Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Jogos volt-e a munkahelyi...

Jogos volt-e a munkahelyi főnököm rövidnadrág-ellenes intézkedése?

Figyelt kérdés
Irodai munkát végző középkorú férfi vagyok. Öten dolgozunk (mind férfiak) egy irodában, ügyfelekkel nem találkozunk. A munkánkról nem akarok írni, nehogy felismerhetők legyünk. Június elejétől elkezdtünk rövidnadrágban bejárogatni dolgozni, a két legfiatalabb kolléga indította meg a "mozgalmat", aztán mindnyájan átvettük ezt a stílust, az utóbbi két hétben már mind az öten így jártunk melóba. Nemrég volt nálunk valamilyen ügyben a vállalatvezető-helyettes (aki másik épületszárnyban dolgozik), s elképedve látta, szóvá is tette, hogy milyen gatyák vannak rajtunk. A két fiatal srác combközépig érő farmersortban volt, én térdig érő bermudában, egy idősebb kolléga éppen térd alá érő szövet rövidnadrágban, a legducibb kollégánk pedig halásznadrágban. Elkezdtünk érvelni azzal, hogy iszonyú a meleg, légkondi nincs, ügyfelekkel pedig még álmunkban sem találkozunk. Végül azt mondta, hogy nem kötelezhet minket hosszúnadrág viselésére, de a rövidnadrágból csak az ízléses fazont engedélyezi, magyarul az úgynevezett bokavillantó nadrágot, amelyben alulról mérve nem látszik ki a lábszárból 15-18 centinél hosszabb darab. A duci kollégánk nadrágján ezt be is mutatta, kb. az az egyedül megfelelő. Ezt mi nem vettük komolyan. Meglepődtünk, amikor másnap reggel megjelent munkakezdéskor egy szabócentivel és elkezdte lemérni, hány centi látszik ki a meztelen lábszárunkból. A ducinak szerencséje volt, mert ő az előző napi nadrágját viselte, és az egyik fiatal is 7/8-os nadrágban jött. Mi hárman - a többiek - nem feleltünk meg ennek az új "előírásnak". Nyomatékosan figyelmeztetett, hogy a következő reggelen már mindünket a megfelelő hosszúságú rövidnadrágban vagy hosszúnadrágban akar látni. Én aznap délután vettem magamnak egy halásznadrágot, így harmadnap már azt tudtam felvenni. Az idősebb kollégám visszatért a hosszúnadrágokhoz. A duci mindig is halászgatyát hordott, így vele nem volt baj, s az egyik fiatal is áttért a 3/4-es vagy inkább 7/8-os nadrágokra. Azonban a másik fiatal kolléga megmakacsolta magát, s továbbra is combközépig érő farmersortban jött, mondván, hogy neki csak ilyen gatyái vannak, egy prűd főnök miatt nem fogja elrejteni a csajok által mindig megdicsért lábait. Most fegyelmi tárgyalása lesz a munkahelyi öltözködési szabályok megsértése miatt. Jogosan indított ellene a vállalatvezető-helyettes fegyelmit? Elképzelhető az, hogy még ki is rúghatják?

2016. júl. 1. 10:58
1 2
 11/14 anonim válasza:

Addig olvastam hogy irodai munka.

Teljesen jogos, nem olvasom el a kisregényed.

Mindennek van egy dress code-ja, irodaiba asszem informal a neve, az a lényeg h farmer+ing legalább.

2016. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Mindennek van egy dress code-ja, irodaiba asszem informal a neve, az a lényeg h farmer+ing legalább."


Nem mindenhol van így. De amúgy ha ő előírja, akkor jogos, csak épp értelmetlen.

2016. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Démon

Ami persze a nőkre nem vonatkozik.

Kérdező

Na, mi lett a vége?

2016. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A fegyelmi eljárás megvolt, a kolléga írásbeli megrovást kapott és ki lett zárva az évközi jutalomosztásból. Nem vette túl tragikusan a dolgot, de azért azóta ő is halásznadrágban jár, mint a többiek.
2016. júl. 19. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!