimpla majmolásról van szó,és itt ez a gond.Ettől érzi magát többnek valaki,és nem attól,amit le rak az asztalra.Szintén tini probléma főként.

Aztán ugye az uniformizálódás:minden boltban ugyanazok a színek,fazonok,mert ez a trend,ezt nyeld be,ha jól áll,ah sem,ezt vedd fel,ennyi a választék.Végül csupa egyforma,egyéniség nélküli ember szaladgál az utcákon.


Ne értsetek félre,légyszíves,nincs senkivel semmi bajom,és nem ez életem fő problematikája,mindenki azt csinálja ,ami neki jólesik.csak szerintem erre szeretett volna rávilágítani a Kérdező,hogy csupa egyéniség nélküli,elvakított embert termel ki a mai társadalom.

Folyik ezerrel a parasztvakítás.

2010. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Pontosan igaza van a 18:13-as nak.

Ne ameriét utánnozuk ,hanem legyünk normálisak, legyünk egyszerűen magyarok.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy mindenki Turul és Harcos márkájú ruhákban járon, de nem ártana,ha mindenkinek lenne legalább 1 ilyen ruhadarabja,ezek a márkák legalább magyarok és magyarok is gyártják,nem pedig kínaiak, a magyar rapp kedvelőknek pedig ott van az NCwear, ez is egy magyar márka.

Én nem azt mondom,hogy ne vegyünk külföldi ruhákat, csak legyünk büszkék magyarságunkra és tisztességesen öltözzünk fel.


Pl a fekete ing szerintem nagyon ,jó nekem is van egy.

2010. márc. 9. 19:02
 7/36 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a turul és harcos ruhák igénytelenek. Amúgy meg hadd döntse mér mindenki el maga, hogy hogy akar öltözködni.

Ezt a nagymagyarkodós dolgot pedig utálom mostanában, könyörgöm, a globalizáció korát éljük, ha egy kicsit is olvasnál viselettörténetet, akkor tudnád, hogy a 19sz-ban volt csak magyaros öltözködés és hogy ezek a helyi divatok kényszerűségből alakultak ki és nem azért mert ők ettől faszagyereknek érezték magukat (hanem mert el voltak szigetelve, az egyszerű emberhez nem jutott el a divat).

Különben meg legjobb az lenne, ha mindenki az alkatához megfelelő, minőségi ruhákban járna és az egyéniségének megfelelő stílust alakítana ki. De ez már önmagában kizárja, hogy mindenki az általad magyarnak tartott ruhákban járjon, mert különbözőek vagyunk. Amúgy pl a mayo chix és a retro jeans is magyar márka és elég sokan hordják is.

2010. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Én nem ismerem a "vagány" magyar márkákat.

Nekem még fontos az,hogy tiszteljem az őseimet és azt a több millió embert aki meghalt a Magyar Hazáért, én büszke vagyk arra,hogy magyar vagyok.


A Turul és a Harcos ruhák nagyon jók!!!!!!!!

2010. márc. 9. 19:23
 9/36 anonim ***** válasza:
85%
Én pl nem tartom magam divatmajomnak , nem hordok mindent ami divat , de már szinte minden emberen olyan ruhát látni ami éppen divatos éppen ezért egy idő után nekem is elkezd tetszeni és ami tényleg jól is áll nekem azt megveszem ( na meg persze amire van pénzem ) Egyszer régen volt hogy mamámmal beszélgettünk és mondta hogy miért nem hordok pöttyös ruhákat mert jól állna nekem , mondtam neki hogy mert nem tetszik . Aztán volt egy nyár amikor nagy divat lett a pöttyös ruha , eleinte még mindig utáltam a pöttyöket, aztán annyi emberen láttam. Voltak akiknek jól állt voltak akiknek nem , vásárlás közbe mondom nah felpróbálok egyet ha már mindenkinek ilyen van és annyira jól állt , hogy aztán egy csomó pöttyös ruhám lett ( ezt tette velem a divat ) mamám ki is röhögött aztán !!
2010. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

17:56-os vagyok:


A kérdezőnek annyiban igaza van, hogy túlságosan sok mindenben követjük a nyugatot, s elfelejtkeztünk a magyar termékek jóságáról.

Ahelyett, hogy megvesszük a Tesco gazdaságos, külföldi terméket, inkább szét kellene néznünk kicsit, s vehetnénk magyar termékeket.

Ruházatban persze nehezebb a helyzet, mert nincs annyi ismert magyar termék. De például ott van a Tisza cipő, amelyet vannak, akik szeretnek és vannak akik nem. (Mondjuk talán, ha nem vetekedne ára az adidas és társaival, lehet, hogy többen megvennék, mert a minősége jó, vagy régen jó volt.)


Talán Széchenyiéknek volt igazuk,(Lásd Védegylet)hogy sohasem késő felszólalni a magyar termékek mellett.

2010. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!