Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mondjuk a C&A-t és a...

Miért mondjuk a C&A-t és a H&M-et németesen, amikor egyik sem német? Mindenki "Cé und Á"-t és "Há und Em"-et mond

Figyelt kérdés
Így esik magyar nyelvre jobban?
2017. jún. 22. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én sem értem, lehet azért mert németül tanultak suliban aztán így van nekik berögzülve. Én sosem mondtam így. Egyszer egy barátnőm messengeren leírta így egybe hogy cunda és képes voltam beírni googlebe mert azt hittem az egy külön bolt, nem esett le hogy a c&a-ra gondol. :D De amúgy én úgy vettem észre hogy a legtöbb ember helyesen mondja, legalábbis én eddig csak pár embertől hallottam így.
2017. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én is így mondom mióta az eszemet tudom, de most jutott eszembe hogy talán nem jó.


De vicc nélkül mindenki így mondja őket szinte.

2017. jún. 22. 17:10
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

Miert tudja mindenki olaszosan kimondani a benzinkut nevet hogy adzsip az agipnal es miert NEM tudjak nemetul kimondani az OMV nevet ÖMFAU-nak mikor nenetul kell?!

Vagy epp minden nyelvet kitudnak ejteni meg a franciat is csak a nemetet nem!

Had segitsek a meghatarozasbol a C und A-nal olvasd vegig linkemet es megtudod miert ejtik nemetul! ( megsugom! Mert az)


[link]

2017. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy német de a linkben is benne van hogy and, gondolom nem viccől
2017. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
viccből*
2017. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Én eddig teljesen abban a hitben voltam, hogy a C&A német cég, ezért mondtam unddal. A H&M-et általában háendemnek hallom másoktól, és jobb szeretem a svéd kiejtést használni, de akkor általában senki sem tudja miről beszélek.
2017. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

H&M-et hogyan kell mondani?

Amúgy a Levi's-t is rosszul mondják ennyi erővel.

2017. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Magyar nyelvre nem igazán esik sehogy, én C und A-t meg H and M-et hallok az emberektől és így is mondom. Régebbi ruhákban így is van írva: "Cunda". Franciáktól persze szigorúan így hallom: Áséemm!
2017. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

4! Lehet benne van mert sok az angol bh uzi es mar sajnos a magyaroknak is masodik anyanyelveve valt ez a primitiv nyelv pedig nincs meg egy olyan kifejezo es sokszinu nyelv mint a magyar!

Amugy nem ertem europaba miert ez a tetu angol divik mikor tobb orszag is van ahol nemetul beszelnek es egy sem ahol angolul, tehat nemetul jobban ertenek az emberek .

2017. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Es meg annyit hogy minden es mindenki olyan nemzetisegu amelyik orszagba szuletik! Ezert nemet a C und A is!
2017. jún. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!