Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Túl korai vagy normális?

Túl korai vagy normális?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok (természetesen lány) és nemrég kezdtek el igazán érdekelni mindenféle csajos, nőies dolgok, mint például az öltözködés. Imádom a divatot, mármint nézegetni a divatmagazinokat, outfit összeállításokat, videókat. A divatot nem követem eszetlenül, csak ha tetszik, de normálisan öltözködöm, a mai világnak megfelelően, de attól hogy az a divat hogy citromsárga kabátba jár mindenki (ez csak egy példa), nem fogok abba járni mert nekem nem tetszik. De azért szeretek az aktuális trendekkel is képben lenni, öltözködésben, sminkben, körömben is.

Mindig az évszaknak megfelelően öltözködöm. Nincs olyan sok ruhám, de kevés sem, pont megfelelő. Télre például van 2 kabátom, egy hosszabb, kicsit melegebb és egy rövidebb, vékonyabb. Eddig egy bokacsizmám van de szeretnék majd mégegyet, amit karácsonyra kérnék. Kettőt is kinéztem, az egyiknek kb.5 centis a sarka (a mostaninak is majdnem annyi), a másiknak 9. Az nagyon nagyon sok lenne? Mert nagyon tetszik. A magassarkúkat is szeretem (még nem nagyon van ilyenem), mert tetszenek, szépek, nőiesek és magasabb vagyok benne, az alig 161 centimmel.

Az ékszereket is imádom, annyira szépek. Sajnos nem tudok olyan sokat hordani, de igyekszem amikor csak tudok.

A smink is érdekel, de nem sminkelek erősen, csak korrektor vagy alapozó (nem olyan szép a bőröm), szempillaspirál és egy visszafogott, nude rúzs vagy sima ajakápoló.

A körömlakk már pici korom óta érdekel, eddig kétszer volt géllakkom, de sima lakkal szoktam körmöt festeni.

Szóval szinte minden érdekel, ami szépségápolás és divat.

Apukámnak persze nem annyira tetszik se a magassarkú, se a táskám hogy már iskolába nem sportos hátizsákot viszek, hanem egy fekete műbőr táskát, egyszer a nyakláncomat is leszólta, régen a körömlakkot is, de azzal megbarátkozott.

Anyukám sem nagyon az a típus... nem sminkel, mostmár a körmét se nagyon festi, inkább sportos ha nem a munkahelyén van, a magassarkúban is fáj a lába. Őt ezek a dolgok nem érdeklik és nem is ért hozzájuk.

Volt osztálytársam hasonló, csak ő előbb ilyen volt, anyám lecicababázta vagy valami ilyesmi, ahogyan egy ismerősünket is.

Félek hogy engem is leszólnának ha 9 centis bokacsizmában járkálnék vagy valami. Már attól is féltem hogy más a táskám, de nem én voltam az egyedüli.


Szerintetek baj ha egy 14 évest ennyire érdeklik ezek a dolgok? Mennyire korai a körömlakk, smink, divatosabb öltözködés, nőcisebb ruhák? Nagyon korai?


2016. nov. 22. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem korai, csak tudni kell a határt meghúzni. Még csak most kezdesz nővé érni, ha hordasz egy természtesebb sminket, lakkozod a körmöd, és hátizsákról női táskáa váltasz abban nincs semmi. Ahogy abban sem ha van egy kis sarka a cipődnek/csizmádnak, de 9 centi azért kicsit sok. Egyrészt fiatal vagy még sztem hozzá, másrészt nem is vmi kényelmes, hidd el én is imádom őket, szinte csak magassarkúban járok, de egy húzós nap után amikor 6 szatyorral térek haza leszakad a lábam.

A mai világ sajna nagyon a külsőségekre épít, és néhány 10en éves 30nak akar kinézni.....amikor elérik a 30at akkor meg 10enévesnek :D

Én amúgy kb 10. Osztálytól kezdet el nőiesen öltözködni, addig is hordtam már magassarkút, meg divatosabb dolgokat, de felesleges rohanni vele. Lesz még kb 30 éved rá, hogy leszakadjon a lábad a magassarkútól ;)

2016. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 19 éves fejjel nem tartok itt. :D Szerintem élvezd ki, amíg még gyerek lehetsz. Ne akarj nőnek látszani, mert ahhoz nem elég a kinézet, kisugárzás is kell, különben csak hülyén fog állni ez a sok "nagylányos" cucc, amiket magadra aggatsz. Ne is húzz el nagyon a külsőségek irányába, inkább igyekezz belülre figyelni, tanulni, megválogatni a barátaid, jó kapcsolatot fenntartani szülőkkel, a jövőn és saját magadon is kicsit elgondolkozni. Tudom, sokan a szöges ellentétét javasolnák ennek, amit mondok, de én csak a saját tapasztalataimból tudok beszélni és nem rosszat akarok. Egyébként teljesen normális ez az érdeklődés, egyáltalán nem korai. És noha lehet némi alapja, mégis rossz, amit a szüleid tesznek, hogy a külseje alapján ítélkeznek emberekről, rossz példát is mutatnak ezzel. Egy 9 cm sarkú cipővel sincs semmi gond, csak tényleg nehéz megbírkózni gyerekként a felnőtt nőket érő előítéletekkel. Ezért mondom, hogy előbb a belsődön dolgozz, érlelődj és utána érdemes csak belevágni a nőiességed kifejezésébe, megélésébe is.
2016. nov. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
eddig teljesen normális, természetes dolgokat írtál. szerintem egyedül a 9 centis magassarkú az, ami túlzás 14 évesen. hosszútávon nem kényelmes és nem is egészséges, pláne, ha nincs még ilyen magas cipőd, valószínűleg járni is meg kell tanulnod benne. szerintem maradj inkább a 4-5 centis saroknál.
2016. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igen, gondoltam a 9 cm kicsit sok, bár csak neten láttam a cipőt, ott írták hogy ilyen magas, de akkor maradok a kisebb sarkúnál, ami 4-5 centi, az talán kicsit jobban is tetszik külsőre. Azzal meg várok pár évet. Mondjuk olyan 17 éves koromig.

Egyébként nincs még magassarkúm, nem is szándékozom mindig abban járkálni, csak tetszenek. Teljesen normális, átlagos ruhákban járok, mint például farmer, sima felső (legtöbb a h&m-ből vagy az orsay-ből van vagy tally weijl, reserved), meg egy sima bokacsizma, aminek aligvan sarka, az is vastag.


Anyukám nem előítéletes, csak ő nem az a típus, de már elmagyaráztam neki, hogy attól, hogy valaki divatos vagy valami, lehet kedves ember meg normális. Több ilyet is ismerünk.

2016. nov. 23. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt, hogy felvettem a te korodban nagyobbat is, mégse szakadt le az ég.
2016. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!