Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » L-es, XL-es ruhamérettel plus...

L-es, XL-es ruhamérettel plus size-nak számítok, vagy ez még az 'átlagos' kategória?

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
ha 9 éves vagy plusz egyébként átlagos
2015. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az átlagos az M (medium). Az L (large), és az XL (ne tagadjuk, extra large), az már nagyobb, mint az átlagos.
2015. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Lehet atlagos, de lehet extra is.

Van kulonbseg egy 175cm/55-60kg L-es meret kozott, es egy 150cm/70kg kozott is.

Az elsonel magas, tehat nagyobb ruha kell, a masodik meg kover..

2015. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkora különbségek vannak ugyanolyannak beszámozott ruhák között, hogy az elmondhatalan. Ráadásul én a saját ruháimon azt veszem észre, hogy az elmúlt húsz évben majdnem két számot növekedtek a ruhaméretek. Tehát egy mai S-es 10-ből 9 boltban nagyobb, mint a 20 évvel ezelőtti M-esek. (És nem azért, mert a régiek összementek volna.) Női ruhákról fogalmam sincs, de a férfi ruháknál ezek az L-XL méretek legtöbbször olyanok, hogy egy átlag 180/80-ból ketten beleférnének. De ha úgy vesszük, hogy idősebb korban már a fél ország el van hízva, meg sokan a térdig érő pólókat kedvelik, akkor lehet, hogy a bolti eladási statisztikák szerint ezek a méretek átlagosnak mondhatók...
2015. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 3. gyerekkel vagyok terhes most hordok L-XL cuccokat és szerintem nem átlagos hanem nagy. Az átlag a 36-40 méret de én a 42-44 mérettel nagy vagyok plusz 173 cm szóval nem kis törpilla.
2016. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es!

Én épp az ellenkezőjét tapasztalom!

Manapság nagy hiány van telt, molett, erős alkatű ruházatokból.

A számozások totálisan összevissza vannak! Nem lehet a ruhára írt méret alapján vásárolni. Nekem pl. van 54-es kabátom, de ugyanúgy van 62-es is. Akad L-es pólóm, de XXXL-es is, 41-42-es és 45-46-os ingem is. :-o

Ezek mind jók rám!

Egyedül a cipőméret az, ami nagyjából behatárolható pontosan.

Ahogy fogalmazni szoktunk nejemmel, kakukktojás méretem van. Nem vagyok kicsi ember, de még túl nagy sem. 180 magas 110-115 kg. (mozgékony, aktív molettnek mondhatom magam)

Az átlagos üzletekben már nem találok magamra ruhát, a molett üzletekben pedig még nem. :-(

Régebben a Joy Divatüzletben vásároltam, teljes megelégedéssel. Ott mindig találtam minden fajta ruházatot. Nagy volt a választék, és az árak is megfizethetők voltak. Sajnos megszüntették az üzletet. Azóta szenvedés a ruhavásárlás. Lejárom a lábam, mire találok egy megfelelő ruhadarabot. :-(


(tudom, a megoldás a fogyás lenne, de... kamaszkorom óta közködöm a súlyommal, kisebb nagyobb kudarcokkal)


A lényeg, melyről a kérdés szól:

Szerintem, teljesen mindegy ki mekkora, joga van (lenne) megfelelő méretű ruházathoz jutni különösebb problémák nélkül!

Nem lenne szabad kijelenteni ez a méret még átlagos, ez a méret már nem az! Az emberiségre mindig is jellemző volt a különböző alkat. Lehetett az őskor, középkor, újkor. Miért kéne leszólni egyik vagy másik alkattal megáldott embert?

Mai világban felfordultak az értékrendek. Az emberek értékét a belbecs határozza meg, nem a külcsín! Utóbbi akkor lényeges, ha fizikai tevékenységről van szó. Emberi kapcsolatokban teljesen irreleváns.

Az átlagos kifejezés nagyon rossz megfogalmazás! Hiszen mindannyian benne vagyunk a nagy átlagban. Nem lenne szabad jelzőkkel dobálózni!


(Hozzátenném: Élethelyzettől függően bármilyen alkatú embert kilehet karikírozni. Ha futni kell, akkor a telt ember nevetséges lehet, ha szűk helyen kell átbújni, a nagydarab hoppon marad, ha viszont fát kell vágni, rönköket cipelni, kovácsmunkát végezni, bútort pakolni, akkor a filigrán kerülhet nehéz helyzetbe, gyermeteg testalkatúak röhejesen festenek erős férfiak között.)

2016. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!