Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti nem ódzkodtok a használt...

Ti nem ódzkodtok a használt ruhától? (turkáló)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy kéne pár ruha a szekrényembe, pólók, 1-2 pulóver, 1-2 darab ing, egy farmer és valami sötétebb nadrág. Az a baj, hogy ez bőven 20 ezer ft felett lenne amire jelenleg nincs pénzem. Viszont ruha mindenképp kellene, mert szeretnék változatosabban öltözködni, van amit már ki is nőttem. Így alternatívaként gondoltam esetleg a kínai üzletekre, de nem sokkal olcsóbbak mint a h&m, new yorker stb. és a minőségük nem tudom milyen lehet.

Emiatt gondoltam a turkálóra, mert elvileg vannak jó minőségű, márkásabb ruhák olcsón, de valahogy ódzkodok tőle. Más már hordta, beleizzadt, ne adj isten leette. Nem feltétlen látszik rajta, meg úgy is kimosnám, de titeket ez nem zavar ha ruhát vesztek? 17/f



2016. febr. 21. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, de lehet, hogy azért, mert kiskorom óta hozzászoktattak a használt ruhákhoz (2 idősebb tesóm van, és nem vagyunk valami gazdagok).
2016. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem zavar, sose zavart, lehet, hogy abból adódik, hogy kisebb tesó vagyok így a nővérem kinőtt cuccait is gyakran örököltem..:)

azt mindenképp ajánlom, hogy nézz el egy-két ilyen second-hand-be, mert ki lehet fogni nagyon jó, akár ÚJ darabokat is:)

ami engem taszít, az sokkal inkább a szag, amit minden turiban lehet érezni, de ez gondolom a fertőtlenítő szaga, ami meg egy mosással kijön itthon..

vagy ha nagyon-nagyon tényleg nem bírod, vásárolj a leárazásokban (vagy alatt vagy nemtom hogy mondjam:D)

de inkább látogass el, szerintem ez így napjainkban egyátalán nem ciki, és a másik előny az olcsóság mellett, hogy nem tömegcuccok:)

2016. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar. Kimosom, lehetőleg nem 30 fokon, és kész. Sarkított példa, de pl. a kórházban, szállodában is ugyanazt az ágyneműt használod, amit már sokan mások, csak ki van mosva. Ha belegondolsz, ez még sokkal undorítóbb :)

Egyébként én rendszeresen turizok (darabáras Hádába járok), nagyon szeretem, és kb. 90%-ban új, eredeti címkés ruhákat szoktam venni. A boltok (pl. Primark) a visszamaradt készleteiket értékesítik így, sokszor több is van ugyanabból a ruhadarabból.

2016. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az jó, hogy ha van új ruha is turkálóban, ezt nem is tudtam. A használttal igazából nem is higiéniai problémám van, mert tudom, hogy ha kimosom akkor semmi.baja nem lesz, csak mégis az elv, hogy valaki használta, beleizzadt. Nagyjából milyen árakra lehet számítani egyébként? Tehát egy póló, farmer pulóver mennyibe kerül kb? Tudom, hogy van darabáras és kilós de mégis nagyjából?
2016. febr. 21. 22:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy márkás boltban ruhát próbálsz, jó eséllyel olyat húzol fel mosás nélkül, amit előtted egy vagy több izzadt, koszos ember is viselt, ha csak pár percig is. Ez sokkal rosszabb, mint a kimosott turkálós ruha, csak van benned valamilyen pszichés gát, ami miatt az utóbbit hiszed problémának.
2016. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
én sem szeretek olyan ruhát felvenni, ami előtte máson volt. oké, hogy a boltban más is felpróbálja azt, amit én aztán megveszek, de azt is ugyanúgy kimosom mielőtt hordanám, és az mégiscsak egy próba volt. nem hordta évekig. szóval én megértelek. voltam már turkálóban, mert azt mondták mások hogy milyen jó, de én valahogy nem találtam semmi jót, semmi újat. :(
2016. febr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Anyukám turkáló mániás. Rengeteg cuccot összeszed magának onnan mindig. 1-2X voltam vele. Nekem nem jött be a turkáló, így nem is vásárolok ott soha. Használt ruhákat nem hordok. Egyszer hozott anya haza egy ágynemű huzat szettet. Nagyon szép volt, de ahogy betettem a szekrénybe az úgy ott is maradt. Nem tudom miért, de soha nem húztam fel azért, mert tudtam, hogy turkálóból van. Nem tudom miért van nálam úgymond egy undor a használt cuccokkal szemben. Én nem tudok olyan dolgokat hordani vagy használni amit előttem X hónapig egy ember hordott.
2016. febr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
engem nem zavar, mondjuk fehérneműt nem vennék turkálóból. ne gondolj ebbe bele, hogy mi történhetett vele korábban, lényeg, hogy ki van mosva és tiszta. az üzletben is rengeteg undorító, igénytelen ember próbálja fel előtted a ruhákat, ugyan nem hordja évekig, de én láttam már üzletben összeizzadt új felsőt.. amúgy meg turikban is ki lehet fogni új, címkés ruhákat is.
2016. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs bajom a turkálós ruháktól,de szeretnék neked szólni,hogy nem éri meg a Hádában vásárolni,mert egy jobb nem annyira használt pulóvert olyan árban adnak mint a boltokban pl h&M .

Persze vannak olcsóbb dolgok is,de ajánlom hogy,várd meg mig leárazás van és ne vegyél drágán dolgokat a Hádában.

2016. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sokszor nem éri meg. Én párszor voltam, 1-2 alkalmi felsőt meg egyrészes ruhát nézni, de olyan árban voltak, inkább nem vettem meg. Van egy csomó üzlet ahol simán hozzá juthatsz jó árban lévő ruhákhoz, mondjuk igaz lehet nőiből nagyobb a választék, de bizti egy bevásárló központban találsz.

Azért nézd meg alaposan, mert van ahol 1-2 nap után vissza viszik és újból kirakják közbe meg már hordták is.

2016. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!