Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyiért lehet eladni turkáló...

Mennyiért lehet eladni turkálóba egy 32 ezer forintos farmert?

Figyelt kérdés

Anyukám járt a griffben és vett magának dolgokat, felhívott hogy nekem is vegyen e valamit és akkor majd otthon kifizetem, mondtam hogy igen, de nyomatékosítottam, hogy csak akkor ha van a legkisebb méretben, ez esetben farmert... Mivel csak 171 cm vagyok és elég vékony. (Férfi)

Mondtam neki, hogy mind1 milyet vesz, de maximum (!) 30 000 ft-ot költsön rá. Erre vett egy elvileg eredetileg 40 000 forintos Camel Active farmert ami most 32 000 ft-ra le volt értékelve...

Ami amúgy attól eltekíntve hogy az erre a célra szánt keretem fölé ment, tetszik is, viszont nagy rám, mivel a boltban árult legkisebb méretet vette, nem az én méretemet, amit amúgy mint kiderült nem is ismer...

Természetesen blokkot azt nem tett el.

Így arra gondoltam, hogy ezt a felesleges nadrágot mivel teljesen új és ez azért látszik rajta el adnám vmi turkálóba, ha lehet még ilyesmit (kb. 5 éve hallottam ilyenről baráti körben, de én nem jarok ilyen helyre).

Igazából ez a 32 ezer ft nem vág a földhöz, de a lelkemet megnyugtatná, ha akármennyit is le tudnék faragni ebből a felesleges veszteségből.


Szóval érdemes e egyáltalán férfi ruhát megpróbálni ilyen helyen eladni (hiszen elég kevés férfi jár turkálóba és kevés is a férfi cucc) és ha igen, akkor mennyit lehet érte kérni?

Szerintem pl. ha kérek érte 8 000 Ft-ot, akkor Ők eltudják adni 16 000-ért ami még mindíg az általuk fizetetz összeg kétszerese és az leértékelt eredeti ár fele... Szóval szerintem ez így korrekt lenne.


Kérdés, hogy szokás e bármilyen márkás terméket is turkálókban 16 ezrekért árulni.


Szerintetek?



2017. nov. 22. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
turkálóban nem vesznek semmit, csak eladnak. Hirdesd meg valahol, "jó fogás" vagy ilyesmin, vagy ismerősök közt kérdezd meg,nem kell-e valakinek új, féláron
2017. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az összes ismerősöm vagy olyan kicsi mint én, vagy 190 cm és feltti.

Ez meg 179-181 cm, átlagos testalkatú emberre való.


Az postázással meg nem bajlódnék, ha nem muszáj, persze csak ha ez marad, akkor ez fog történni...


Viszont akkor nem turkáló, de biztos vagyok benne, hogy néhány éve voltak olyan boltok ahol így adogadttak el ruhákat és vettek is és alkudozni is lehetett... És ha jól emlékszem meg talán számlat is adtak.


(De én kétszer voltam ilyen helyen ismerősökkel, csak nem voltam bent hanem kint vártam és azokkal azóza nem is tartom a kapcsolatot)

2017. nov. 22. 10:13
 3/11 A kérdező kommentje:
Ékezetekért bocsi! Nagyon hosszan kell nyomnom az adott betűt, hogy ékezet is legyen.
2017. nov. 22. 10:14
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja és amúgy, ha turkálóban nem vesznek semmit, akkor hogy kerül oda az a temérdek ruha? :D

Ez is érdekelne, ha tudja valaki...

2017. nov. 22. 10:16
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
próbáld meg a gardróbcserét.
2017. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem bántásként írom, de itt az élő példa, hogy farmert látatlanban, próbálás nélkül nem szabad megvenni, főleg úgy, hogy nem is tudta a méreted, annyit mondtál neki, hogy a legkisebb méretet vegye. Inkább mondtad volna anyudnak, hogy majd te körülnézel inkább, és megveszed magadnak.
2017. nov. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Turkaloban ennyiert se nem fogjak bevenni, se eladni nem fogjak. Dizajner cuccokat, teljesen ujonnan, cimkesen szoktam venni par szaz forintokert, amiknek az eredeti ara altalaban jovalvisszafogja meghaladja a 32 ezre ft-ot. Ugy kerul oda az a temerdek ruha, hogy angoloktol, nemetektol balakban hozzak. Jellemzoen azt, amit a ruha kontenerekbe bedobnak, hogy majd "megkapja egy raszorulo". Tedd fel a netre, ezerszer jobban jarsz.
2017. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És ezen a gardrób cserén mennyiért lenne reális árulni? Amit íetam az jó?
2017. nov. 22. 10:45
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Vadi ujan, cimkesen, nehogy ennyiert fel merd tenni, te lennel a vilag legnagyobb barma. Minimum 25-ert.
2017. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel 30-ért, és ha elkezdenek alkudozni, mondd hogy 25ig lemész. Mert hidd el, ha 25-ért raknád még abból is lejjebb akarnának vinni
2017. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!