Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mondjuk a C&A-t és a...

Miért mondjuk a C&A-t és a H&M-et németesen, amikor egyik sem német? Mindenki "Cé und Á"-t és "Há und Em"-et mond

Figyelt kérdés
Így esik magyar nyelvre jobban?
2017. jún. 22. 16:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


6

Miért, a Levi's márkát nem "Levisz"-nek mondják? :D Mert én még csak így hallottam tucatnyi emberektől már

2017. jún. 23. 13:19
 12/15 anonim ***** válasza:
Amerikában lívájznak mondják
2017. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Azert mert egy tucat embertol hallasz valamit az nem azt jelenti , hogy jo is!

A furesz markat a Black and Deckert is rosszul elytik, persze a blackot blekknek mondjak a tobbseg, pedig kevesen tudjak hogy a deckert dekanak kell elyteni mert a nemetbe az er vegzodest a -nak elytik!

Es hanyan mondjak rosszul, de ha En jol mondom akkor csak neznek mint a makkanat.

2017. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
C and A-nak szoktuk mondani
2017. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi!


13:

Az én ismerettségi körömben a Black and Decker-t "Blekkendekker"-nek mondják tucat számra az emberek. Amit te mondtál példát, még sosem hallottam magyar ember szájából.

2017. okt. 1. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!