Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valóban akkora baj, hogy így...

Valóban akkora baj, hogy így öltözködöm?

Figyelt kérdés

20 éves korom ellenére alig nézek ki gimisnek (14-15-nak maximum) és ez kezdetben még zavart, de már sikerült elengednem ezt a dolgot.

Tegnap az egyik szaktársam, aki alig ismer igazából, kioktatott, hogy ha már így nézek ki, legalább öltözzek "érettebben". Amikor visszakérdeztem, kifejtette, hogy szerinte jobb lenne, hogyha kifinomultabb dolgokat hordanék (ing, miniszoknya, magassarkú, tipikus divat-táska sb.) és "nude színeket". Hozzátette, hogy egyetemen már ez lenne az elvárt és később, tanárként sem öltözködhetek majd úgy, mint egy "csöves".

Tegnap farmer, kockás ing és fekete póló volt rajtam, mellé egy tornacipővel. Gördeszkával járok suliba, vagy gyalog, így ezt érzem kényelmesnek. Nem vagyok igénytelen, vagy valami, bár nem hordok minden nap sminket. Nem férfi, zenekaros pólókat hordok, mint a "rocker csajok" egy része, így a ruhatáram nagy részét inkább a kényelem szereztette be velem.

Lehet hátrányom abból, hogy én nem úgy öltözködöm, mint a szaktársaim többsége? Eddig senki nem hányta ezt a szememre, de valamiért rosszul esett. Tényleg olyan baj, hogy nem akarok tucat-ember lenni? Baj, hogy sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál és ezt nem akarom különösebben kompenzálni?


2016. okt. 13. 09:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs szerintem az öltözködéseddel, ezek teljesen átlagos dolgok.

Nálunk kb. minden második ember így járt, elvétve vett fel 1-2 lány elegánsabb ruhát, meg magassarkút egy átlagos nap. (a vizsga más) Csak az nézték meg jobban, akinek félig lenyírt, lila haja volt és piercing mindenhol.

A tanárságról annyit, hogy tanítottam egy évig és sosem jártam "nőies" ruhában. Nem is lett volna praktikus, 8 szemléltetőeszközzel, naplóval és mindenféle könyvvel belibegni szoknyában, magassarkúval a terembe. Pláne, hogy tesit is tanítottam... Az igazgatónő egy elég pedáns és konzervatív nő volt, de egyszer nem szólt amiatt, hogy farmerban és egy szimpla felsőben vagyok. Szerintem arra jobban "harapnak", ha kint van mindened a ruhából...

2016. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%

A 30%-os "minden nő homár, aki nem szoknyát hord" kommentelő érkezése


3...2...1....

2016. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Te tényleg, érdemes összevetni amiket most leírtak, meg amit a kettős mércén lovagló 31%-os kérdezett, szembetűnő a kettős mérce:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes__..

2016. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, 30 évesen engem 20-nak hisznek (még a unkahelyemen is, ahol 5 éve vagyok... ). Ma is fekete Tyr póló-fekete farmer-16 soros bakancs volt rajtam. Ja és könyvelésen dolgozom. Sose néznek férfinak, mert sikerül ezeket úgy viselnem, nem tudom, talán hogy nagy gondot fordítok a hajamra (sminkelni soha). Egyszerűen van akinek ilyen a stílusa, és gondolj bele hogy végső soron önmagadnak élsz.Próbálhatsz egész életedben mások ízlésének megfelelni, de a végén úgyis mindenki egyedül hal meg. Ne foglalkozz azzal hogy mások szerint hogy "kéne" kinézned.
2016. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!