Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyire megbízható az eBay?

Mennyire megbízható az eBay?

Figyelt kérdés
Ruhát rendeltetek mar ebayrol? Megérkezik? Jo állapotú? Méret problémák gondolom lehetnek...

2016. ápr. 14. 21:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

biztos hogy meg fog érkezni

minőségileg nem mindig a legjobb, de ha valami nagyon olcsó, ne is várj mást

méretprobléma meg lehet, de sokat segít ha megnézed a mérettáblázatot, ott nem csak annyi van, hogy s vagy m-es, hanem cm-ben is megadják, hogy melyik kategória meddig tart

2016. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kerestem ezt a táblázatot de nem taltam meg :/
2016. ápr. 14. 22:03
 3/20 anonim ***** válasza:
A kínaiak nagyon korrektek, kedvesek és megbízhatóak szoktak lenni.
2016. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én rendeltem már több tucatszor, néhány ruhát is, de eddig nem igazán voltam vele megelégedve, úgyhogy szerintem többet nem fogok, legalábbis Ázsiából nem.


Megérkezik mindig, viszonylag hamar, de a ruháknál van probléma általában. Az a baj, hogy ugyan leírják az anyagát, de mégse ugyanaz. Ha itthon elmegyek egy kínai ruhaboltba, ott egész más anyagú az a pamut felső, mint amit ők árulnak pamut néven. Ezt a Kínából rendelteknél tapasztaltam. A dél-koreai ruházatoknál pedig a méret nem stimmelt sose. Minőségre még meg is voltam velük elégedve, de rajtam abszolút nem úgy áll, mint a képen szereplő lányokon, hiába van a mérettáblázat, és hiába vagyok én is olyan pálcika, egyszerűen más arányokra van szabva. De ha európai országból veszel, vagy Amerikából, azzal nincs gond.

Vagyis úgy látom, az itteni ázsiai eladók ténylegesen távol-keleti embereknek varrt ruhákat árulnak, amit itthon lehet venni ázsiai ruhaboltban, azt meg európai méretre szabják, és nem teljesen ugyanaz, mert nekik például a felső testük aránylag rövidebb a lábukhoz képest, és a csípőjük is jóval keskenyebb.

2016. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Felettem szólóval egyetértek.


Angliából szoktam főleg ruhát, szoknyát, pulcsit, kabátot, a méret, az anyag tökéletes.


Ázsiában igaz, hogy írják, hogy két szám eltérés van - tehát az ázsiai XL az az európai M - de ez sem igaz mindig.


És tényleg fura az ilyen ruhák szabása és anyaga, anyukámnak szoktam átküldeni a képeket, hogy vizsgálja be, szerinte milyen anyag, mert tuti nem az, amit írnak. (Pl. a pamut nem csillog, annyit még én is tudok.)


A mellemre meg szinte semmi nem jó keletről.

2016. ápr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Konkrét eset például:

Kínai felső. Egy pulóvernél írták, hogy pamut, meg az eladót is megkérdeztem, mert gyakran a chiffon-ra is odacsapják, hogy az pamut, akkor is, ha gyenge szemmel látni a képen, hogy nem az. Na most, mikor megjött, még összehajtogatva, ránézésből láttam, hogy ez valami egészen más. Nagyjából ahhoz tudnám hasonlítani, ami anyumnak van 70-es évek végebeli csehszlovák melegítője, sokkal durvább és vastagabb anyagból. (Nem az a 95% pamut, 5% elasztán, amit itthon kapni manapság). Pedig a képen tényleg jól nézett ki, de ha élőben láttam volna, sose veszem meg. Pizsamának használom csak, utcára nem venném fel. Meg az, hogy nekem aztán nincs hosszú karom, mellem meg abszolút nulla, és 21 évesen nem vagyok 160 centi se, de ezek a hosszú ujjú felsők nekem csak háromnegyedesek, és a karom nem tudom benne rendesen mozgatni.


Dél-koreai ruha. Tök jó anyag, meg minden, de a térdközépig érő szoknyából lett egy hosszabb pólóm, mert aminek a csípőnél kéne lennie, az nekem a derekamnál van. Mondjuk miért is csodálkozom... Ha a modellek is ázsiaiak, gondolhatnám, hogy egy európainak nem úgy fog állni, már csak a kissé eltérő csontozat miatt sem.


De ez nem az eladók, nem is az eBay hibája, hanem az enyém, aki eleinte meggondolatlanul vásárolt. Szóval ha európai testalkatod van, csak európaitól, amerikaitól, esetleg ausztráltól rendelj ruhát, mert nagy az esély, hogy egy keleti gyártmány, amit keletiekkel mutatnak be, az nem lesz jó. Én kínai ruhát is csak itthon veszek azóta, amit igaz, hogy Kínában, de a nyugati piacra gyártanak, és nincsenek ilyen méret gondok, meg aztán Ázsiában nem ugyanolyan összetételből vannak a ruhaanyagok, náluk nem az a megszokott, ami nálunk. Az eBay megbízható, csak ilyenekre rendesen oda kell figyelni, mert az eladók elküldik, amit rendelsz, azzal nincs gond, csak nem mindig olyan élőben, mint azt az ember várja egy kép és egy leírás után.

2016. ápr. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ooo..ami tetszik az mind Kínából van :/ es tudok valahogy speciálisan keresni? Marmint hogy akkor hogy célirányosan Európai országok ruharaira keressek ra?:) es a merettablazatot hol talalom?:)
2016. ápr. 15. 03:50
 8/20 anonim ***** válasza:

Attól függ mi kell, azért pl egy trikónál nincs olyan eget rengető különbség ázsiai és Európai között.

De igaz, más alkatra terveznek, 178 centi vagyok, szóval hosszú ruha esélytelen, de rendeltem trikó szabású miniruhát, hosszú trikónak kifejezetten :)

2016. ápr. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A nyári egyberuhakat neztem :)
2016. ápr. 15. 07:59
 10/20 anonim ***** válasza:
Rendeltem.mérettáblázat alapján.1el volt gond
2016. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!