Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok! Kinek milyen az...

Lányok! Kinek milyen az öltözködési stílusa? (Többi lent)

Figyelt kérdés

14-18 éves lányokra gondolok főleg, de bárki leírhatja. Milyen stílusú ruhákat hordtok? Hol veszitek ezeket? Mikor jöttetek rá, hogy nektek ez áll jó, ebben érzitek magatokat legjobban?

16/L



2017. nov. 2. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a new yorkerbe,c&a-ba h&m-be és a bershkába vásárolok. A stílusa elég változó a ruháimnak de nálam fő szempont hogy kényelmes legyen és variálható. Általában vissza jelzés alapján jövök rá mi áll jól és mi nem de a lényeg hogy magunknak tetszünk benne.

16L

2017. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kicsit alternatívabb, nőiesebb rockerféle, de belevegyül a pastel goth is, nehéz kategorizálni, a lényeg, hogy önmagamnak érezzem magam. Általában teljesen feketébe burkolom magam, a terepmintát és a vöröset vagyok hajlandó még elfogadni magamon, illetve a hajam az mindig színes :D

Helyileg beszoktam nézni New Yorker, H&M, C&A féle helyekre, de leginkább netről szoktam rendelni, magánszemélytől, belföldön legtöbbször.

Körülbelbelül egy éve kezdtem megvilágosodni a stílusom felől, persze azóta is változik pár dolog, de gyakorlatilag a "főágkülöncségem" az masszívan megmaradt.

17/L

2017. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerűen öltözködök, leginkább a farmer+póló párosítását vallom magaménak.

Néha belegondolok, hogy szeretnék egy kicsit elegánsabban, és nőiesebben öltözni, de egyszerűen az nem kényelmes nekem.

Sokszor kell sietnem a buszra, vagy gyorsan mennem valahová, ezért magassarkú eléggé ki van lőve. Szoknyákban sem érzem magam valahogy jól, blúzokban meg úgyis leenném magam, illetve nem illene a cipőimhez.

Kis lépésekben haladok a nőiesebb öltözködés felé, de ez elég nehéz. Talán majd ha elkezdek dolgozni, akkor más egy kicsit.

2017. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég alter, emellett kicsit elegáns, de laza, kicsit nőies, sokat merítek a 70es évekből, szeretem keverni a letisztult, egyszínű dolgokat az érdekesebb mintákkal.

Hogy hol vásárolok az attól függ, éppen hol találom meg a megfelelő darabot. A Hádától és a Humanától a Zaráig mindenhova be szoktam nézni (hozzátenném, ez a három a kedvencem).

Egyébként nem volt nálam egy ilyen nagy rájövés, hogy "hú, igen, így fogok kinézni" hanem hosszú idő alatt változott és alakult ilyenné a stílusom, amilyen most.

Miért a kérdés amúgy? :)

2017. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én már egy jó ideje csak fekete színű cuccokat hordok. A vörös és a szürke szinű ruhákat még nagyon ritkán felveszem ha találok olyat ami tetszik de a kedvencem a fekete.

Inkább nadrág párti vagyok de néha ha olyanom van akkor felveszek szoknyákat is meg egyberuhákat. Van egy pár zenekaros polóm is de ezeket nem hordom olyan gyakran. Legtöbbször inkább sima, egyszerű fekete hosszú újjú polókban vagyok. Csak fekete nadrágjaim vannak. Általában bakancsban vagyok (acélbetkós 20 soros, van belőlle 2 pár, egy fekete meg egy bordó) de nyáron tornacipőket hordok.

Vannak fűzőim is. Azokat inkább csak koncertekre veszem fel. Szegecses öveket is szoktam hordani meg oldalláncokat.

Valahol a black metál és a goth irányzat (szubkultúra) között vagyok.

Vásárolni elég sok helyen szoktam. Pl a jajcicában meg a rockpincében és vintage boltokban.

De veszek netes adok veszek oldalakról is ruhákat. A két Killstar ruhámat is így vettem.

Néha plázás boltokban is benézek. Pl a h&m be pull and bearba, mangoba meg a zarába. De ezekből a boltokból csak alapdarabokat szerzek be (fekete polókat, fekete nadrágokat)

Sokat járok turkálóba is. Van a környékünkön két nagyon olcsó turi. Ott különlegesebb dolgokat is kilehet fogni.

Inkább olyan ruhákat keresek amik jó minőségüek időtállóak és egyszerűek, letisztultak valamint kényelmesek. Nehezen is találok magamnak ruhákat emiatt.

Kb 19 éves koromban kezdtem felhagyni a szinesebb öltözködésel (mondjuk alapból nem öltöztem valami színesen inkább hideg sötétebb színeket hordtam.) Érdekes módon akkor még nem szerettem a vöröses bordós színeket. Most 21 éves vagyok. Álltalában a környezetem jelzi hogy hordhatnék színes cuccokat is nem csak feketét de én így érzem jól magamat.

Tudom nem pont én vagyok a kérdezett korcsoport.

2017. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Többynire feketét hordok, néha esetleg fehér, szürke, bordó vagy sötétzöld. A stílusomat úgy jellemezném, hogy "sportosan elegáns rocker gót", ami így persze még annyira nem világos, úgyhogy kifejtem bővebben is. :)

Cipőben télen, ősszel és tavasszal indig bakancsban vagyok, ynáros változó, vagy sötét tornacipő, vagay valami fekete balerina papucs. A mgasságom (160 cm) miatt mindig magas sarkú bakancsokat hordok, persze annyira ezért nem vészeseket, a mostani cipőm konkrétan 6-7 centis, eddig ez a legmagasabb szerezményem. Egyébként Humanicból van, cipőt legtöbbször ott vagy a CCC- ben veszek.

Ruhák terén én azt mondanám, hogy viszonylag változatos az ízlésem, de ha egy ismerősömet kérdeznéd, ő biztosan nem ezt mondaná. Aminek csupán annyi az oka, hogy bár ami tetszik, az elég széles skálán mozog, de többnyire eléggé hasonló cuccokat hordok. Legtöbbször egyszínű pólókban vagyok, amiken egy kis extra van, pl.kint van belőle a vállam (ez a tipikus divattcucc, ami mindenkinek van, én mondjuk nem ezért viselem, egyszerűen tetszik), ejetett válló, ilyesmik. Blúzokat is hordok, ceruzaszoknyával. A ruháimat általában a New Yorkerben szerzem be, néha a H&M- ben is veszek egy-két dolgot, de kedvelem pl.a Mango vagy a Mohito felhozatalát is. Néha ruhákat is hordok, régebben nagyon sokat hordtam azt meg szoknyákat, mostanra inkább a teljesen basic fekete jeggingseket, ill.leggingseket (csakis megfelelő hosszúságú pólóval) szeretem, de gyakran van rajtam fekete ceruzaszoknya is, ami oldalt kicsit be van gyűrve, az konkrétan a H&M-ből van.

Kiegészítők terén a kicsit rockosabb, esetenként férfi bőrkarkötőket és a sima, ezüst gyűrűket részestíem előnyben. Igazából tetszenek a kicsit extrémebb bizsuk is, pl.a hosszú fülbevalók, nagy nyakláncok, de kicsit zavarnak, amikor rajtam vannak, úgyhogy inkább leveszem és nem horodm őket, bár azért van belőlük egypár. Kiegészítőket a Bijou Brigitte- ben, a Claire'sben, illetve különböző ruhaüzletek bizsurészlegén szoktam venni.

A kedvenc ruhadarabom pedig egyértelműen a fekete műbőr dzsekim, amit a Mohitóból szereztem be, abba teljesen szerelmes vagyok. (A bakanccsal együtt meg, ahw.)

Nos, azt hiszem, valami ilyesmi. :)

13/l (nemsokára leszek 14)

2017. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Gót...na ezen felnevettem.

Ha tényleg bennne lennél ebben a szubkultúrában akkor letudnád helyesen írni a nevét.


Tudod ez nem csak egy öltözködési stílus hanem egy szubkultúra (nagyon jó zenékel)

Alapból ha nem hallgatsz goth, gothic zenét és gothnak vallod magadat akkor csak pózerkodsz.

Na mindegy nem kötekedni akartam csak gondoltam leírom a meglátásomat.

Nem kell minden cimkét magunkra aggatni csak hogy még különlegesebbnek tünjünk...

De erre majd kis idővel talán úgyis rájössz magadtól

2017. nov. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is kezdeném azzal, hogy tudtommal az magyarul gót, nem goth, de mindegy. Tudom jól, hogy nem kötekedésből írtad, pont ezért én sem szeretnék kötekedni, csak megpróbálom megvédeni magamat. :)

Egyrészt a gótot nem úgy értettem, hogy én "gót vagyok", egyszerűen picit van valami beütés a stílusomban. Mondjuk abban igazad van, hogy a gót talán valóban túlzás, inkább "néni gótikus beütést" kellett volna, írjak, szóval tkp.van is valóságalapja a fennakadásodnak. :)

2017. nov. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel még keresem a stílusom ezért nem igazán tudok pontos meghatározást adni.

Valahol az elegáns, sportos és vagánynak a keveréke. Tetszenek a magassarkú cipők , csizmák de imádom a converse cipőket és sokat is hordom.

Hordok elegánsabb blúzokat ahogy lazább felsőket is. Imádom a pulcsikat , kardigánokat , farmerdzsekiket.

Leginkább farmert szoktam viselni , de az egybe ruhák is tetszenek csak még nem olyan az alakom mint szeretném és addig nem tervezek venni.

Ékszereket tekintve szeretem a kicsit vagányabb darabokat. Lógós fülbevalók kicsit talán 'boho chic' stílusra hasonlítanak. De vannak visszafogottabb darabok is.

vásárolni H&m-ben szoktam (a ruhatáram kb. 90%-a onnan van , nem trendből hanem mert tetszenek az ott lévő ruhák -nyilván nem az összes- és jó minőségűnek tartom őket , nem vészes áron) illetve Stradivariusban és Reservedben.

Színeket tekintve kéket (annak szinte minden árnyalatát) , bordót/burgundit , feketét , szürkét illetve néha fehéret és ritkán sötétzöldet hordok.

Az ízlésem elég sokat változik és elég gyakran de ahogy idősebb leszek kezdem megtalálni önmagam ,mert azért most már simán felveszek egy magassarkú bokacsizmát amihez pl 2 éve még fiatalnak tartottam magam.

17/L

2017. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én szeretek kényelmes és csini ruhákat hordani. De amez attól függ hogy hova megyek. Ha pl. szeretnék egy jót futni akkor kényelmes nadrágot és egy pulcsit veszek fel. Ha egy randira akkor farmert és egy csinosabb felsőt egy kis visszafogott sminket varázsolok az arcomra valamint egy elegáns nyakláncot veszek fel. Ha színházba vagy esküvőbe készülók akkor egyértelműen elegáns rucikat szeretek felvenni. Suliba szerintem a farmer+póló az tökéletes :)
2017. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!