Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok megtudnátok válaszolni,...

Lányok megtudnátok válaszolni, hogy mi a jó, meg a praktikus a hosszú szárú csizmákban?

Figyelt kérdés

Mostanában azt látom, hogy minden huszonéves lány "tökigérő" -tehát térdig vagy afölé érő csizmákban szaladgál körülöttem. Csak azt nem értem, hogy miért?

Mármint oké, hideg van, aláírom, de akkor miért nem vesz egy vastagabb nadrágot vagy hosszúszárú zoknit cipővel? Mi fiúk simán elvagyunk egész télen, főleg városban, ahol nincs térdig érő hó, sport meg bőrcipőben és nem fagy szét a lábunk, legalábbis én vígan elvagyok így is, ráadásul a legtöbb lányon nem is igazi téli, hanem ilyen papírtalpú kis bőr csizmákat látok, amik gyakorlatilag inkább hosszúszárú cipők, mint igazi hideg elleni ruhadarabok.

Ráadásul napközben meg amiatt nyavalyognak, hogy egész nap fűtött helyen melegük van benne, akkor mi értelme van? Vagy annyi a magyarázat, hogy a divat ezt mondja és kész?

(ui: a "neked nem mindegy, hogy más, hogy öltözködik" típusú válaszokkal kíméljetek, nem önmagában a női csizma zavar, csak így férfiként nem látom a logikát ebben a ruhadarabban igazán...



2016. dec. 15. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez divat. A divat meg nem feltétlenül praktikus is. Nem azért veszik fel mert térdig érő hó van hanem mert tetszik nekik... nem egyértelmű? :D

Nőként nekem sem tetszik de attól még elfogadom hogy van akinek igen. Nincs olyan ember aki mindenkinek "bejonne" . Ugyanilyen értelmetlen kérdést veled és a stílusoddal kapcsolatban bárki feltehet de minek, amikor egyértelmű a válasz : "tetszik neki"

2016. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a munkahelyemen a dresscode a blúzt szoknyát harisnyát takarja....mind1 hogy 45 fok van és megfulladsz a harisnyádban, illetve mind1, mogy -20 fok van és a 80 denes nylonharisnya is lepkefing, így én előszerettel hordok ilyenkor magasszárú csizmát, ami bélelt is. Bent az irodaban meg átválltok körömcipőre, hogy ne rohadjon bele a lábam.

Meg sztem jol is néz ki, én a hétköznapokta is hordom, de nekem nem a papírvékonyságú van.

2016. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

"férfiként nem látom a logikát"


Nem kell logikát keresni abban, hogy másnak mi tetszik.

2016. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én azért hordok hosszúszárú csizmát (ha hordok) mert jobban tartja a lábat, főleg ha magassarkú, stabilabban járok benne. Meg egy kis plusz melegítés is... Meg tetszik :)
2016. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém bélelt, és vastag talpú, amiért nagyon szeretem, hogy bebújós, hamarabb felveszem mint bármi mást.

De ha olyan helyre megyek, ahol zárt helyen leszek sokáig, inkább bakancsot veszek fel, pont azért mert túl meleg.

2016. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

lovaglócsizmában látom a legtöbbet.

én meg tudom érteni,mert én is hordok,csak lovagló cipőt,vagy más néven chelsea csizmát,ami az egyik legkényelmesebb cipő fajta és még vagány is,ahogy csajokon a hosszú száras változat is jól néz ki.

2016. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekem is van, igaz nem ahogy te fogalmaztál "papírtalpú" cipő, hanem a vastagabb, vízálló bőr csizma. Én azért hordom mert szerintem jól néz ki, az enyém speciel kényelmes is, legalább ha felcsapom magam akkor nem a nadrágom lesz sáros hanem a cipő amit könnyen le lehet törölni. Véleményem szerint akik a nagyon hosszú, vékony anyagú csizmát választják, azok azért teszik mert olcsóak. A minőségi cipőt messziről kiszúrni.
2016. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt nem láthatod mennyire bélelt, mert elég csalókák.
2016. dec. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy hosszúszárú még lehet egy vékonyka műbőr, nekem is volt olyan csizmám hogy 2 zokni kellett hozzá. A talpa pedig valóban befolyásoló, lehet jó meleg a szára ha csak egy papírlapon sétálsz elveszti az értelmét.

Divatosak a csizmák, mostanában a térd felettiek kifejezetten. De rengetegen hordanak bakancsokat is.

2016. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a hosszú szárú csizma nyilván melegebb, mert tovább felér. tehát ez már praktikusnak mondható.

most én is kérdezhetném, hogy miért vesznek fel mások vastagabb nadrágot, vagy hosszú szárú zoknit, amikor felvehetnének egy hosszú szárú csizmát is?

miért vegyek fel inkább vastagabb nadrágot?

nem mindenkinek az a lényeg, hogy legyen egy vagy két cipője, és azzal elvan. sok nő szereti váltogatni, különböző összeállításokat kitalálni, mert tetszik nekik, izgalmas, változatos.

nekem még soha nem volt csizma miatt melegem télen fűtött helyen. a kabát alá felveszek egy kevésbé vastag pulóvert, valamit, nem olyan vastag nadrágot, vagy harisnyát és szoknyát, és máris nem izzadok.

egyébként mostanában divat ez a csizma. nyilván sokan hordják emiatt, mint ahogy fiúknál is mindig megvan a divat, szóval nem kell ilyen ostoba birkáknak beállítani a nőket ezért, mert férfiak is ugyanolyan birkák. :D

korábban sokkal nehezebb volt térd fölé érő csizmát találni. én is vettem nemrég is, mert egyszerűen most árulnak. korábban nagyon kellett keresnem, hogy találjak egy olyat ami tényleg tetszik is. csak az azóta kicsit szétment, ezért kellett új. szóval mivel ez "újdonság", ezért nyilván most vesz mindenki, akinek tetszik, mert később meg már nem kapsz, mert megint mást árulnak.

2016. dec. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!