Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan lehet megfelelően...

Hogyan lehet megfelelően ápolni a velúrbőr cipőt?

Figyelt kérdés

Vettem impregnáló spray-t hozzá, illetve még velúrbőr ápoló szivacsot. Az a baj, hogy ennek ellenére kívülről meglátszik rajta a múltkori esőcseppek hatása, és sajnos ott kifényesedett, kopottnak tűnik. A cipő nem új, de eddig egyszer áztam meg benne a múltkor, amikor hűvösebb idő volt, és sajnos a vásárolt eszközökkel sem tudom rendesen helyrehozni. A nagymamám népi módszere azt mondja, hogy kenyérbéllel dörzsöli át. Nos, ezt nem mertem kipróbálni. Van valami praktikátok, amivel el lehet tüntetni a valószínűleg szennyezett esőcseppek nyomát? Olyan, mintha olajos lenne..

Köszi szépen előre!



2017. aug. 2. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg ha viasszal átdörzsölöd akkor a víz lepereg egy az egybe, sok videóban benne van. Egyébként az elgondolás helyes volt, csak úgy látszik hogy nem jó sprayt vettél. Be kell fújni egy rendessel, takarítani meg egy finom kefével, lehetőleg szárazon! Magát az esőcsepp foltokat, óvatosan szappanos vízzel ki lehet szedni!
2017. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igen, lehetséges, hogy nem a legminőségibb terméket vettem, bár leírása alapján minden nubuk és velúrbőrhöz ajánlják, összetevőiben viasz is van, ahogy látom. De a cipőm többet ér, így ha van konkrét márka vagy javaslat, szívesen elfogadom, mert én nem szezonra vásárlom a cipőm, hanem évekre, és remélem kitart. :)

2017. aug. 2. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyit kifelejtettem, hogy miután sikerült letakarítani tisztára a cipőt, azután több rétegben fújd fel azt az spray-t amid van. Konkrét márkajavaslatom a Crep Protect, személyes tapasztalatom még nincs vele, de rengeteg ember használja az ismeretségi körömből! Személy szerint valami régi deichmann-osat használok. A titka az összesnek az, hogy több rétegben kell felvinni!
2017. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!