Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vettem egy cipőt és itthon...

Vettem egy cipőt és itthon vettem észre hogy az egyik szára rövidebb a másiknál. Ha visszaviszem vissza kaphatom a pénzem?

Figyelt kérdés

Deichmannba vettem.

De cserelni mar nem szeretném a cipőt, esetlen levasarolni vagy visszakapni a pénzem.

Ez lehetséges?



2017. nov. 19. 08:13
 1/5 A kérdező kommentje:
És nem egy 5ft-os cipő volt tehát ennyiért már hibátlan állapotút vár el az ember..
2017. nov. 19. 08:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem direkt így lett tervezve, akkor cserélniük kell. A cég filozófiáját nem ismerem, de elvileg pénzt vissza nem kötelesek adni, ha tudjak ugyanilyen jó cipőt adni. A reklamációd jogos, tehát mindenképpen kell valamit tenniük.
2017. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm!

viszont arra kérhetem őket hogy inkább adják vissza a pénzt? vagy levásárolhatnám?

2017. nov. 19. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a törvény meghatározza a jogokat és a kötelezettségeket.

Bármelyik üzlet saját rendjében többletkötelezettségeket vállalhat. Pl. ha egy év a kötelező garancia (nem tudom, most mennyi), vállalhat ötöt is, de 6 hónapot nem.

Egyedi elbírálásra is joga van, a vásárló javára.

Így könnyen lehet, hogy minden további nélkül odaadják a pénzt, noha nem kötelesek.


Zárójeles megjegyzés: Boltban dolgozom, de nem kereskedőként. Annyit tudok, hogy sok minden változott az elmúlt években, többségében a vevőnek kedvezve.

Így könnyen lehet, hogy jelen esetben köteles akkor is pénzt vissza adni, ha tudnának cserélni.

2017. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen a válaszát!!!
2017. nov. 19. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!