Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az normális dolog egy acélbeté...

Az normális dolog egy acélbetétes bakancsnál, hogy ha percekig egy kád vízbe merítem /a fűzős részéig/, akkor percek múlva elkezd lassacskán befelé szivárogni a nedvesség?

Figyelt kérdés

Hosszú szárú, 30 soros bakancs, oldalt van cipzár is rajta. Azt sem merítem el a vízben, mert ott is bemenne a víz a nyilván, illetve a fűzős részen is. De ez alatt elvileg nem szabadna. Vagy ha valamire azt mondják vízálló, akkor mit értünk rajta? Mert más, ha esőben/tócsában sétálok vele, mintsem ha percekig állok vele a vízben. Hiszen mégsem egy gumicsizmáról van szó.


Ezt a szivárgást amúgy letisztítás /elég nagy sár volt ma.../ közben vettem észre, mikor a kádnál takarítottam. De érdekes, hogy folyó vízre még egyáltalán nem ázott át, hanem amikor a kiengedett vízbe mártottam percekig és úgy tisztítottam, akkor éreztem, hogy jön befelé valami. De akkor is csak nagyon lassan.


És az is fura, hogy csak a bal oldali bakancsnál van ez. De az az érdekes, hogy ahol beszivárog, ott semmilyen sérülés nincs, teljesen ép a bakancs felülete/ragasztása. Mondjuk azért is, mivel új, szombaton vettem. Pontosabban rendeltem, de kb. 2 hétig tartott, mire megjött. Németországból hozták. Nagyon örültem neki és örülök most is, de kicsit idegesít ez a beszivárgás. A visszacserélés nyilván elég sokáig tartana. Bár azt sem tudom, hogy ilyen "problémánál" van-e értelme visszacserélni... Ahogy írtam, teljesen hibátlan és sérülésmentes a bakancs, lévén hogy új, így valószínű, hogy kevés esélyem is lenne arra, hogy egy tökéletes állapotban lévő bakancsot visszavegyenek, másrészt 30 soros bakancs ide vagy oda, mégsem arra való, hogy bokáig érő vízben álljon vele az ember, mert nem gumicsizma.



2016. dec. 27. 04:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg is válaszoltad magad az utolsó mondattal. :)

Nem lehet,hogy a nyelvnél szivárgott a viz?

2016. dec. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt is megválaszoltad hogy ez nem GUMICSIZMA. Csak bizonyos ideig és helyzetben vizálló.
2016. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bőr nem vízálló. Mindenki azt hiszi pedig nem az. Nem ázik be esőben vagy hóban, de ha beleteszed egy kád vízbe akkor igen.
2016. dec. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyi áztatás után rendesen le kell ápolni, hogy telítődjön zsírral, ne törjön, és visszanyerje a vízlepergető képességét. Amúgy amit tapasztaltál, az teljesen normális, a bőr nem gumi, csak egy határig vízálló.
2016. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!