Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Jogos volt-e a munkahelyi...

Jogos volt-e a munkahelyi főnököm rövidnadrág-ellenes intézkedése?

Figyelt kérdés
Irodai munkát végző középkorú férfi vagyok. Öten dolgozunk (mind férfiak) egy irodában, ügyfelekkel nem találkozunk. A munkánkról nem akarok írni, nehogy felismerhetők legyünk. Június elejétől elkezdtünk rövidnadrágban bejárogatni dolgozni, a két legfiatalabb kolléga indította meg a "mozgalmat", aztán mindnyájan átvettük ezt a stílust, az utóbbi két hétben már mind az öten így jártunk melóba. Nemrég volt nálunk valamilyen ügyben a vállalatvezető-helyettes (aki másik épületszárnyban dolgozik), s elképedve látta, szóvá is tette, hogy milyen gatyák vannak rajtunk. A két fiatal srác combközépig érő farmersortban volt, én térdig érő bermudában, egy idősebb kolléga éppen térd alá érő szövet rövidnadrágban, a legducibb kollégánk pedig halásznadrágban. Elkezdtünk érvelni azzal, hogy iszonyú a meleg, légkondi nincs, ügyfelekkel pedig még álmunkban sem találkozunk. Végül azt mondta, hogy nem kötelezhet minket hosszúnadrág viselésére, de a rövidnadrágból csak az ízléses fazont engedélyezi, magyarul az úgynevezett bokavillantó nadrágot, amelyben alulról mérve nem látszik ki a lábszárból 15-18 centinél hosszabb darab. A duci kollégánk nadrágján ezt be is mutatta, kb. az az egyedül megfelelő. Ezt mi nem vettük komolyan. Meglepődtünk, amikor másnap reggel megjelent munkakezdéskor egy szabócentivel és elkezdte lemérni, hány centi látszik ki a meztelen lábszárunkból. A ducinak szerencséje volt, mert ő az előző napi nadrágját viselte, és az egyik fiatal is 7/8-os nadrágban jött. Mi hárman - a többiek - nem feleltünk meg ennek az új "előírásnak". Nyomatékosan figyelmeztetett, hogy a következő reggelen már mindünket a megfelelő hosszúságú rövidnadrágban vagy hosszúnadrágban akar látni. Én aznap délután vettem magamnak egy halásznadrágot, így harmadnap már azt tudtam felvenni. Az idősebb kollégám visszatért a hosszúnadrágokhoz. A duci mindig is halászgatyát hordott, így vele nem volt baj, s az egyik fiatal is áttért a 3/4-es vagy inkább 7/8-os nadrágokra. Azonban a másik fiatal kolléga megmakacsolta magát, s továbbra is combközépig érő farmersortban jött, mondván, hogy neki csak ilyen gatyái vannak, egy prűd főnök miatt nem fogja elrejteni a csajok által mindig megdicsért lábait. Most fegyelmi tárgyalása lesz a munkahelyi öltözködési szabályok megsértése miatt. Jogosan indított ellene a vállalatvezető-helyettes fegyelmit? Elképzelhető az, hogy még ki is rúghatják?

2016. júl. 1. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt szerintem nem fogják kirúgni.

Én ahol dolgozom, ott is ügyfelekkel foglalkozunk - találkozunk, de van pár kolléga, aki háttérben, irodában dolgozik, így nem találkozik ügyfelekkel.

Nekünk kötelező a formaruha. És a bentieknek is. Hiába van 40 fok, akkor is hosszúnadrág + rövid ujjú ing + nyakkendő.

2016. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Azonban a másik fiatal kolléga megmakacsolta magát"


Ha az embernek nincs pótolhatatlan tudása, akkor nem szerencsés megmakacsolnia magát olyan dologban, ami csak a dacról szól. Ez lehet a következménye.

Amúgy ha nincs a munkahelyeteken írásban rögzített előírás a munkahelyi öltözködésre, akkor fegyelmit emiatt nem kaphat. De egyéb módon simán kinyírják, ha olyan a főnök.

2016. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Persze, hogy elbocsájthatják, bár nem hiszem el, hogy lenne olyan fogalmatlan, hülye vezető, aki képes lenne ezért kirúgni valakit, csak hogy utána hónapok menjenek el azzal, hogy a helyére felvesz valakit és betaníttatja.
2016. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Jogos. A combközépig érő farmer nem való munkahelyre.
2016. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

van valami házirend vagy ilyesmi, amiben ez le van írva? vagy benne volt a szerződésében? szerintem felháborító, hogy ilyet meg akarnak szabni, amikor k urva meleg van és mint te is írtad, nincs légkondi az irodában. szerintem az egy jogos kompromisszum lehetne, hogy bejöttök hosszabb nadrágban, de akkor szereltessenek be légkondit vagy legalább valami ventilátort adjanak.

én értem, hogy van egy határ az öltözködésben, ami nem munkahelyre való, de szerintem a térdig érő rövidnadrágban semmi erkölcstelen nincs. az meg egyenesen elmebeteg dolog, hogy centivel méregeti a nadrág hosszát, nem normális. DE sajnos ő a főnök, ő szablya a feltételeket és jobb vele nem kötekedni. egyetértek a fiatal kollégáddal, de nem biztos, hogy okos dolog ez a csakazértse hozzáállás..

2016. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*szabJa, bocsánat
2016. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Mint főnöknèn is legsz.patnám az ilyet, nem is maga a nadrág a lènyeg, hanem hogyha a főnök kètszer elmond valamit akkor azta munkavállaló csinálja meg. Ha nem, akkor meg nyilván kìvül tágasabb, ez mindìg is ìgy működött.
2016. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
11:56: Remélem, még ma beleveri a fejedet valaki a betonba, te kis pszichopata gyökér. Ritka ocsmány, undorító a hozzáállásod.
2016. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amikor előveszi az ostoba szabócentijét, akkor te szépen előveszed a hőmérőt, majd megkérdezed, hogy az irodában (szellemi munkánál) előírt maximális 24 fokot mégis mikor óhajtja végre biztosítani?
2016. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 pinkpancser ***** válasza:

"Most fegyelmi tárgyalása lesz a munkahelyi öltözködési szabályok megsértése miatt"

Van ilyen szabály? Ti tudtatok róla? Ha igen, akkor lehet belőle valami, de kirugás nem valószínű. Ha viszont nem volt ilyen szabály, vagy azt nem közölték veletek és mégis lesz fegyelmi, akkor jöhet egy munkaügyi per, amit nagy esély lesz megnyerni.

2016. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!