Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Dioptriás napszemüveget lehet...

Dioptriás napszemüveget lehet csináltatni saját kerettel?

Figyelt kérdés
Elég rövidlátó vagyok, és nagyon zavar, hogy nem tudok napszemüveget felvenni sosem. Arra gondoltam, hogy csináltatnék egy dioptriás napszemüveget, viszont azt lehet egy saját kerettel? Hogy megveszem a keretet valahol, és aztán beviszem az optikába?

2016. ápr. 14. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Én is ebay-ről rendeltem, és úgy vittem be megcsináltatni.
2016. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2016. ápr. 14. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szerencse kérdése a dolog. Lehet nem tudják az adott keretbe belecsiszolni a lencsét. Vagy éppen annyira gyenge alkotmány, hogy ezért nem vállalják, mert az általuk belecsiszolt lencsét nem bírná el.

Lehet érdemesebb lenne egy szezonra venni egy doboz kontaktlencsét. 4-6000 Ft három hónapra, és nem kell szemüveget cserélgetni.

2016. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az optikában. Azt mondták, hogy lehet, de most nekem adtak olyan kedvezményt, hogyha ott megvásárolható keretből állítom össze, akkor csak az egyik lencsét kell kifizetni.

Ha már felhoztad a kontaktlencsét, hadd kérdezzem már meg, hogy az nem kellemetlen? Mármint bele kell nyúlnod a szemedbe, hogy berakd és kivedd, nem aludhatsz benne, nem érheti víz... Attól félek, hogy én simán bent felejteném, hiszen a szemüveget érzem, hogy van egy nagy keret a szememen, így alvásnál nyomja az arcom, de egy kontaktlencse nem tűnne fel. Egyáltalán érződik, hogy rajta van a szemgolyón?

2016. ápr. 27. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok: aztán lehet pont olyan keret tetszik meg, ami ugyanannyi vagy több, mint ha csak lencsét cseréltetnél. ;)


Kontaktlencséről: nem kellemetlen. Nekem napi van, ami azt jelentené, hogy naponta cserélni kell, de én többször felhasználom, szépen letisztítom, és jó az még párszor.


A napi lencse vékonyabb, mint mondjuk a havi. Ezért szerintem jobb.


Aludtam már el benne nem egyszer, és semmi nem történt. De nem fogod benn felejteni. Ha régóta rövidlátó vagy, egyszerűen feltűnik, hogy tisztán látsz, én nem csak egy kereten át, hanem az egész látóteredben.


Ha száraz a szemed, érződik, olyankor kicsit kényelmetlen. Vagy ha belekerül valami piszok. A testvérem mindig mondja, hogy ő fáradtabb lesz nap végére, amikor kontaktlencse van a szemében, mint mikor a szemüveg. Nekem volt, hogy csak akkor tűnt fel, hogy benn maradt, amikor zuhanyoztam, és néztem, hogy jé, tisztán látom a csempét, a kád alját, a balzsamokat...


Így is felváltva hordom a szemüvegeimmel, mert baromi jó keretük van. Meg persze időjárás függő. Ha mondjuk nagy szél van, inkább szemüveget hordok, mert ha valami piszkot belefúj a szemembe, a lencsében pisloghatok, míg nem kerülök mosdó közelébe; esőben viszont a lencse jobb, mert nem kell törölgetni.

2016. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kellemetlen egyátalán.

Jól kiválasztott konktaktlencsét egyáltalán nem érzed, és benne aludni sem fogsz, velem egyszer sem fordult elő, pedig több, mint 10 éve használok lencsét fele-fele arányban a szemüvegem helyett. Belenyúlni pedig nem kell a szemedbe, az ujjad ha jól csinálod nem is ér hozzá a szaruhártyádhoz, csak a lencse. Persze eleinte nehéz lesz berakni meg kivenni, aztán kialakul a saját stílusod, és 30 másodperc alatt elintézed a dolgot, kézmosással együtt.

2016. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!