Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek miért vesznek fel...

Szerintetek miért vesznek fel az emberek hétköznapi viseletre futó/sportcipőt?

Figyelt kérdés
Marha nagy divat lett mind a fiúk és a lányok körében is. (Direkt nem férfi és nő) Ilyen Nike airforce meg airmax meg az istentudja még miylen air-okra gondolok. Lehetőleg minél rikítóbb színekben, feltűrt nadrágszárral. Ízléstelen. Menjen benne futni, arra jó. Nade HÉTKÖZNAPRA? A legjobb mikor ilyen ingekhez meg egyberuhákhoz veszik fel. De öltönyhöz is láttam már. És mindegyik azzal indokolja hogy "háde milyen kényelmes". Az én "boating" cipőm is k"rva kényelmes:D És mégse futócipő. Vagy ezek azt hiszik hogy menő? Mer "drága"? Hol látták ezt hogy ez menő?

2016. júl. 17. 00:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
milyen az a boating cipő?
2016. júl. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Szerintem nincs az edzőcipővel semmi baj, általánosságban jól néznek ki. Az viszont szemet szúr, ha mindenki ugyanazt veszi, az nekem se tetszik, meg persze egy öltönyhöz felvenni már kicsit sok. Egyébként a már így említetted hogy boatingot hordasz, akkor én is elmondom hogy mostanság én vászonban utazom.
2016. júl. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges az ilyen szintű általánosítás, mert (például) a "minél rikítóbb színekben" meg- és felvevők azért az ilyet hordók kisebb (jóval kisebb) részére vonatkozik. Még ha fáj is neked, akkor is jól fel lehet öltözni az ilyen cipőkhöz. Az Air Max öltönnyel mondjuk már nekem is fáj. Egyébként nincs vele bajom, azzal sem hogy "mindenki" ilyenben jár.


A "divattá válás" okai között van racionális indok is azért szép számmal (többnyire jól néznek ki, tartósak, kényelmesek...stb.), na meg persze egy sor olyan "indok", ami nem is indok (más utánzása, a többséghez tartozás "élménye"...stb.). Kinél melyik rész a döntő. Persze mindenki látja, hogy melyik stílusban "készül" a hasonló (külsőre hasonló) emberek többsége.


Végül szeretném megjegyezni, hogy sokan meg pont a "boating" jellegű cipőket illetik "ízléstelen" jelzővel. Innen felesleges a két "oldalnak" egymást győzködni :D Nem vitatom a sokféle öltözködési stílus jogosságát. Nekem személy szerint az erőltetett elegáns stílus nem tetszik, de ettől még nem jelentem ki kategorikusan, hogy ízléstelen, hanem csupán azt mondom, hogy adott egyénnek eléggé az lehet.

2016. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

és te a boating cipődet miért veszed fel hétköznapi viseletre, miért nem csak vitorlázásra??

ja, hogy igen. gondolkozz kicsit.

2016. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Utolsó, ugyanezt akartam írni:D

Elkell fogadni hogy mindenkinek más tetszik, másban érzi jól magát. Nekik a rikító színek tetszenek és ha tucatmajmok akarnak lenni, hát lelkük rajta.

Színes cipőhöz is nagyon jól fellehet öltözni, ha sportos ruhákat választanak. A nagyon elegáns viselet már tényleg nevetséges, de nekik így jó. Senkinek nincs köze a másik ruházatához.

2016. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
a boating shoes nem hiszem hogy azér boating shoes mer hajózásra van. ráguglizol egy darab hajót nem ad ki.Régen talán. De akkor ennyierővel a zakó meg vadászoknak. Sokkal inkább van hétköznapi viseletre mint egy futócipő. A pólóingeket se lovaspólózni veszik az emberek.Függetlenül attól hogy eredetileg arra lett kitalálva. De a futócipő akkoris futócipő:D meg sportcipő. És én leszarom ha felvesznek egy fehéret agy egy feketét. De amikor a buliban a kislányok fekete egyberuhához felveszik a rózsaszínt, meg a fiúk a fehér ing+csokornyakkendőhöz a neonzöldet, azér az kicsit talán sok:D
2016. júl. 17. 14:37
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

én futáshoz vettem először ilyen cipőt, bár nem air max-et vagy hasonlókat, amik most divatosak, de nagyon megtetszett, hogy olyan kényelmes. ez pedig már bőven elég indok arra, hogy hordjak máskor is futócipőt... nekem a tornacipők, vászoncipők stb nem tetszenek. szabadidőcipőnek is a futós cipő tetszik, mert valahogy az esztétikus nekem. mondjuk én olyan ruhához veszem fel, ha éppen sportosan öltözködök aznap, tehát egyberuhához, szoknyához, ilyenekhez nem szoktam felvenni.

borzasztó, amikor valaki ennyire játssza az eszét, hogy mindent sz arozni kell, ami divat. most ennyi erővel ne hordj farmert, bőrkabátot ésatöbbi, mert az is divat, mindenki hordja. hiába praktikus, kényelmes... ez hogy de a futócipő akkor is futásra való nem érv. :D

2016. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Sunshinedoll ***** válasza:
55%

Mert kényelmes :D Szerintem meg a boating cipő ronda, mégsem írtam ki kérdést arról, hogy milyen k-va ocsmány és ízléstelen.

Nem mindenkinek olyan az ízlése, mint neked, ha már olyan nagy hangsúlyt fektetsz a férfiak meg fiúk megkülönböztetésére, akkor feltételezem felnőtt aggyal ehhez már hozzászokhattál volna :)

2016. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

boating shoes, tessék. nem kellett hozzá órákat keresgélnem


[link]

[link]

[link]


amúgy szerintem is csúnyák a színes bóvli edzőcipők elegáns cucchoz, de az érvelésed akkoris sántít logikailag:D ez nem a futócipő hibája, hanem az ízlésficamos embereké. lehet ezt jól is csinálni. meg szarul is, nyilván, csak azért nem kollektíven az utcára hordott futócipők tehetők felesőssé, hanem egy-egy ízlésficamos egyéb.

2016. júl. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
*egyéN
2016. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!