Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Inkább kevesebb, de exkluziv,...

Inkább kevesebb, de exkluziv, minőségi ruha vagy sok ruha az átlag plázaboltokból, tömegmárkákból?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek egy plázába mindenhol ugyanolyan stílusú ruhákat lehet kapni.

Ha ránézek a fiatal lányokra, mindegyikük ugyanolyan fantáziátlanul öltözködik a tömegmárkákat áruló boltokból.

Van olyan, aki egyetért azzal, hogy inkább legyen kevesebb, de nagyon jó minőségű egyedi ruhája, mint a Kínában, Vietnámban, Bagladeshben gyártott olcsóbb tömegcuccok tömkelege, amit a plázákban levő tömegmárkák árulnak?



2016. szept. 17. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
En mindig egyedi ruhakat veszek, pontosan azert mert mindenki ugyanugy nez ki mert az emberek 7-8 fele uzletbol vasarolnak:-)Szoval jo erzes egyedinek lenni, sosem vennek olcso divatcuccokat.
2016. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Én a ruháim egy részét (ingek, nadrágok) szabóval készíttetem. Sokkal drágább, mint a bolti, de nekem magabiztosságot ad a minőségi ruha. igaz, nincs sok darabom, de azokat kombinálom. 31/F
2016. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol vannak ugyanolyan stílusú ruhák, még egy bolton belül sem.

Nyilván a fiatal lányoknak ezekre a boltokra van pénzük, vagy csak nem olyan felszínesek, hogy minden áron luxuscuccokat akarjanak hordani. Vagy szerinted egy 15 évesnek honnan legyen pénze Chanelre? A legtöbben még a plázás ruhaboltokat sem képesek megfizetni, hanem turiból vagy kínaiból vásárolnak.

Nyugodt lehetsz, ami Franciaországban gyártanak, az is kínai alapanyagokból van.

Nekem plázás cuccaim vannak, annyi amennyi kell. Nem szeretek "shoppingolni", csak a vásárlás kedvéért vásárolni, feleslegesen szórni a pénzem, hogy több göncöm legyen.

2016. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a penz a mervado, en a gardrobcsererol, vaterarol, turkalokbol mindig szerzek (eredeti) markas darabokat. Talan hasznaltak, de ilyen helyeket mindig lehet egyedi dolgokat (is talalni). Illetve azsiai webshopok, pl aliexpress, yesstyle, lehet nem magas minoseg, de nagyon erdekes dolgokat lehet ott talalni. En szinte mindig rendelem vagy turkalom az osszes ruham, senkin nem lattam viszont. Cipobol is csak dragabbat szoktam venni, ezt sokszor inkabb ujjonnan, de vettem mar hasznaltan is es azzal is meg voltam elegedve.


Nem egyszeru sajat stilust talalni, plane fiatalkorban, most pl a koreai sztarok stilusa, illetve amerikai sztarok eletvitele, ezekre mintaznak a boltok is. Konkretan kialakitjak helyetted a sajat stilusod, ha a plazaban vasarolsz, amit nem ajanlok, mert tenyleg tomeg es felarazott.


A masik a szabas. Van egy alap noi testalkat pl, altalaban a homokora es erre mintazzak az osszes ruhat. A magas dereku nadragok erre tokeletes pelda, 10 emberbol egyen, ha jol all, mert vagy a combja vastagabb, vagy a dereka rovid, vagy a csipoje kicsi. Szoval varratni, atszabatni erdemesebb lehet, ha az ember kicsi jomodubbnak, izlesesenbnek szeretne latszani.


A penz szerintem ne legyen kifogas. En sok.sok evig minden szart osszevettem, rendeltem, csak mert “1000-2000 forint egy felso, a hulyenek is megeri” szoval tenyleg akkor is megvettem, ha nem is volt ra szuksegem. Es sok ilyenbol rengeteg (!) penzem elment, ezeket a ruhakat altalanossagban fel evig, ha hordtam, utana ilyen gyujtohelyre adomanyoztam. A plazakban ami jo bolt talan az Orsay, Zara, Bershka, utobbi alatt is lezeg a lec. A tobbi rettenetes minosegu ruhakat gyart, kiallo szovetdarabokkal.


De ameddig fiatalok, ugyis a tomegeffektre fognak menni, husz ev elott szerintem keves az, aki egyedien oltozkodik. Senki sem egyedi egyebkent. Nalunk volt egy csoport got a suliban, de ok sem voltak semmivel kulonlegesebbek.

2020. júl. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*ujonnan

*goth

2020. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!