Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Akkor most mi a melltartóméretem?

Akkor most mi a melltartóméretem?

Figyelt kérdés

Több online kalkulátort is kipróbáltam ugyanazokkal az adatokkal és a kosárméretek, amiket kaptam: AA, A, B, D, DD/E, és "nincs ilyen méret".


Azt hallottam, hogy az amcsi méretek mások, mint az európaiak, de ennyire?! Akkor most D lennék az államokban, itthon meg A? Mi?


Egyes kalkulátorok szerint ~10 centinként nő a kosár, mások viszont 1 inch-et írnak (kb 3 cm).


(A méreteim melltartó nélkül:

Mell alatt: 72 cm

Mellen: 83 cm)


...Segítség?



2018. jan. 7. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
2018. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Menj be egy boltba és addig próbálgass amíg jó nem lesz. Majd rájössz hogy mi a méreted
2018. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

a kosárméretet könnyű. olyan, ami jó rád. nem buggyan ki, nem látni be.

A szám pedig a centi mell alatt.

Nem kell ehhez diploma.

2018. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Már megtettem,itthon 75A/B vagyok. Csak arra lennék kíváncsi, hogy az itthoni kosárméretem tényleg 5 mérettel eltérhet attól, amit mondjuk az államokban mérnek?


És első: miért a facepalm? Valami butaságot mondtam esetleg?

2018. jan. 7. 19:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 70 valahanyas kell. Ehhez próbálgatnod kell.
2018. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Az elsönek ez a standard válasza gyakorlatilag mindenhol - nem érdemes foglalkozni vele.


A kalkulátorok egy része hibás, másrészt az egyes államokban másmás a rendszer. (Kb olyan, mint a cipöméretnél van a 36-37-38-stb rendszer, meg a 4-4,5-5-stb rendszer - a kettöt nem lehet egyértelmüen összehasonlítani)


Alapesetben neked a 70/A-B lenne a szabályosan megállapított méret (a D,DD, E egyértelmüen kizárt), de ez a melltartó fazonjától függöen nem feltétlen stimmel, a 70 és a 75 közül valamelyik viszont majdnem biztos, hogy jó.

A legokosabb, ha a 70/A-val kezded, ha venni akarsz, de minden esetben fontos, hogy felpróbáld, ha a pántja szorít, akkor 75-öst keress, ha a kosárrész, akkor meg B-set próbálj fel.

Sajnos az egyes gyártók is eltérnek a szabályos méretezéstöl, meg a nök alakja sem abszolút egyforma, ezért (is) vannak az eltérések.

2018. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Ezt cáfolom, mert nem mindenhol.
2018. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Oké, egy külföldi fórumon kaptam választ, miszerint a magyar módszer hozzáad a szíj hosszához kb 5 centit (mer mér ne), ezért különbözik az itteni kosárméret a kintitől.

Szóval itthon 75A/B-s, kint 28DD/E-s vagyok. Nice.

De azért a ti válaszaitokat is nagyon köszönöm! :)

2018. jan. 7. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:
2018. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2018. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!